bugün

(bkz: TÜMER METiN DEVLET MEMURU MU)
çok değil imzayı atmadan 3 hafta önce inönü'deki gs maçında taraftarla beraber senkronize bir şekilde fb'ye küfür eden, yurtdışında oynamak istiyorum diye, türkiye'de bjk formasından başka forma giymem diyen gidişini "profesyonellik" olarak açıklayan, imza atmadan bir gün önce bjk yönetiminin "fenerle görüşüyor musun?" sorusuna hayır diyen ama ertesi günü imza atan, imza attıktan sonra çeşme'de tatil yaparken bir gazeteciye off the record kalması şartıyla "ben beşiktaşlıyım" diyebilen tuhaf bir insan.. fenere küfür eden görüntüleri için buyrun.. fb taraftarının gelmesine bayram ettiği insan fb'ye imza atmadan 3 hafta önce küfür ediyordu e tabi "profesyonellik"

http://www.youtube.com/wa...5iyxwkLs&search=tumer
yıllarca ekmegini yediği kulube ihanettir.bu harekete profesyonellık denilemez bu profesyonellikten nasibini almamış insanların yaptıgı terbiyesızlıgı ört pas etmek için profesyonelliği kullanmasıdır.
sergeninde zamanında her takıma salladığı ve o laf söylediği takımların hepsinide transfer olduğunu görmüştük.. şimdi siz sergen in heykelini dikeceksiniz tümer in günahı ne dediğim taraftarın tümere nefret kusmasına yol açan durum..
(#515657)
allah tarafından affedilecek ama çarşı tarafından affedilmeyecek bir davranıştır. * *
doğru olandır,nitekim tümerin felsefe ve kalite uyumu hasebiyle türkiyede oynaması gereken takımdır fenerbahçe..

tümer ne beşiktaşta,ne galatasarayda,ne adanada oynayabilir...

ona yakışan fenerbahçe gibi nefret deposu bir klüptür...

(bkz: tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş)
tümer metinin büyük bir ticari başarısıdır. fener tarihindeki ikinci vakadır. birincisi toni schumaier dir.
(bkz: parayı veren düdüğü çalar)
tümer metini biz de istemiyoruz
evlat mevlat dinlemiyoruz
kendisine eski taraftarlarıyla * birlikte ana avret küfür ederek tezahurat yapan birinide ancak febe transfer eder diyorum. (bkz: febeli döven fatih akyelin febeye transferi)
yüklü miktardaki parayı 33 ya$ında ertesi sene askerliğini yapmak için teslim olacak bir oyuncuya verme eyleminin gerçekle$tirilmesi. bu son derece akıllı hareketi yapan insanları kutluyor, ba$arılarının devamını diliyorum, umarım kendileri için son derece yararlı bir transfer olur.
şıracı - bozacı

http://www.superspor.com/...;kategori=29&go=22563
dün fbtv de ki konuşmasında laf beşiktaş a gelince tutulmuş, yutkunmuş bir şey söyleyememiş ve daha fazla konuşmayayım diyerek noktayı koymuştur. formanın yakışmayacağını düşünmüştüm ama yanılmışım, çok yakışmış hem de. bir iki sezon daha oynayıp, beşiktaş lı tümer olarak anılmak vardı.senin yerin orasıymış, adını tarihe altın harflerle yazdırdın ya, helal olsun! * * *
işte fenerbahçenin neden başarılı olamadığına çok güzel bir örnek...bu politika, bu anlayış fenerbahçeyi bir yere götürmez...çünkü yapılan hep bu...daha hoca belli değil, yönetim belli değil...kaldı ki tümeri aldığın mevkide senin övündüğün, hiçbir yere sığdıramadığın alex diye bir adam var, ne kadar iyi olduğu tartışılır tabi ama...bu adam oynar mı, takıma uyum sağlar mı? hiç soran yok!!! sadece 100. yılda ses getirecek transfer yapalım, forma satalım, bu yani...
http://www.forzabesiktas.com/ adresinin girişi de konuyla alakalı göndermelerle sürekli yenileniyor.

(bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
(bkz: sometimes money talks)
Aziz Yıldırım ın parasının karaktersiz insanlarda çalıştığının göstergesidir. Ben bi Galatasaraylıyım. Sadece düşünüyorum, profosyonel top oynamadım. Gs formasıyla samiyene cıkıcam, her golden sonra formayı öpücem, her roportajda klubume olan aşkımı söylücem..Ondan sonra bir klubun başkanının bana önerdiği ucuk bi rakama o söylediklerimi yalanlıcam, hiçe sayıcam. Bu nasıl olabilir. Bir takıma bağlılık parayla ölçülecek şey değildirki. Herneyse profosyonel diyoruz, gidebilir diyoruz..Ulan Tümer Metin o zaman neden roportajlarında ben anca avrupaya giderim, türkiyede de bjk dan başka bir klupte oynamam dersin. Sergende 3 büyükte oynadı. Ama hiçbizaman içindeki beşiktaşlılık sönmedi..sönemez..Bir çocuk annesini paraya satabilir mi? Emin olun bu olaydan hiçbir farkı yok bunun. Ama bence Beşiktaşlılar sevinmelidir. 33 yaşındaki Tümer yerine çok daha faydalı genç bir ortasaha oyuncusu bulunur ve takıma daha yararlı olur. Sizin gibi onurlu bir klubun böyle şerefsizlere ihtiyacı yoktur.
Heyy gidi Tümer Metin;karşılıklı Burası Beşiktaş Alayına gider yaptığımız günü hatırlıyor musun?Nasıl hırslıydın?Kendin demiyor muydun normalde gördüğümüzde en nefret ettiğim takım fenerbahçedir diye?sen demedin mi askerlik olayım hallolsun beşiktaştan başka takımda oynamam diyen?şimdi ne oldu peki?

Burada kimse fenerbahçeye gitmiş olmanla ilgilenmiyor aslında.yaptıkların bize koyanlar.Eğer ki Feyyaz gibi,Şenol Birol gibi hatta Sergen gibi gitmiş olsaydın fenerbahçeye bunlar olmayacaktı.

Ama sen 250.000$ için bizi de sattın,kendini de..

Hani yazmışsın ya koluna;''Beni sadece Tanrı yargılar'' diye..işte burada yanıldın artık karşında çArşı da var..Affetmiyoruz seni..

Bu arada en bi dip not:fenerbahçeye hayırlı olsun.
beşiktaşın bel kemiğinin yuvadan uçuşu. bütün bjk li arkadaşlarımın kişisel iletilerinde tümer ve ana sözcüğü aynı anda geçiyor malesef.
aynı tanju çolak'ın fenere geçmesi gibi kabul edilmemesi durumdur.gerçek fenerliler için.Bir türlü kabul edememiştim tanju'yu
nobre'nin beşiktaş'a transferiyle eş tutulan olaydır, komiktir. beşiktaş taraftarlarının tümer'e tepkisi "başka" bir kulübe gitmesi değil, türkiye'de beşiktaş dışında bir kulüpte oynamam demesine rağmen, "göt oğlanı" dediği bir kulübe gitmesidir.*
fenerbahçe yi başarıdan başarıya koşturacak futbolcu.
"göt oğlanı olmak bir yaşam tarzıdır"
(tümer metin, kadıköy, 2006)
demek ki neymiş? büyük konuşmuyomuşuz. oğlan tümer, oğlanı tümer, yazık..
http://www.youtube.com/wa...5iyxwkLs&search=tumer

söze gerek bırakmayan, fenerbahce'nin kendisine "göt oğlanı" diyen bir futbolcuyu alması olayıdır.

merak ettiğim şudur:
aynı lafı ben de desem, fener beni de alır mı?