bugün

autocad in en nefret ettiğim komutu. sözde budama kırpma gibi bir anlamı var ama ben kullanınca kendini silgi zannediyo bir güzel temizliyo sayfayı.*
auotocad programında çizgi fazlalıklarını kesmeye yarayan araçtır. kesme için trim aracı seçildikten sonra sınır çizgisi~ ~ seçilir daha sonra sağ click yada space e bir defa basılıp fazlalıklar üzerine tıklama yapılarak kesme veya kırpma işlemi yapılır.
bir string içinde baş ve sonlardaki boşlukları atmaya yarayan fonksiyondur.
teknede yelkenin şeklini değiştirerek, ondan en yüksek ölçüde verim alabilmek için uygulanan küçük şekil değişiklikleridir.
ing: kirpmak.
gemide, baş draft ile kıç draft arasınaki fark. yani bir kaptan ikinci kaptana derse ki, "ççiif trim ne kadar?" o da "3 metre" derse anlayın ki geminin kıçı, başına kıyasla 3 metre daha derine batmış, kıça meyilli. eğer başa doğru olursa eksi olark ifade edilir. pek hoş bir durum değildir, sakıncalıdır. yani kurallara göre, bir gemi ya trimsiz olmalıdır, ya da kıça belli bir oranda trimli olmalıdır.
(bkz: solas)
geminin suya batma oranıdır kısaca.
Dar sokak, dar yol, patika anlamında yerel sözcük.
tırnak makaslarından sonra kirpik kıvırma ve cımbız gibi ürünleri de piyasaya sürmeye başlayan marka.
transit ithalat beyannamesinin kısaltılmış hali.
montaj programlarında ham take'i belirli yerlerden kestikten sonra trim komutu ile kendi içerisinde kaydırmaya yarayan butonumsudur.
araçların iç mekanlarının tamamına verilen ad.

yani ön göğüsten göstergelere, ızgaralardan torpidoya kadar olan tüm bölge. trim sesi diye bir söz dolaşır araç severler arasında. işte bu genel olarak ön aksamdan gelen seslerin kaynak noktasıdır.
aracın içi. tanımı yaptım anafikire süzülüyorum ;

vikipediden kaynaksız şekilde copy / paste yapmak serbest sanırım. baksana abi . (bkz: #40995361)