m'alesef türkiye'nin kanayan yarasıdır. 30 yıldır terörizmle uğraşıyoruz ama nedense rütbelilerden hiç şehit çıkmıyor. genellikle anadolu insanının teğmen, astsubay, uzman erbaş ve er çocukları şehit oluyor. bir tane general şehidimiz yok. onlar genellikle askeri balolarda içkilerini yudumluyorlar, golf sahalarında spor yapıyorlar.
rütbelilerin orduyu yönetmesindendir.
bir dakika, düşünmemiştik dimi bunu biz?!
pkk - devlet - askeriye üçlüsünün beraber calıştığının en büyük göstergesidir.
gerçekten inanılmaz bir tespittir. doğru ya, adamlar orduyu yönetiyor değil mi? keşke tarihte bir tane paşa gösterebilsek ki savaşta, özellikle düşük yoğunluklu bir savaşta, şehit olmuş olsun. tarih iyidir hoştur, herkes okumalıdır.

edit: ki varmış şehit olan paşamız. allah ondan da bizim için şehit olan herkesten de razı olsun.
gonul ister ki hic kimse sehit olmasin. ama esas sorun pasalarin degil, pasalarin cocuklarinin askerlik namina ne yaptiklaridir. yoksa generallerin gerilla savasina dahil olup can vermelerini beklemek safliktir.
paşa dediğimiz kişi esir düşmedikçe, yakalanmadıkça, suikaste kurban gitmedikçe, kendi insiyatifiyle intihar etmedikçe ölmez savaşta gençler gençler. biraz akla ve mantığa davet ediyorum. ordu yönetmek için eğitilir bu adamlar.

tamam tsk'dan nefretinizi anlayabiliyorum ama bunu gerçekçi çerçevelerde sürdürmeye çalışsanız daha hoş olur sizin için.

edit: ki varmış şehit olan paşamız. allah ondan da bizim için şehit olan herkesten de razı olsun.
bilip bilmeyen insanların aklınca bir şey ispat etmeye çalışmasıdır. ama bunları göt etmek boynumuzun borcudur. şehit olan paşa istiyorsanız buyrun bunu okuyun:

orgeneral (bkz: eşref bitlis)1993
korgeneral (bkz: hulusi sayin) 1991
korgeneral (bkz: ismail selen) 1991
tuğgeneral (bkz: temel cingöz)1991
tuğgeneral (bkz: bahtiyar aydın)1993

evet genç beyinsiz arkadaşlarım. biraz külliyatı bırakın da bu konuları okuyun. bilmiyorsanız öğrenin, öğrenmek istemiyorsanız böyle salak saçma provokatif başlıklar açıp göt olmayı kabul edin, ya da siktirin gidin!!! siz daha portakal ağacında bile değilken bu adamlar çarpıştı, öldü.

edit: listeyi bir amme hizmeti olarak, bu beyinsizler de öğrensin diye güncelledim. hiç değilse okurlar da bu adamların ahirette bunların yakasına yapışıp benim hakkımı yediler demelerine engel olurlar.
paşalar o koltuklara kuş gibi konuyordu hissi veren saçma başlık.

kim bilir, komutanım şehit olmasaydı, bir gün onu paşa olarak görebilirdim belki. ama kısmetinde şehitlik rütbesi almak varmış komutanımın. o rütbeye gelebilmek demek bazı zorlukları aşmak demektir.
Bir ordunun komutanı şehit oluyorsa o ordu zaten son noktayı bulmuş demektir, elbette şehit olabilir ama sonuçta birliklerin idaresini kim yapacak en önde onlar şehit olursa?
cahil ve saçma sapan bir söylemdir. paşalarda ana karnından paşa doğmuyorlar, tüm rütbeleri koluna takıp o noktaya geliyorlar. oraya gelene kadar da bir çok kez operasyonlara katılmış oluyorlar. paşa olduktan sonra ise daha önceki tecrübelerine dayanarak yönetim kısmına geçiyorlar. bilginize... (bkz: bilmeden konuşmak moda oldu)
paşaların o koltuklara kuş gibi konmamasından kaynaklanan durum. paşalarımız paşa olmadan önce dağlarda çarpıştıkları için aslında o makamları hak ediyorlar. yani öyle kurmaylık sınavlarına girip kazandıktan sonra amerika'larda eğitildikleri falan yok. çoluk çocukları da amerika'larda eğitim görmüyor, eşleri de amerika'larda doğum yapmıyor, rahatsızlandıklarında amerikan hastanelerine koşmuyorlar. bizimkisi işte öyle laf olsun.

bu arada bütün paşalarımız orduyu yönetiyormuş, bunu da öğrenmiş olduk. yani aslında "onlar yönetici abi" diyenler bir yerde kimlerin topun ağzına sürüldüğünü de dolaylı olarak itiraf ediyorlar. tayyip, bülent, sadullah konu olduğunda "adamların çocukları askerliklerini rahat yerlerde geçirmek istiyor" diyerek eleştiriyorsun haklı olarak ama söz konusu paşa olunca boyun kıvırıyorsun, ense gösteriyorsun, masaya çıkıp dansözlük yapıp tabak kırıyorsun. kıvırın aq.
Çünkü şehit olanlar, o mertebeye çıkamıyorlar bildiğiniz üzere. Sağ kalanlarda bu konumlara yükseliyor. Yükseldikten sonrada sadece beyinlerini çalıştırıyorlar. Hiç bir paşa, kıçını büyüterek oraya gelmemiştir. Nankör olmamak gerekir.
sahneye en son assolistler çıkar ondan dolayı olsa gerek.
piyon varken şahın kaybedilmemesi içindir.
Baş düşerse, ayak yürümez.
normaldir. ayrıca şehit olan bir çok paşa vardır. olmaması normaldir. olması olağan dışıdır. ayrıca ortaçağ savaşlarında değiliz.
inci sözlükten gelsin; (bkz: beyler adam liseli)
paşalar şehit olursa pkk bitecek sanmak ahmaklıktır. zenginlerin ya da subay çocuklarının öldüğünde de bitecek sananlar var. ama bitmeyecek o zaman da.
ne zaman ki bu pislikten beslenen leş kargalarının kökü kazındı işte o zaman terör de örgütü de biter. ve türk, kürt, vs demeden, aramıza devlet girmeden, eskiden olduğu gibi dostca yaşamaya devam ederiz.
bir paşa'nın öldürülmesi halinde hem dünyada hem de türkiye'nin kendi içerisindeki tsk imajı fena halde zedelenecektir.

hem bir askerin paşa olabilmesi için uzun yıllar geçmesi gerekir. genellikle paşalar yaşı geçmiş, artık orduya askeri zekasıyla hizmet eden rütbelilerdir. yani bir paşanın eline silah alıp soğuk hava koşullarında teröristlerle savaşıp şehitlik mertebesine ermesini istemek denyoluktur.
mevcut paşa sayısının toplam asker sayısına bölümü ile ortaya çıkacak sonuç yüzdesinin çok düşük olmasıdır.
(bkz: terör kol gezerken hükümetin önlem almaması)
(bkz: saka mı bu aq)