bugün

Oyuncu kadrosuna aldanılmaması yönetmenin güldürme özürlüsü Jim Jarmusch olduğunu bilerek izlenmesi gereken bir film. Matrak , alaycı fakat kesinlikle komik değil. Dünyanın dönüş hızının yavaşlaması gibi güzel ve orjinal işler de var. Kahramanlık ve korkak gib saklananlar konusu üzerine final sahnesi güzel. Gerisi boş.
Usta yönetmen jim jarmusch'un 2019 filmi. kadrosu harika. bill murray, tom waits, steve buscemi, danny glover, iggy pop rol alan ünlülerden sadece bir kısmı. bundan sonrası spoiler içerir.
--spoiler--
dün izledim. klasik zombi filmi bekleyenler uzak dursun. filmin harika bir durgunlugu, saçma, kara ama eğlenceli komedi anlayışı ve ambiansı var. gelişen teknolojiye ve tekdüzeliğe istinaden günümüz insanının zombiye dönüşmesi metaforik olarak işlenmiş. cep telefonları ile dolaşan zombiler sahnesi harikaydı. imdb notu oldukça düşük. tabii ki de bunun büyük bir sebebi; amerikalıların bu filme sıradan bir zombi filmi gözüyle bakması ve beklentilerini karşılamaması. ben şahsen beğendim. bill murray'nin harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. filmin sonunda tom waits'in kendi sesinden sürpriz bir şiir var.
--spoiler--
filmi incelemek isteyenler için:
https://www.imdb.com/titl...ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
if the dead ones don't die so the living ones don't live.
jim jarmusch‘un yeni filminin adı.