bugün

uzun zamandır yapmamaktadır ama kadroya girerse mutlaka yapacaktır.
en anlamlısını old trafforda skoru 4-2ye getirirken yapılmış işarettir. yanlış anlaşılmasın fener 2 yi attu 4ü değil. artık kimi susturduysa.
fenerde oynarken kadiköyde dahi yapmışlığı vardı bu hareketi. hayır o değil de. geçen yıl şampiyonluğu getiren trabzon maçında tribünlere dönerek ''come on'' demişti sanki sevgili tuncay. ya da ben yanlış okudum dudaklarını. umarım yanlış okumuşumdur.
bağımlılık yapmış bir harekettir tuncay için. bir keresinde seyircisiz sahada oynanan maçta attığı gol sonrası tuncay boş tribünlere sus işareti yapmış, ekranlardaki milyonları derin sessizliğe boğmuştur. o an milyonlarca insan içinden 'nolucak bu çocugun hali' diye geçirerek golün sevincini yaşayamamış, tuncay'ın durumuna içleri parçalanmıştır.
birgün o parmağı biri alıp, biyerine sokcak ama ne zaman.. ama o kadar da yadırganmaması gerekir, belki de kendiyle özdeşleşen bir sevinci olsun istiyodur
(bkz: shearer'in gol attıktan sora elini kaldırıp koşması)
ben bile televizyonda izlerken çıldırıyorum allah bilir futbolcular içlerinden neler geçiyordur. direk tahrik unsuru bir hareket.
onun nereden geldiğine dair bir tahmin;

http://img338.imageshack.us/img338/924/raul112wy.png
tuncay'in ingiltere'de yapmaya devam ettigi hareket.
tuncay sanli'nin sus isareti yapmasinin cokca elestirilmesi bu hareketin yerli yersiz gerceklestirilmesinden kaynaklanmaktadir. anladigim kadariyla tuncay bu isareti kendisine gol sevinci olarak secmistir. cunku fb deki ilk yillarinda pek kullanmadigi bu hareketi ozellikle 6-2 maglup olunan manchester macinda ve sonraki bir cok icsaha macinda da yapmasi bunun baska bir aciklamasi olamayacagini gosteriyor. yani isaret gercek anlami olan oyle bir gol atmak ki tum stadyumu susturmak niteligini tasimiyor. batistuta'nin fiorentina ile barcelona deplasmaninda 90 ıncı dakikada attigi golden sonra bu isareti yapmasi bunun en guzel ornegidir.

tuncay bu isareti ic saha maclarinda da yapti. daha sonra isaret tartisilmaya baslaninca tuncay gol sevinci olarak sectigi bu isaretin sacma oldugunu kendisi de anladi. ancak gereksiz bir inat yapti. bu isaret aslinda tek bir kisiyeymis o sekilde yorumlanmaliymis seklinde bir aciklama yapti. bu ifade dogruysa dahi sacma bu hareketin yerli yersiz yapilmasi. cunku sen 6-2 yenilirken rakip takim taraftari onunde sus isareti yaparsan sana o bir kisi disinda milyonlarca insan dogal olarak guler. tuncay'in yanlisini farkedip zararin neresinden donulse kardir stratejisini hayata gecirmesi gerekiyor.
artık ingiliz ecnebilerine karşı yapacağı işarettir.
batistuta nın gerçekten susturdugu hareket...
aslında bu sus işareti yaparken çekilen fotograf hastanelerimizde "sus işareti yapan hemşire" niyetine kullanılanılabilir..**
5 mayıs 2007 beşiktaş fenerbahçe maçı'nda mateja kezman'la ortaklaşa gerçekleştirdiği harekettir...
10 parmağını kesseler, ayak parmaklarıyla yapmaya devam edeceği işaret.
(bkz: tuncay şanlı/#903257)
tribünde sus işaretini yapabileceği taraftarını göremeyince hiç olmazsa bizim yedek kulübesindekilere yapayım diye içinden geçirmiş fekat dışarıdan atılan cisimler sebebiyle fazla yaklaşamadan uzaktan selam etmiştir. gözümüzden de hiçbir şey kaçmıyor maaşallah.
ilk defa yerinde yapmıştır bu hareketi.
lisedeyken yaptığına şahit olmadığım büyük ihtimalle sonradan edindiği bir nev'i beden dili hareketi.
tuncay'ın manchester'dan 6 yedikleri maçta bile yaptığı,ki bu zeka seviyesini gösterir heralde,sonrasında kendisiyle dalga geçilmesi üzerine kıvırarak birine gönderme vb yalanlarını söylediği hareketi...
old trafford daki malum * maçta durumu 4-1 den 4-2 ye getirdikten sonra yaptığı en karizmatiği, en tadından yenmez olanıdır **
(bkz: tuncay hemşire)
manchester united maçında farkı 2'ye indiren bir gol attıktan sonra dahi old trafford'da bu işareti yaptığını düşünüldüğünde sus işareti değil kendine özgü ve bir o kadar da manasız ve itici bir gol sevincinden ibaret olduğu anlaşılan hareket.
bir gün kadıköyde yapacak diye bekliyorum ben. *
(bkz: kendi tribününe sus işareti yapan futbolcu)
biri yanlış öğretmiş olmalı.
normal olan ise tezahürat yapan rakip taraftara sus yapmasıdır.
hemsire bi tanıdıgı mı var, sevdigi mi var? yoksa hayalindeki meslek mi? sorularının sürüsunu akla getiren ilginc bi haraket, her macta yapılmaz ki??
her gol sonrası yapması nedeniyle fenerbahçe taraftarının dahi dalga geçtiği, sonrasında hakkında bu tribüne değil tanıdığım birine bir göndermedir açıklamasını yaptığı hareket.