bugün

Sizin tuvalete değil, tuvaletin size sıçtığı andır.
içinize sıçmaya başladığınız andır.
kimsenin umurunda olmaması gereken durumdur. lakin bi keyfiniz vardır onun da yarıda kesilmesine göz yumulmamalıdır. * *
(bkz: ay çok kibarsın lan)

(bkz: sıçarken kapının veya telefonun çalması)
ne çıkması, kaçar gider derinlere.
çok yoğun bir şekilde çaldığında koridordaki halının deseninde oynama yaptırtabilen ambiane durumdur.
konsantrasyon dışı gelişi güzel sıçmaya neden olabilir.
(bkz: sıçarken dumur olmak)
kapıyı açmasan bile o huzursuzluk herşeyi mahvetmiştir zaten.
gelen hergün aynı saatlerde kapıyı çalan kapıcıysa sorun değildir. fakat saat aynı zamanı göstermiyorsa bütün motivasyon kaybolmuştur hayırlı olsundur.
sıçanın değil dışarıda bekleyenin sorunudur. siz sıçmanıza devam edin rahat rahat.
umut sarıkaya tipi mutsuzluğa şahane bir örnektir.
Ev telefonunun calması ile eş deger bi durumdur.hatta kendimize hangisi diye sorarsak ikiside olmasın deriz.
(bkz: insanın kendini en çaresiz hissettiği anlar) Bir de telefon çalarsa, değmeyin keyfinize.
tuvalet keyfinin içine sıçıldığı durumdur.
küçükse sorun yok, büyükse dona bi perçem bok bulaşması demektir.
o kapıya yetişemezsiniz bir de işte o an ne var ne yok içinizde kalır.
kapının açılmamasına rağmen kapıdaki şahıs "yahu bu evdeki insan banyodamı, sıçıyormu, ölümü, dirimi" demeden hala gümbür gümbür vuruyorsa, sıçan kişinin hiç istifini bozmadan aynen o vaziyette kalkıp, donu ayak bileklerinde, bütün iniş takımları açık bir halde gayet normal bir tavırla kapıyı açmasıyla çözülecek sorundur.

büyük ihtimalle bir daha böyle bir durumda kalmazsınız.
bundan daha vahim olan durumda vardır.

(bkz: sevişirken kapının çalması)
hiç oralı olmam yoluma bakarım ben evde yokum farzedilsin..
zamanın yavaşladığı andır. el alına gider, koşuşturmaca başlar. o bakımdan kişinin telefonunu yanında taşıması faydalı olacaktır. zira kapıdaki kişinin o anda "haa şu gelecekti" diye tanınabileceği pozisyonlarda, ilgili kişi aranıp "dur hele" denilebilir.*
insana sıçayım mı bakayım mı ikilemi yaşatan durumdur, at gibi sıçarak gitmek seçeneği düşünülebilir...
-niye geç açtın hayatım.
-zıçıyordum aşkım..
-ay yerim ben seni.
-ben devam edecem..
-bi öpücük yok mu?
-ben devam edecem..
-bi tatlı söz söyler insan,irfan.
-azına sıçacam müzeyyen...
farklı bi alemdeymiş gibi yapacağım durum, ama biri tuvalet kapısını çalıyorsa güzel bi iki argo laf ile kovarım.
iplenmemesi gereken durumdur. zira iş üzerindesinizdir. iki çalar sonra gider efendim, kasmaya gerek yok..