bugün

Turgutludan olanların '' kasaba '' diye soz ettigi ilce. surekli iktidara yakın belediyeler secmesinin verdigi avantaj son yapılan 300 yataklı hastaneyle zirveye ulaşmıştır. gittikçe buyuyen yakında manisanın varlıgını anlamsız kılacak ilçedir.
tam 14 ay ayrı kalmak zorunda olduğum, memur için tam yaşanılabilecek güzide memleketimdir. hiç bir şey değil de neden pide'de pide yiyememek acayip koyuyor.
bu yıldız ilçenin deplasmanlarına bile sadece doğu kökenli vatandaşlar geliyor. o derece doğu nüfusu yükseldi. o derece bak.
17 senedir yaşadığım manisa'nın en büyük ilçesidir. sever miyim? hayır sevmiyorum. insanları günden güne çıkarları için her şeyi yapmaya başlamış olmaktadırlar. bir süreye kadar yaşamak için insanların tercih ettiği nacizane bir yerken şimdi kaçılıp kurtulası bir yer halini almıştır. okulum olmasa 1 dk durmayacağım yerdir.
il olmayı hakeden metropol ilçe.
tuğla üreticilerine ev sahipliği yapan ilçe.
bulvarında gezmeyi özlediğim güzel ilçedir.
ahmetli istikametinde akçapınar yakınlarında orman yangını olan yer. olay yerinde bolca helikopter var. dağda olduğu için itfaiye pek yardım edememekte.
içine sülfirik asit doldurmak içi toprak metrelerce derinlikte kazılacak ve Nikel madenini topraktan ayırmak için toplamda 15 milyon ton sülfürik asit hiç bir önlem alınmadan toprağa dökülecek olan tam bir ağaç katliamının yaşandığı yer.
sözlük yazarlarının halkının yabancıları sevmediği yanılgısına kapıldıkları güzel şehir. vaktiyle çok göç almış ve şehirde içlenen suçların büyük bir bölümü belli zümrelerden göç edenler tarafından gerçekleştirilmiş olması nedeni ile buralardan gelen göçlere karşı bir önyargı oluştuğu doğrudur. ancak bir genelleme yapmak doğru değildir.
10 sene boyunca yaşadığım yerden kurtuldum diye sevinirken, yavaş yavaş özlem çektiğim yerdir.
üniversiteyi okuduğum lanet boktan ilçedir. insanı ayrı değişik okulu ayrı değişik suyu ayrı. bok gibi memleket bok ! acıyorum orda yaşayanlara sana hiç kanım ısınmadı turgutlu, senin o gösteriş meraklısı izmir delisi özenti zenginlerine de kanım ısınmadı. o fakirlikten yicek ekmeği olmayan Proletarya kesimine de.
Son 10 yıl içinde Siirtli ve Hakkarililerin nüfusun %35' ini oluşturduğu ilçe.
egenin yükselen yildizi. yersen.
kızlarının kendisini izmirli diye tanıttığı, yerlisinin çoğunun öküz olduğu gençliğimi yiyen manisa'nın ilçesi.
10 yıl içinde yaşadığım memleketim. En büyük özelliği izmir'e uzaklığının 45 dakika olması.
Yaşadığınız sırada pek iyi olmadığını düşüneceğiniz fakat alışınca neresinde olursanız olun kendinizi evinizde hissedeceğiniz memleketim. Ayrıca izmir'e sadece 40 dk uzaklıkta.
Lanetli olduğunu düşündüğüm fakat uzaklaşınca özlem duyduğum güzel memleketim.
Bu seçim bana göre en büyük sürprizi yapan yer. Eski belediye başkanı (bbp) ve şimdiki belediye başkanı (mhp) arasında geçeceği düşünülüyordu lakin eski başkan fos çıktı chp son düzlükte yardırıyor. Geçen seçimde %16 alan chp başa geçmeye çok yakın.

Edit:16 değil %9 muş chp nin oranı. Bu seçim 4'e katladılar.
Salihli ve Turgutlu... Salih bey ve Turgut reisten mi geliyor diye aklımı kurcalar evel ezel
manisa'nın izmir'e yakın olan ilçesi.
görsel
Eski adi adi kasabadir. Ezelden beri kalabaliktir.
3 yemek turunde turkiye ortalamasinin cok ustundedir.

1- kokorec.
2- sakatat corbalari.
3- sambali.
CHP'li Belediye başkanı tarafından bozkurt sembolü yapan öğretmen hedef gösterilmiştir.
Bozkurt bir parti sembolü değildir!

Manisa'da bozkurttan rahatsız olamazsınız!

Türk'ün tarihi motifleri bir kutuplaşma aracı değildir, olamaz.
Bunlarla kutuplaşanlar, yarın Atatürk var diye de kutuplaşacaktır.

A, b partisi diye kutuplaşmaya karşıyız.
Milli sembollerimiz pazarlık unsuru değildir!
Biz de chp’nin mevcut halinden rahatsızız zaten.. ödeşmiş olduk..