bugün

türkiye cumhuriyeti sağlık bakanıdır.
(bkz: fahrettin koca)

şüphesiz ki biz okuduk sayın bakanım.
savaş ve barış'ı, kazaklar'ı, anna karenina'yı, hacı murat'ı okuduk biz.

çomarlar için söylüyor.

ey çomarlar.
tolstoy okuyun...ama komple okuyun, reisiniz gibi sadece özetini okumayın.

not: vay be, bir bakanın çıkıp "tolstoy okuyun" diye tavsiye vermesini de görecekmişiz şu hayatta, işte bunu virüse borçluyuz. ey korona sen nelere kadirsin...
Çok bayık ya tolstoy. sayın bakan bari jack london falan tavsiye etseydiniz.
Ben cin ali okuyacağım indirdim telefona 1 ay sürer bitmesi.
Milyonlarca kişinin aklındaki tek soru ?

'Tolstoy kim amq ?'.

Swh.
bu bakana virüs mü bulaşmış nedir? okuyun mu dedi? hemde çomarlara. vallahi taşlarlar bakan falan dinlemez taşlarlar ona göre.
Bir iskenderpaşa cemaati mensubuna göre fazla iddialı laflar sayın bakan. Sıkıntı olmasın sonra?
Bakan beni de güldürmüştür. Çok sempatik adam. Tolstoy sizin neyinize. Bizim vatandaşa ağır gelir biraz. Kısa romanlar olabilir.
ben akpli birinin tolstoy dan kitap dan haberdar olmasına ihtimal vermiyordum dışardan bir yerden duyduysa demek ki yazarın ismini.
Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık'tan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah'ı ve onun Peygamberini kabul ederdi."
Lev N. Tolstoy (1828-1910)

bu yüzden olabilir mi?
- ne dedi bakan?
- tost yiyin gibi bir şey dedi.
- tost mu iyi geliyormuş?
- herhalde...
Yandaşlara ferasetinizi azaltın diyen bakandır.

Sayın bakan okumak ters gelir bunların bünyelerine, partinize de hiç yaramaz.
Art niyetli düşünenler olmuş ama ben aynı fikirde değilim. Konuşmasını da dinledim. Farklı yazarları, farklı fikirleri okuyun demekti asıl amacı.
Bence bu kadar çarpıtmaya gerek yok.
Sırf Tolstoy okuduğu için kendini entelektüelden sayan megalomanların ortaya dökülmesine sebeb olan bakandır.