muzır neşriyatmış! hele hele.
çocuk yaşımda okudum ne özendim o hayata ne ne güzel dedim ne ahlakım bozuldu.
okuyunuz, okutunuz.
ikiyüzlü, erdemsiz, pragmatik ahlak anlayışlıların inadına burroughs inadına beat!!

"Beat kuşağının önemli temsilcilerinden William S. Burroughs bu kuşağın yazarlarının edebiyatta yaptığı devrimi bir adım daha ileri götürmek için çarpıcı bir üçleme yazar. Bu üçlemenin ilk kitabı olan Yumuşak Makine, okurları Burroughs'un içinde kutsal ya da tabu olan hiçbir şeyin bulunmadığı hayal dünyasının derinliklerine götürüyor. Sert, yaratıcı, özgür, eğlenceli, şiirsel bir tonun egemen olduğu bu dünya tüm klişeleri dönüştürürken her alanda sonsuz bir özgürlüğün kapılarını da aralıyor.

Nefret, parasızlık, savaş, baskı, aşk ve her tür bağımlılığın kol gezdiği bu dünyada tekinsiz bir yolculuğa çıkan okurları rahatsız edici, benzersiz, zorlu ve yaratıcı bir okuma serüveni bekliyor."

http://www.selyayincilik..../kitaptanitim.asp?kod=697
yayıncısı ve çevirmeni davalık olan üçlemenin ilki.

http://www.selyayincilik....umusak-makine-dava-bb.pdf
yumuşak makine adıyla basıldı. bu kitabı okumak, uyuz bir köpeğin suratınıza işemesine seyirci kalmak gibidir. o uyuz köpek de sizsinizdir bi süre.

bu kitaptan ismini alan ve yazarı william burroughs ile de yakınlığı bulunan soft machine topluluğu sound olarak kitaptan alınan tadı vermez verme gibi bi kaygısı var mıydı onu da bilmiyorum ama rahatsız edici olmayacak kıvamda deneysel abilerdir.

bana kalırsa müzikte aynı şeyi arayan biri neu!, faust yahut can gibi at kafasında müzik yapan çılgınlara secde etmeli ekseriyetle.
William S. Burroughs'un değerleri altüst ettiği güçlü bir anti - edebiyat örneği.

" chimular zaman zaman düzenledikleri festivallerde iki gruba bölünüp sopalarla birbirlerinin beyinlerini dağıtırlar ve kazanan takım kaybedenleri toplu hâlde siker ve hemen arkasından taşaklarını keserler ve her daim çiğnedikleri ve yeşil salyaları şap hastalığına yakalanmış inekler gibi damlayıp duran koka yapraklarını koymak için kese yaparlar. "