bugün

hoş, basit bir resim ve video upload sitesi.

http://www.tinypic.com
ing. küçük piç*
sezercik'in net ortamlarindaki nicki.**
bugüne kadar hep imageshack'i kullanmıştım. ama o da bazı bazı sıçmalar yapıyor, yüklenen resimleri göstermiyor gibi sorunları yaratınca buna geçtim.
biranda favorim oldu.
ama daha sonra captcha sorması ile tüm pratikliğini kaybeden site olmuştur.
ne gereği vardı şimdi. ?
yüklenecek görseli bilgisayara indirmeden direkt url'den fotoğraf yüklenebilmesi çok şukeladır.

eksikleri:

fotoğrafların altına hangi siteden alındığı, hangi makineden çekildiği, tarihi vs.. ilgili açıklama yapılamamaktadır. tag bölümündeki karakter sınırı da yetersizdir.

resimleri sağa sola çevirme yoktur.

slayt gösterisi yoktur.

bir de her fotoğraf yüklemede captcha sormaya başlamıştır ki can sıkıcıdır. muhtemelen geçerli bir güvenlik sebepleri vardır.

şimdilik bu kadar. ama yine de en pratiklerinden ve de en iyilerinden biridir.

(bkz: resim upload siteleri)
upload yaparken captcha isteme olayını bunlar çıkardı sanırım.
yüklediğiniz fotoğrafları sualsiz sorgusuz silen site. siz güvenip buraya yükleyip bilgisayardan siliyorsunuz. yeni farkettim ki yüklediğim fotoğrafların %60'ından fazlasını silmiş.
amdan götten bir sitedir. şu sıralarda bu siteye güvenip resim yükleyen, o resimleri de forumlarda kullananların mesajları patlamıştır.
her resim yüklemede captcha olayını çıkarmasıyla iyice sıçmıştır. server'ı hızlıdır ama ben her fotoya captcha gireceksem ne anlamı var..?
google chrome eklentisi ile birlikte ekran görüntülerini kolaylıkla yükleyebileceğiniz resim paylaşım sitesi.
captcha olayına çözüm getirmiş sitedir. daha anlaşılır kelimeler soruyor artık.
şerefsiz sitedir. yıllar önce yüklediğim fotolar yalan olmuştur. linke tıklıyorsun benim foto gitmiş başka saçma sapan bir foto gelmiş. kısacası benim foto silinmiş o linke başka foto ekletilmiş. nerden bulunur eski foto amk ya.
oç sitedir.
ufak pic.
Çıkardığı malakça reklamlar yüzünden burdan link verene küfrettirir. Twitterin eski sitesi miydi neydi.