bugün

astigmat göz kusuruna sahip kişicanların takıp düzgün görebilmeleri için üretilmiş lens türü.
fiyatı normal lenslere göre biraz daha pahalıdır.
astigmat göz kusuruna sahip insanlara takılan lens çeşidi. fiyatı normal lenslere göre daha pahalıdır. biraz daha kalın olduğu için elde parçalanması zordur ayrıca odaklamayı sağlamak için göz içinde dönmektedir.

bazı gözlerde odaklama sorunu yapabilir. bu yüzden birçok firmadan örnekler alınıp denenmelidir.
aylardır astigmatıma söverken gün itibariyle sahip olmaktan mutluluk duyduğum lens çeşidi.
daha kalındır normal lenslere göre ve göz merceğini inceltmede daha etkili olduğu söylenir.
hadi bakalım.
benim göz dereceme göre bulamadığım lens çeşididir.2 derece lens yok piyasada,ayrıca diğer çeşitlere göre dahada pahalı ve sipariş üzerine alıyorsunuz onun gelmeside bir ayı buluyor.
(bkz: haftaya netleşir).
görsel
Memnunum.
astigmat göz kusuru olanlar için üretilen lens türü.

bilinmesi gerekenler:

- aynı marka/model normal lenslere göre %20-30 seviyesinde daha pahalıdır.

- derece seçenekleri daha azdır. markasına göre 2.25 veya 2.75'ten büyük astigmat derecelerinde toric lens pek bulunmaz.

- uygun lensi bulmak bir tık daha zordur. birkaç farklı markayı denedikten sonra, en rahatını seçmek en doğrusudur.

- normal lenslere göre stok problemi zaman zaman olabilir. (ben yaşamadım ama yaşayan arkadaşlarım var.)