Mukemmel porcupine tree şarkısı sözleri şöyle;

train set and match spied under the blind
shiny and contoured the railway winds
and i've heard the sound from my cousin's bed
the hiss of the train at the railway head

always the summers are slipping away

a 60 ton angel falls to the earth
a pile of old metal, a radiant blur
scars in the country, the summer and her

always the summers are slipping away
find me a way for making it stay

when i hear the engine pass
i'm kissing you wide
the hissing subsides
i'm in luck

when the evening reaches here
you're tying me up
i'm dying of love
it's ok
herkesin seveceği bir şarkı.
seviyorum lan seni !
şarkının özellikle son kısmı harıkadır.sevilesi dinlenesi sahiplenesi şarkıdır.
porcupine tree tarafından rüyamda bana canlı olarak çalınmış bir parçadır. seçilebilecek en doğru parça budur halet-i ruhiyemi ifade edebilmek için..
bilindiği üzre mük-kemmel bir porcupine tree şarkısıdır.. özellikle şarkının sonu harikadır.. dinlenir..
(bkz: rabbim sen bize steven wilson u bağışla)
şarkının ortasında müzik yavaşlıyor, vokal giriyor, müzik yavaş yavaş hızlanıyor, tırmanıyor ve en sonunda 04:45 te patlıyor ya. hah işte orası benim öldüğüm yer.
her dinlediğinizde, kendi biterken sizde yeni bir şeyleri başlatan porcupine tree şarkısı.
harika ötesi şarkıdır. nasip, kısmet, cart curt olursa ve bir aksilik olmazsa rock'n coke'da coverını yapacağızdır. ulan hayal etmesi bile harika.
yıllardır dinlemekten bıkmadığım, her dinleyişte insanı düşler ülkesi'ne götüren muhteşem porcupine tree şarkısı.
radio paradise sayesinde keşfettiğim müthiş güzel şarkı. ilk dinlemede vuruldum yeminle. inişli çıkışlı ilerliyor şarkı ve her anında da kendine hayran bırakıyor.* porcupine tree dinlemişliğim yoktu önceden, hemen diskografilerini edinmeli diyorum.

sen ne güzel bi radyosun radio paradise *, sen ne güzel bi şarkısın trains.
ne kadar güzel şarkı ya. yaz mevsiminden nefret eden beni "always the summers are slipping away/ find me a way for making it stay" diye yalvartmıştır. yaz mevsimini güzel gösterebilecek tek şeydir gözümde.

bir de şöyle bir şey var, bu şarkıyı dinlerken kimse ile gözgöze gelmeyin. şarkı ve canım ciğerim steven wilson'ın sesi o kadar hapsediyor ki, karşıdakine aşık bir halde buluyorsunuz kendinizi.

bu şarkıyı bir kez dinlemiş ve (yüksek ihtimalle) sevmiş insanlara tek bir tavsiyem olacak: gidin, tren istasyonunda sevdiğiniz insanla öpüşün uzun uzun ve kafanızda sadece bu şarkı çalsın. hem de "when i hear the engine pass i'm kissing you wide/ the hissing subsides/ i'm in luck" kısmından çalsın. bunu yapmadan ölmeyin derim. aşkınızdan ölün, sorun değil.

dipnot: tamam metro da olur.
muhteşem bir poppy ackroyd eseri. kayıtlara geçsin.

https://youtu.be/77d5O1b8bqE