bugün

belki de en iyi megadeth parçasıdır. nakaratı fenadır.
uçuran megadeth parçalarından biridir. fenadır. ayrıca aynı isimli yazara selam olsundur. gecenin ortasında mahlasına karşılık gelen bu şarkıya fena canımı çektirmiş, dinletmiştir.
Gelmiş Geçmiş en iyi Megadeth şarkısıdır kanımca. sabah akşam demeden her gün 5 yada 10 kez dinlerim. (bkz: severiz dave amcayı)
bu bir tornado of souls hikayesidir:*
megadeth uzunca zamandır duyduğum bir gruptu ve en çok tornado nun solosunu duydun mu, dave is god falan diye her yerden denk gelirdim bir kerede dur bir dinleyim demedim.

bundan birkaç ay önce yolculuk için kendime albüm bakarken google a megadethin en iyi albümü diye yazdım bir ankette açık ara birinci olan rust in peace albümünü dinlemeye karar verdim. o her yerden denk geldiğim tornado of souls beliriverdi kulaklarımda.

o nasıl bir giriştir,bilen bilir ortalarında kısa bir solocuk var ben bunu dakikaya bakmadan asıl solo sandım ve bu muydu la bunca zamandır tornado solosu master of puppetsi geçer sohbetlerine maruz kaldım dedim ancak şarkıyı dinlemeye devam ettiğimde o muhteşem solo kulaklarıma kuruldu ve beni hiç bilmediğim diyarlara götürdü.

şarkı bitince içimde güzel bir his vardı yaslandım ve şunları söyledim:
dave is god gerçekmiş be...

http://www.youtube.com/watch?v=Ujga-3p21xY
gece gece dinlenmemesi gereken bir megadeth şarkısı. şimdi ben bu enerjiyle, bu gazla nasıl yatıp da uyuyayım?
kendisi allahsal bir şarkıdır. dinleyip kendime tekme atayım madem.
Megadeth'i tanıdığım parça. Ondan önce Megadeth'e hep önyargıyla bakardım. Bana hiçbirşeye önyargıyla yaklaşmamayı öğrettiler. Ulan bunu felsefe hocam bile öğretmedi bana.
live 1992 versiyosu dinlenmesi gereken mükemmel riffleri süsleyen tarif edilemez bir soloya sahip megadeth şahaseridir.
solosu bu kadar mükkemmel olan bir thrash metal parçası daha olamaz. tabi ki bana göre.
solosuyla birlikte -kimse marty gibi yürekten çalamaz- ilk çaldığımda kendimi guitar hero zannettiren sözü riffi solosu herşeyiyile mükemmel şarkı. nickimin isim babası dave mustainein en iyi vokalli şarkısı.
hayatimda gordugum en guzel vokal en guzel solo ve en guzel riff kombinasyonunu icinde barindiran megadeth in rust in peace albumunun 6. sarkisidir.
kanımca en güzel megadeth şarkısı gaz o biçim ilerler.
mükemmel bir megadeth parçası, san diegoda son derece güzel söyler dave abimiz.
girişteki riffiyle bir gece 4 saat uğraştığım aşmış megadeth parçasıdır, solo gerçekten hortum çıkaracak seviyededir.
dave mustaine ve david ellefson yazdigi bir sarki rust in peace albumunde yer alir.her metal muzik dinleyicisinin dinlemesi gereken solosu olagan ustu olan parca.zaten thrash metal klasikleri arasindadir.
çalınması oldukça zor parçadır. dave ile marty'nin boku işte.
dave mustain'in o riffi atarken nasıl şarkı söylediğini merak ettiğim parça. gerçi söylemese daha iyi de...
girişinden oldukça güzel telefon melodisi olan parça.
hiç kimsenin solosunu marty friedman gibi atamadığı parça.

onlarca cover dinledim, marty'den sonraki megadeth gitaristlerinden dinledim, özellikle chris broderick güzel atıyor dediler onu tekrar tekrar dinledim. ama nafile. kimse marty friedman gibi atamaz bu parçanın solosunu arkadaş. yok, aynı tadı vermiyor.

ha parçaya gelirsek, sözler, riffler, solo muhteşem. ayrıca kanımca dave mustaine'nin sesinin en çok yakıştığı parçadır. dave mustaine'den de iyi söyleyen yoktur bu parçayı, sezarın hakkı sezara şimdi.

holy wars ve hangar 18'den sonra en sevdiğim üçüncü megadeth parçasıdır son olarak belirtmek gerekirse.
Rust In Peace albümünün bir ara en sevdiğim parçasıyken şuan en sevdiğim 3. parçası, mükemmel vokal, mükemmel solo ve mükemmel riffler barındıran efsane Megadeth şarkısı. 02:40-02:49 arası Dave Mustaine'in muhteşem vokali, 02:49-03:09 da yine Dave Mustaine'in muhteşem riffi ve 03:09-04:09 arası Marty Friedman'ın efsane solosunu barındıran Megadeth parçası...
kendimi çok metalhead kıvamında görmesem de son zamanlarda sağlam sardım buna, girişindeki doğal harmonikli girişten cidden hızlı bir şeylerin geleceğini anlıyorsun.

ta ta ta ta ta ta dı dıt şeklinde ateş ederek giriyor şarkı, sonrasında dave hızlı riffiyle şarkıya asıl girişi yapıyor. burası cidden hızlı, şarkı genel olarak hızlı tamam da nasıl bir bilek var sizde arkadaş, yorulmuyor mu o şey?

şarkı teması bana gayet klasik metal ile rap karışımı bir kıvamda geldi. rap dedim because hayata karşı isyan ve sinirle benzerlik gösteriyor, metal dedim çünkü bi brutal olmasa da bağırışlarla ne istersim yaparım, sizi kaşarlaaar gibi bağırıyor.

yine de şunu bırakalım da entry bilgilendirici olsun.

"'Tornado of Souls' is about me getting out of a dysfunctional relationship. It has nothing to do with killing anybody." (Mustaine, 1993)

kısacası dave babanın bozuk ilişkilerinden kurtulmasını anlatıyormuş. korkmayın da diyor birini öldürmekle ilgili değil. sizin ben ingilizcenizi ya çevirirken ben utandım yeminle, bir daha çeviri yok lan size.

herkes solosundan bahsediyor, ben bahsetmeyeceğim ama anlamışsınızdır solosunun güzelliğini.
arkadaş bu şarkı neden bu kadar güzel? bu şarkıyı seven elemanlarla bir grup mu kursak ne? öyle güzel bir şarkı ya.
kadınları sevmem, etmem.

yalnız verdikleri acılar güzide sanat eserlerinin doğmasına sebep oluyor; o açıdan haklarını yiyemem.

yazılan yazılmış, çizilen çizilmiş.

en bir süper parçadır.
https://clyp.it/yukpk4te

pili bitmiş elektro gitardan riff sesi böyle çıkar.
sabahın şu vakti insanı uçurumdan uçurabilecek gazda bir parça.

tüm gün elinüz \m/ şeklinde dolaşırsınız.