bugün

normalde daireler orta gelir veya alt gelirli olmalarına göre değişiklik gösteriyordu.
orta gelir grubu; taksitler sözleşmeyle başlar ve senede iki kez memur maaşı artışına bağlı artar.
alt gelir grubu; taksitler sabit ve konutun teslimi ile ödeme başlar.

bu projede herkes için taksit sözleşmeyle başlıyor ve senede iki kez memur maaşı artışına bağlı artıyor.

ki dikkat ederseniz başvuru ekranındaki seçim ekranında ''alt gelirli'' grubu yok.
''orta gelirli'' grubu var sadece.

konut sayısının çok olması dışında bir avantajı yok gibi geliyor ama bilmiyorum belki hatalı bakıyorum.
ve başvuracağını söyleyen en az onlarca yazar var.
kimse şu durumu sallamıyor. yuh yahu.

önem arz eden tek şey bu belki de konut sayısı çokluğu dışında.
kimsenin umruda değil.
20 yıla kalmadan kıyametin kopacağına tüm yüreğimle inanan birisiyim. o yüzden girmiyorum. yoksa taksidi makulmüş.
2+1 konutlar 608 bin lira. Bunun %10 u peşin olacağına göre 60 bin vereceksiniz daha sonra 2.280 gibi bir parayla 240 ayda ödeyeceksiniz buraya kadar tamam. iş bundan sonra başlıyor işte. Size tefe Tüfe ye göre yüzdelik farklar biniyor. Yani ödeyeceğiniz 2.280 lira artabiliyor ve 608 bin tl olan ev belki de 800 binlere kadar çıkıyor. Memur zammına göre taksitler artıyor ve üstelik aidat parası, yakıt parası da ekleniyor. Araştırmam bu yönde. Yanlışım varsa düzeltin.

Edit:aidat parası her geçen zaman müthiş zamlanıyormuş bilginize.
Falani filani bırakın gidin yazılın devlet böle bı proje cikardiysa bu fırsatı değerlendirin siyasi görüş sizin karninizi doyurmaz Alican kadın çok iyi parti savunuyosun hadi evlenelim demez gidin başvurun yüzyılın fırsatı bu burda size ahkam veren partizanlik yapanlar çoktan başvuru yaptı bile sizin aklınızı çelerken..
Yılda 2 defa zam aman güncelleme gelecek taksitlere. Bana göre kör kuyuya atlamak. Maliyetinin ne olacağı meçhul. Seneye enflasyon %1 olacaksa alın ama imkansız. O evin size maliyeti 2.5 milyonu bulur. Kredi çekseniz daha uyguna ev alırsınız.
Esenler başakşehir Arnavutköy projesinde asıl hak sahibi oldum ama tokinin müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil. internet üzerinden de bir açıklama yok. Bundan sonraki süreçte ne yapmam gerekiyor, kiminle iletişime geçmem gerekiyor hiç bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar