bugün

Adının aksine kolpa ve en gerektiği anda yazası tutmayan kalem.
tükenmez kalemin bile tükendiği bu dünya da her şeyin bir sonu vardır.
90'lı yıllarda, gani müjde önderliğinde, kadrosunda karikatürist selçuk erdem, lombak'ın yaratıcısı fatih solmaz, lemanyak mizah dergisi yazarı kemal kenan ergen gibi isimlerin de bulunduğu, kaygısızlar, baskül ailesi, ruhsar, gibi zamanının komik dizilerini yazan bir senaryo grubu.
görsel
Ucunda, minnacık bilye olan, kalemdir. Yukarı doğru yazmaz, boya bilyeden, uzaklaşınca.
ortalama 2500 mt uzunluğunda yazan kalemlerdir.
(bkz: hayat kurtaran bilgiler)
kalemliğe koyduğumuzda teknik olarak uç kısmı bilinenin aksine yukarı değilde aşağı bakması gereken kalem.

kalemin ömrü için daha sağlıklıdır.

görsel
ismi silinmez kalem diye değiştirilmeli.
Tükenir.
Mikroskopla bakınca iğrenç görünen nesne.
https://pbs.twimg.com/media/DiZSPNPU8AApItl.jpg
Bir ay olmadan tükeniyor.

(bkz: kesin bilgi yayalım)
eşşek sıpası yeğenin evin bütün duvarlarını baştan aşağıya boyayıp evi mahvetmesine vesile olan araç.. hayır o değil boya çıkmıyor da nasıl çıkacağını da bilmiyorum neyse kısmet artık battı balık yan gider.
görsel
--spoiler--
Ortalama bir tükenmez kalem ile 50 kilometrelik bir çizgi çizilebilir Yazı yazmayı tercih ederseniz yaklaşık olarak 50000 kelime yazabilirsiniz.
--spoiler--
Tükenir.
O bile er geç tükeniyor.
icadından beri enflâsyona rağmen fiyatı değişmeyen tek ürün.
(bkz: o bile tükendi)
Benim soyumdan gelen bir dedemin bulduğu icat.
genellikle başlık yazmak için veya kamu kurumlarında imza atmak için kullanılan, henüz silgisi icat edilmemiş kalemdir.

açıkçası benim çok hoşuma gider tükenmez kalemle yazı yazmak. bazen bir oturuşta otuz sayfa falan yazdığım olur. hikaye yazarım, deneme yazarım. bunları bilgisayarda daha kolay ve pratik bir şekilde yazabilirim ama ne bileyim ya hoşuma gidiyor tükenmez kalemle yazmak. kendimi orta çağ avrupasının aydınları gibi hissetmeme neden oluyor.
espri malzemesidir. Yıllarca tükenmez kalemin tükenirliği sözde çelişkisi istismar edilerek espriler ve şakalar yapıldı. Şimdi insanlığa büyük bir hizmette bulunarak bu muhabbetin kökünü kazıyacak tespitimi yapıyorum: Tükenmez kalemin tükenmez sıfatı, mürekkebinin bitmemesine bir gönderme değildir, uç boyunun kurşun kalem gibi tükenmemesini anlatır!
elbet tükense de şu hayatta en sevdiğim kalemdir. ne güvendiği backspace ne de silgisi vardır. ne.yaptığını bilen kişiler için yol arkadaşıdır.

al sana tükenmez kalem üzerinden edebiyat.
Macarlar icat etmiştir.
(bkz: gani müjde)