bugün

yazıya dayalı sosyal medya sitelerini daha çok sevdiğim için twitter diyorum ama ikisini de kullanmadığımı belirtmek isterim.
Tüm meşhur sosyal medya uygulamalarını facebook satın alır yakında ve hepsinin kalitesi düşer. Facebook designerları asla kullanıcıyı düşünmez arkadaşlar, adamlar dark mode olayını bile whatsapp'ta kullanıcı sayısı düşünce yaptılar, zoraki. Halbuki 10 senenin konusuydu.
twitter güvenlidir. bio'nuzda isminizi, adresinizi ifşa etmezseniz sittin sene yakayı ele vermezsiniz. twitter kullanıcılarının ip adreslerini türkiye'deki adli makamlara paylaşmaz.
Twitter, facebook'un kravat takmış halidir.
kesinlikle twitter diyorum . ayşe teyzenin ''Suskunluğum Asaletimdendir Her Lafa Verecek Cevabım Var Lakin Bir Lafa Bakarım Laf mı Diye, Birde Söyleyene Bakarım Adam mı Diye ! '' tarzı paylaşımlarını facebookta görüp nefret etmek istemiyorum.
twitter güzeldir dostlar uludağ sözlükten daha güzeldir .
twitter alır.
rekabeti bitiren video:
https://www.youtube.com/watch?v=ZcKSlB-Iukw
Twitter zarar ediyormuş. Tabi sen daha resimlerin düzgün açılmadığı bir uygulamaya sahipsen bu doğal kaç senedir de düzeltmediler. Ben de hiç facebook kullanmadım akraba arkadaş dolu olduğu için olabilir yanlış ata oynamışım demek ki.
tabii ki twitter.
twitter'ın üstün olacağı başlık.
Şu devirde hala cevabı belli değildir. Hem Akrabalarla uğraşmıyım diye hem de lisedeki tipleri bi daha görmemek adına lise bitince twitter açtım. Başta pcde takılıyodum twitter üzerinde sonra mobil twitter en son uygulamayı denedim. Uygulama Keşfet butonu kalkana kadar iyiydi. Şuan sadece gündem takip etmeye yarıyor. Yabancı hesaplardaki bilindik paylaşımlar olmasa timeline ölü. Tek güzelliği profili gizli olmayan herkesle kısıtlama olmadan etkileşime girmen ve fake hesaplar arasında uygulama sayesinde hızlıca geçiş yapabilmek. Üniversite bitince bir de facebooka bakmayı düşünüyorum akrabalar pahasına. Anladigim kadariyla insanin işine daha çok karışıyor facebook ve tanımadığın kişilerle iletisime geçmek daha zor.
twitter, kolay ve kullanışlı; facebook, karmaşık ancak çok işlevseldir. örneğin twitter'da kişi ya da kurum olsun, tek bir profil düzeni varken facebook'ta kişisel profil, sayfa, grup vardır.
facebookta görsel ve fotoğraf üzerine yürüyen bir birliktelik söz konusu fakat twitter başlıbaşına kıvrak zekalıların fink attığı bir yer. Dolayısıyla twitter ortamı genellikle yüz yüze konuşmadığın oturup iki bardak çay içmediğin kişiler üzerine kuruluyor. Ayrıca fikir ve düşünce üzerine yakın olanların mizah birlikteliği diyebiliriz.
Ne kadar kalitesi düşsede, akrabalar kaynasada Facebook alır. Twitter'da Siyasi kişileri, uzmanları, sanatçıları takip edenlere saygı duyuyorum fakat şu anda atarlı sözler paylaşma, millete bok atma ve ne bok yediğini yazma mekanı olduğu için Twitter en gereksiz sosyal medya.
ikisinide kullanmiyorum hatta sosyal medya asosyali olarak hicbiryerde (ulu haric) hesabim bulunmamaktadir. Ancak tadlarina bakmis biri olarak her ne kadar gereksiz oldugunu dusundugum seyler de olsa , twitter baya farkli bir konsept yalniz facebook daha kullanisli . Insanlarin twitteri kullanma sebeblerini tam olarak bilmiyorum ama facebook un yazilimina gore biraz da basit ve gereksiz geliyor bana .
Instagrami hic saymiyorum.
iki leş oluşumun karşılaştırılmasıdır.
Facebook mu kaldı.
Instagram.
Twitter. Facebook un tadı kaçtı.
tumblr.
Twitter.
tabikide facebok bana göre diğerleri saçma.
Twitter.
instagram.
tivitter.