1. 1.
    antrenmandan sonraki aşama, recovery.

maalesef çoğu sporcu tarafından önemsenmemekte, ancak toparlanma aşaması antrenmandan daha önemli olan, daha kritik bir aşamadır. antrenman kontrollü sakatlanmadır, ve eğer toparlanmanız bu mikro sakatlığı giderip fitness seviyenizi yukarı çıkaracak kalitede değilse yapılan antrenman uzun vadede sakatlıktan başka bir şey getirmez.

iyi bir toparlanma süreci için önerilerim strecthing, sıcak duş, beslenme, ve dinlenmeden oluşmakta.

antrenmanın hemen sonrası, yorduğunuz ve kasılmış olan kasları çok iyi gerdirerek spazmdan çıkarmalısınız. bunun için, her kas grubunu en az bir dakika gerdirmek iyi olur. ardından sıcak duş ile kasları iyice gevşetmelisiniz. ilaveten foam roller da gevşetmede çok faydalıdır. yaptığınız antrenmanda harcadığınız kaloriyi tespit edip bu miktarın 20'de biri gramajında protein almalısınız (günlük almanız gereken kilo*0,8 gram proteine ilaveten). ayrıca antrenman yaptığınız günlerde beta alanin (antrenman öncesi ve sonrası), bcaa (antrenman öncesi ya da sonrası) ve creatine monohydrate (antrenman sonrası) almalısınız. bu suplementler konusunda önce/sonra alım konusu tartışmaya açık ancak ben parantez içinde belirttiğim şekilde uyguluyorum. ve son olarak antrenman yaptığınız günler yaşınıza göre ideal uyku süreniz ne ise en az o kadar kaliteli bir uyku uyumalısınız.
    1 ... blitzz
  2. 2.
    Şuan içinde olduğum durumdur. Hayatımın şuana kadar ki en büyük travmasini 4 ay önce yaşadım. Yeni yeni hayata dönüyorum.

Farkettim ki eski bende değilim. Zaman herşeyi değiştiriyormuş. Hiç değişmez dediginiz şeyleri zaman paramparca ediyormuş meğer.
    1 ... kapitalist ramsey