bugün

sekantcıyız.
lan aslında kolay konu ama uzun ve düşündürücüdür. hesaplama ve ezber yapmak lazım aq kim uğraşın o yüzden başarısız olursunuz. yoksa yapıcam lan deyip 4 5 saat masa başında oturun çalışın her türlü sorusunu yaparsınız tabi birazda soru tipi öğrenin.
Kolay ve ezber ağırlıklı bir konudur.
Esasen kolay ve abartilmis balon bi konu ama fosfor yoksunu tipler beceremezler.
matematigin en zevkli konusu bulmaca cozer gibi cozerdim lisede 4 ayri kaynaktan bitirdim.(bilfen,guray kucuk,fen bilimleri,esen)

matematik den korksak muhendislik yazmazdik be !
tri - gono - metry.
Ezberledikten sonra çok kolay konuları var.
Ezberin olmadığı sorularda da payda eşitleme ile çıkıyor zaten.
Toplama çıkarmayı zor yapan bu zavallıya trigonometri soruyolar ya...

edit: tam bitti dersin ve üniversite de karşına çıkarırlar.
Apotemideki testlerinin burdan amına koyayım 15 soruluk testi 1 saatte bitirmeye neden olur.
Trigonometri kitabını yazan alim Nasiruddin Tusi dir.
Trigonometriyi ilk bulan alim Battani dir.
Türev sayesinde öğrendiğim konudur. Lisede öyle bir ezberle anlatmışlardı ki bu konuyu zar zor 3 matematik ortalaması yapmışım o zamanlar. Sonra youtube daki hocaların videoları sağolsun öğrenmiştim trigonometri en çok zorlandığın konudur matematikte türev integral çocuk oyuncağıdır(lise kısmı).
yaklaşık bir hafta sonra bana girecek olan konudur.
Liselileri gün yüzüne çıkarmıştır.
3 hafta önce özel derste anlattığım konudur. eğlencelidir. eğer yüksek matematikte ilerlerseniz trigonometri başlı başına bir konu olmaz artık sorularda kullandığınız basit bir alfabeye dönüşür.
LYS konusu basittir yapılır.
sözelci olmamdan ötürü ne olduğu hakkında hiçbir bilgimin olmadığı matematik konusu. çok şey kaybettiğimi düşünmüyorum aksine memnunum. hayatımda para saymak ve tarih hesaplamaktan başka matematik unsuru yok.
Formüllerden ibarettir.

Sürekli bir şeylerin birbirine dönüşmesiyle ne oluyor lan tepkisi uyandırır. Zaten tüm meselesi de orada. Birbirlerine dönüştür benzet onu yap bunu yap cevabı bul.

iyi de ne gerek var ki ? trigonometri dik üçgen midir nedir onunla ilgili bir konu. Ama tuhaf tuhaf işlem yaptırıyorlar.

Onu da geçtim kare verip içine üçgen sıkıştırıp trigonometriyle çözdürüyorlar.

Yani ne gerek var. Siz niye böyle şeyler yapıp bizi üzüyorsunuz ki. Efendi efendi üslüdür, eşitsizliktir bunları sorun neyinize yetmiyor yani.

Edit: Basit mi ? Trigonometri başlangıç seviyesi sin+cos u topluyorsunla bitmiyor yalnız.
Edit2: Üçgene ve geometriye karşıyım. Dünyanın da üçgenin de geometrinin de... *
3 hafta önce özel ders veren bir laleyi tanımamıza vesile olan konu.

Çaktırmadan ekmek arıyor kendine.
Diger matematik konularina nazaran, tabi limit turev integral seytan üçlüsü hariç, daha profesyonellik isteyen bir konu yapılınca keyif verir yapamazsan nefret edersin.
zor gözüyle bakılıp karmaşık sanılan, oysa ki çok basit olan bir konudur.
formül yığınlığından oluşur kendileri. ezberi iyi olanın başarabildiği matematik dalı.
lise son olan ve lys ye hazırlanan biri olarakak söylüyorum aslında kolay konu bunu zor yapan formüller ifdelerin dönüşümleri eğer sorunuz varsa dm den atabilirsiniz.
Trigonometri soruları çözmeyeli seneler oldu ama şuan bile gözüm kapalı çözerim.
Candır,can! Hele bir de türev ve integralle birleşti mi tadına doyum olmaz! Oyun oynamak amaciyla ugraşın!