1. 11.
  birinci nesil bir uludağ sözlük yazarı..
  1 ... 4ever pvd
 2. 12.
  gelişiyle kendimi çakması gibi hissettiren yazar. *
  4 ... th0r
 3. 13.
  nmpal mezunu olduğunu öğrenince muhabbetin derinleşeceğini hissettiren, yazar sayfasına bakıp da birinci nesil olduğunu görüp şaşırtan, ekşide yazar olup olmadığını merak ettiğim, arada zaman farkı olsa da aynı sıralarda dirsek çürüttüğüm, tatlı birisine benzeyen sözlük kullanıcısı.
  1 ... aura
 4. 14.
  iskandinav Mitolojisinin en güçlü tanrısıdır. Devler bile onun yanında bir hiç kalır. ingilizcede ki thursday(Perşembe)kelimesinin kökeni, thor's day (Thor'un günün)den gelmektedir.
  4 ... lazio
 5. 15.
  yalancı, yalancı, sana kimse inanmaz yazarı! *
  3 ... aura
 6. 16.
  therion'ın sıçıp batırdığı manowar şarkısı.**

  ayrıca hemen hemen aynı şeyleri dinlediğimizi öğrendiğim bir uuser kendisi.
  3 -1 ... fragile
 7. 17.
  simgesi çekiçtir.
  2 ... zekirdekci_
 8. 18.
  beni özel mesajıyla dükkan ortasında yardırmış espriler mimarı yazar. birinci nesil.

  ayrıca nickimin esprisini ilk farkeden, en azından ilk yazandır. (bkz: kural baltay/#2112301)

  bu entry aslında en hasından bir selamdır. *
  2 ... kural baltay
 9. 19.
  iskandinav mitolojisinde;

  Thor'un simgesi şimşektir. O kutsal savaş tanrısıdır. Thor Odin'in oğlu ve Odin'den sonra gelen en önemli tanrıdır. Düşmanlarına attığında kendisine geri gelen Mjolnir adında bir çekici, taktığında gücünü iki katına çıkartan bir kemeri ve Mjolnir'i rahat kullanabilmesi için demir eldivenleri vardır. insanlara karşı iyidir. Hemen hemen bütün hikayelerinde devlere karşı savaşır. Genelde çok kabadır.Çok büyük miktarlarda içki içer. Kızıl sakallı ,orta yaşlı ve zekasından çok kaba kuvvetine güvenen bir tanrıdır. Çok popüler bir efsaneye göre; Tanrıların evlerini yapan dev Mjolnir'le ödüllendirilecektir. Çekiç dev Thrym'in eline geçtiğinde Thor Frejya kılığına girerek ondan çekicini alır.Çünkü Thrym sadece Frejya ona gelin olarak gelirse çekici geri vereceğini söylemiştir. Thor aynı zamanda Atl veya Donar olarak da bilinir. Şimşek tanrısının günü ingilizcede Thursday, Almanca da Donnersdag'dır .
  4 ... cirkinordekyavrusu
 10. 20.
  Tanngniost ve Tanngrisnir isimli iki keçinin çektiği araba ile yerde ve gökte giden, Loki yüzünden çekici kısa kalan iskandinav mitolojisinin savaş tanrısı.
  1 ... elbruz