bugün

kürtçe trt kanalı. kürt açılımı ile açılmıştı galiba.

(bkz: trt şeş)
ak parti'nin çıkarttığı kürtçe yayın yapan kanal.
iğrenç, gereksiz bir kanaldır.
trt'nin neden kürt kanalı kurduğunu merak ettiğim hede.
TRT 6 açıldığında pkk'lı rojin "ATEŞ DÜŞSÜN TÜRK'ÜN EViNE" diye anırdı.
Unutma Türk!
ismi trt kürdi olarak değiştirilmiştir.
ismi trt kürdi olmuştur.
geçen trt 6 da şirinleri izliyordum, şirinler aralarında ayaklanma çıkarıp gargamelin şatosuna molotof attılar ve ardından ''her biji şirin babeeey'' diye bağırmaya başladılar. ulan nolduğumu bilemedim.
poşuyla izlenmesi gereken kanaldır.

http://i.hizliresim.com/w1a8yD.jpg

aslında hiç izlenmemeli hatta bir an önce kapatılmalıdır.
mardini show adıyla kürtçe yayın yapmakta olan kanal.

edit: recmi vaciptir.
evet. bahsedilen mihemedo şarkısında romi türk demek. ve şarkıda türklerin ocağına ateş düşsün deniliyor. bunu ilk dinlediğimde rumlara söylendiğini sandım. ama büyüklerden duyduğuma göre rom türk demekmiş. ama şimdi kullanılmıyor pek. bunun yerine tirk deniliyor türklere. ama merak etmeyin, kasetlerini aldığı için işkence gören ve öldürülen insanlar varken ve eskiden türklere bu sözü söyleyen şiwan artık asimile olmuş bir kürt. ha ben bir kürd olarak eskiden de sevmezdim. şimdide sevmem.
trt şeşde denir kürrtlerin ve alevilerin izledği bir yayındır.
ne türk'lerin ne de kürt' lerin bir türlü kabullenemediği kanaldır. türkler kürt kanalı olduğu için kürtler ise devlet eliyle açılan türk kanalı olarak gördükleri için bir türlü kabullenilmemiş ortalarda kalmış piç bir kanaldır aslında.

bana sorarsanız tamamen saçmalıktır açılması. sen bir kanal açacaksın, sonrasında ise programda yan yana duran domates, limon ve biberin kürt bayrağını çağrıştırdığını söyleyip program sunucusuna ihtar çekeceksen ne gerek var ki kanal açmaya. eğer düşünce samimi olsaydı sivil kürtçe kanallara izin verilirdi zaten.

hele ilk başlarda ki 2 saatlik kürtçe yayın denemeleri tam komediydi. 3 sefer denk geldim üçünde de tsk tanıtımı vardı.
tavşan yapmak istediğim devlet kanalı.
yalnızca kaçak elektrikle çalışan televizyonlarda açılan kanal.
türk milletinin vergileriyle kurulan ve yayın hayatına bu vergilerle devam eden bir devlet kanalıdır. ve bu kanalda açıkça türk'e beddua edilmiştir.
türkiye daha fazla bölünmeden kapatılması gereken gereksiz kanaldır.açılım saçmalığının bir sonucudur.kürt beşir sağolsun...
devlet eliyle kürtçe yayın yapan trt kanalı.

bu ülkede yaşayan tüm etnik grupların, tüm vatandaşların kendi dillerinde yayın okuma ve izleme hakları vardır. fakat bu hakkı devlet eliyle bölücülük ve anarşi yaparak kullanmaya başladıkları anda işin masumiyeti kalmaz. vatandaşı galeyana getirecek açılımlarda bulunan bütün kodomanları ve yırtık beyinli bölücü cenahların tamamını... *
uydudan sonra şimdide, malatya, diyarbakır, batman, mersin, hakkari, van gibi kürtlerin yoğun olarak yaşadığı illerde karasal yayına başlayan devletin kürtçe yayın yapan kanalı.
(bkz: ateş düşsün türk ün ocağına)
açıldığı gün tv'den sildiğim kanal, ilginç olan samanyolu tv ve kanal 7 ile aynı anda silmiş olmam.
zap yaparken bi tuş fazla basmamdan başka anlam ifade etmeyen kanal.
(bkz: kürt kanalı)

- şimdi bana ırkçı derler.

türk kanalı için (bkz: trt 1)

ne hallere geldik ya rab!
devletin kürtçe yayın yapan, televizyon kanalı.
70 milyon kişiden toplanan vergilerle finanse edilen, taş çatlasa 5 milyon kişinin anlayabildiği kanal.

düşünenin, açanın, çalışanın... kısaca payı olan herkesin ...*!