bugün

rus kadının türk insanı sevgisinin karşılığıdır. öyle de cana yakın, sıcak bi millletiz işte..
(bkz: turk erkeginin rus kiz fenomeni)
(bkz: rus kadinlari)
(bkz: rus gelin)
(bkz: rus kizlari)
onlarda o kadar güzel olmasınlar canım.
atalarımızdan geçen sevgidir

(bkz: baltacı mehmet paşa)
(bkz: turk milletinin eksik pigmentlilere olan zaafı)
rus insanının sıcak denizlere inmesi, türk insanının da kerevetine çıkmasıyla sonuçlanan menfaat ilişkisi.
öyle bir sevgidir ki, minareye kılıf sevdasından ne utanma kalmıştır ne başka bir şey.
allah belanızı versin diyeceğim bana döner diyemiyorum.
allah müstehakınızı versin.

efendim bu minare kılıfı için islami sitelere başvuruda * bulunan bir russever türk'ten soru geliyor:

Soru: Memleketimize gelen gayri müslim bayanlarla cariye ilişkisinde bulunulabilir miyiz?

cevap: Cariyeler savaş esirleridir. Memleketimize gelen gayr-i müslim kadınlar ise izin ile gelmişlerdir. Yani bunlar memleketimizde emniyetle dolaşma hakkına sahiptirler. Ayrıca geldikleri ülkelerle savaş halinde değiliz. Bu bakımdan bu kadınları cariye diye nitelendirmek doğru değildir. *

yani, amcam zar zor öğrenmiş cariye diye bir şey olduğunu, sevinmiş kılıf buldum diye. tüh tüh.
içim parçalandı sevgili sözlük, ne yapacak şimdi bu gariban amcam? bu da hayat mı be...
(bkz: türk insanının latin kadın sevgisi)
yunus emrenin, yaratılanı yaratan için sevmek felsefesinin dışavurumudur.
ne var yani kötü mü? tamam bir az uç sınırlara kayabilir ama o kadar kusur kadı kızında bile olur.. *
(bkz: evet ama hele bi sor neden)
tüm ırkın güzel olduğunu düşünmelerinden kaynaklı sevgidir.