1. 1.
    türkiye cumhuriyeti sağlık bakanıdır.
    (bkz: fahrettin koca)

şüphesiz ki biz okuduk sayın bakanım.
    savaş ve barış'ı, kazaklar'ı, anna karenina'yı, hacı murat'ı okuduk biz.

çomarlar için söylüyor.

ey çomarlar.
    tolstoy okuyun...ama komple okuyun, reisiniz gibi sadece özetini okumayın.

not: vay be, bir bakanın çıkıp "tolstoy okuyun" diye tavsiye vermesini de görecekmişiz şu hayatta, işte bunu virüse borçluyuz. ey korona sen nelere kadirsin...
    38 -8 ... tengir budun
  2. 2.
    Fox TV yi izliyordum, o kepçenin yayınında Soner yalçın okuyun diye montajlayarak yayınladılar.

Valla ülke allahlık oldu artık.
    8 -3 ... agca
  3. 3.
    Çok bayık ya tolstoy. sayın bakan bari jack london falan tavsiye etseydiniz.
    5 -3 ... flat head
  4. 4.
    Ben cin ali okuyacağım indirdim telefona 1 ay sürer bitmesi.
    4 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    Milyonlarca kişinin aklındaki tek soru ?

'Tolstoy kim amq ?'.

Swh.
    8 ... traveler of secret moments
  6. 6.
    bu bakana virüs mü bulaşmış nedir? okuyun mu dedi? hemde çomarlara. vallahi taşlarlar bakan falan dinlemez taşlarlar ona göre.
    7 -3 ... narcomedian
  7. 7.
    Bir iskenderpaşa cemaati mensubuna göre fazla iddialı laflar sayın bakan. Sıkıntı olmasın sonra?
    2 ... barkhausen krakeri
  8. 8.
    Bakan beni de güldürmüştür. Çok sempatik adam. Tolstoy sizin neyinize. Bizim vatandaşa ağır gelir biraz. Kısa romanlar olabilir.
    3 -2 ... giden gider
  9. 9.
    ben akpli birinin tolstoy dan kitap dan haberdar olmasına ihtimal vermiyordum dışardan bir yerden duyduysa demek ki yazarın ismini.
    3 -2 ... nick koymayi unuttum
  10. 10.
    Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık'tan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah'ı ve onun Peygamberini kabul ederdi."
    Lev N. Tolstoy (1828-1910)

bu yüzden olabilir mi?
    -1 ... tierraylibertad