bugün

biraz abartili bir soylem olmakla beraber gerceklik payi oldugu bilimsel olarak ispatlanmistir.

Buyurun okuyun:

Per Genographic Project, a worldwide genetic research performed by Dr. Spencer Wells as the head of group of scientists at National Geographic, a Turk named Niyazov(Niyazoglu), living at Kazakhstan by Kirghizistan and Uzbekistan, was discovered to be the only person carrying the ancient people's exactly the same gene lived 40000 years ago who was the father to nearly 90% of the world population including Central Asians, Europeans, Euroasians, Eastern Asians(Chinese, etc.), South Asians (Indians, etc.) and Native Americans. This genetic discovery gives Turks the privelege to state that ancient Turks are the fathers to most people on world and fathers to most civilizations on earth.

Turkceye ozetliyorum:

Genler uzerine proje yuruten Dr Spencer Wells, yaptigi arastirmalar sonucu 40bin sene onceki insanlarin tasidigi genlerin aynisinin dunyada sadece Niyazioglu adli bir turk'de oldugunu kesfetti. 40bin sene onceki insanlar bugunku insanlarin 90%'nini olusturdugu goz onune alinirsa, bu kesif turklere insanlarin ve medeniyetin babasi olma ayricaligini verir.

EDIT 1: kim kimin atasidir pek umrumda degil. buldugum bir bilgiyi paylastim sadece. o yuzden saldirmayi birakin
EDIT 2: konusunda uzman bir dr buyuk bir projeye onderlik etmis, belkide yillarini harciyarak bir arastirma yapmis ve bir sonuca varmis. sizin gibi daha zeki insanlarda iki laf edip "bak nasilda curuttum adamin iddiasini" edalariyla yazi yaziyor. bravo. siz herkesten daha iyi bilirsiniz zaten.

(bkz: zico bu isi bilmiyor)
heil atatürk diye devam ettirilmesinden korkulan cümle.*
edit: (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz) *
+abi türkler gavurların atasıymış.
-elimize ne geçti necati?
+abi hani bir türk, dünya...
"Peki ya türklerin atası kim?", "o zaman türklerin atasıda diğer milletlerin atası olmuyor mu?" gibi sorular sormaya teşvik eden cümlecik.
national geograhic de vardı bugun, bir eleman neden 1.2 milyar çinli var diye soruyordu. sonra lavuk gibi cevabı beklemeden kendi, çünkü her şeyden önce onlar vardı, diye cevaplıyordu. onu hatırlattı bana. hey gidi kocatepe.
doğrudur efendim. Türkler kadim titanlarla aynı zamanda yaşamışlardır. Türklerin atası, sonradan tartaros'a sürülen chronos isimli kudretli titandır.
(bkz: bir ata sporu olarak ırkçılık)
kutsal kitaplarda yazan nuh efsanesine göre diğer milletlerin atası yahudilerdir; tufanda adem ve havva'nın çocuklarından üreyen bütün insanlar ölmüş, daha sonra nuh'un oğullarından üremişler... nuh ve oğulları yahudidir (!).
bir tür "her şey benden başlar" saçmalığı.
- niyazi yırttın olm, allaama yırttın?
- niye la?
- olm bizim ceddimizmissin sen!
- bi siktirgit cay koy gel sonra konusuruz!
(bkz: herkesi biz düzdük)
doğruluğu olası iddiadır.
gayet milliyetçi bir söylem. babil kulesi efsanesinin bile nasıl oluştuğunu pek bilmediğimiz tarih içinden bir de bunu ispatlamaya çalışanlar var.ama durun bir yusuf halaçoğlu na danışalım.
ingilizce yazıda ancient turks yazıyor yani eski türkler. burada türkiyeli türkler demiyor boşuna sevinmesin dünya türk olsuncular.
türk olmayanların gülmesine neden olan bir önerme.
insan genomu projesinin başındaki isim Craig Venter * son araştırmasında insanların genetik benzerlik oranının %99,9 değil de %99 düzeyinde olduğunu ve böylece her insanın bir diğerinden oldukça farklı ve aslında benzersiz olduğunu kanıtlamış oldu. efendim bu demektir ki bireyler farklı ırklardan da gelseler, aynı ırktan da olsalar değişen bir şey yok. bu arada Craig Venter, ırkın bilimsel değil ancak sosyolojik bir kavram olarak ele alınabileceğini de röportajına eklemiş.
(bkz: türk olmaktan utanmak)
önemli olan atası olmak değil, yöneteni olmaktır. şu andaki konumumuza bakaraktan ne durumda olduğumuzu görebiliriz.
biraz saçmalık kokan hareket. insanların atası hz. adem'dir. kuran'da bir kez bile türk sözcüğü geçmiyorsa bunda bir şey vardır.
türkiye'de doğan ama almanya'da * büyüyenler (özellikle çocukken gidenler) büyüyünce türklerden çok almanlara benziyor. * *
yaşanan ülke, havası - suyu insanın tipini etkiliyor.
çinliler eski bir ırk, belli bir bölgede yaşamışlar, hep aynı tip kalmışlar. ancak biz ne yapmışız; ordan oraya göçebe takılmışız. çinlilerin de atası olsak farketmez, devamlı hava su değişik yaşamışız.

yani olabilir, başlıktaki gibi türkler herkesin atası olabilir, ilk kavim olabilir dünyada. neden olmasın? peki siz allah olsanız dünyadan peygamber seçerken birtane de şu dünyanın kahrını çekmeye ilk önce başlayanlardan seçmezmiydiniz? işte bu beni şüpheye düşürüyor. yoksa inanacam başlığa. hani bitane be bitane de bizden peygamber olsaydı ya. * sahiplenmek lazım *
(bkz: vay anam vay neler donmus serhat ya)
"zenciler en az değişime uğramış proto homo sapienslerdir, türkler ise zenci değildir" diye düzeltilmesi gereken komedi ötesi, klasik türkiye eğitim sistemi mağduru kişilerin beyanatı.

edit: evet la öle ya bir zamanlar herkes türkmüş a.q.! hatta atlantisliler de türkmüş! bütün diller türkçeden evrilmeymiş falan filan.
(bkz: akıl fikir)
(bkz: allaan salakları)
(bkz: hz adem in türk olması)