bugün

kelimeler adlı şarkısında dediği gibi
--spoiler--
biliyorum artık çok zor çok
kuracak yeni bir hikayem yok.
yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle
--spoiler--
eğer eski kelimelerle de uğraşmaktan bıktıysa yapacak birşey yok. efsane olmak değişik bir şey...

ama akla micheal jordan ın basket birçok kez bırakıp geri dönmesi de gelebilir.
öte yandan (bkz: zirvede bırakmak)
teoman muhtemelen alkollüyken söylemiştir bunu. çünkü teoman müzikten başka bişeden anlamıyor seve seve müzik yapmak zorunda.
teoman gibi sanat müziksiyen müziği bırkacağına ismail yk serdar ortaç keşke müziği bıraksaydı.
kral pop denen kanal günde seksen kere kendisine çağrı yayınlanmaktadır galiba.

ben olsam bu ironi karşısında asla dönmem, organik tarıma veririm kendimi.
alkolü bırakması daha iyi olurdu dedirtten cinsten.
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: iyi olmuştur, ooohh dedirtmiştir.
kişilik yapımdan dolayı (bkz: efendilik ve aile terbiyesinin olumsuz yanları) şimdiye kadar çok da tercih etmediğim bir üslupta yazı yazma isteğimi körüklemiş olaydır aynı zamanda.

teoman ile ilgili gün yüzü görmemiş düşüncelerimi ve hissiyatımı açıklayarak başlamak isterim. ben teoman'ı sevmiyorum, nefret ediyorum diyemem. çünkü nefret etmek veya sevmemek sevmenin zıttı değil, farklı bir çeşididir. ben kendisinin varlığını yoksayıyordum hep, o kadar severim kendisini. şimdi, vakayı hayriye diye yorumlayacağım bu olaya sevincim içime sığmadığı için kendisiyle ilgili yazı yazmayı tercih ettim.

teoman bu işe başladığından beri hiçbir şarkısını sevemedim, bir sürü arkadaş çevresinde hepsi abi bak süper şarkı tanımlamalarıyla bana zorla dinlettirdikleri her seferinde irkildim çünkü doğru olmayan birşeyler vardı bu adamda. şarkıları da kötü zaten. sonra kendisinden asi rock starı yaratma uğraşı ve kasışları gördüm. ama açık söyleyeyim, ne müzik kalitesi, ne ses, ne de fikir ve duruş olarak bu adamı ciddiye almak bile bu işin emektarlarına yapılmış büyük bir hakaretti.

zaten zamanla da görüldü diye düşünüyorum: hayranlarını tersleyen, konserlerini yarım bırakan, canı istediğinde çıkmayan bir tip. istediği astronomik rakamları söylemiyorum daha. bir de üzerine sözde marjinal yolları tercih ediyor görüntüsü altında yetmez ama evetçilik, berbat sinema filmleri, ortalıkta ayyaş ayyaş gezmeler. şahsına münhasır, ne yapsam tutar abi mantığında işler yapan bir zavallı. bunun dışında yaptığı (!) şarkıların çok önemli bir kısmının yürütme olduğunun analizleri.. tüm bunları toplayıp bir araya getirdiğinizde iyi bir müzisyen, sanat için yaşamış bir adam, farklı bir kişilik ya da bir aydın portresi çıkıyor mu? ben bunlardan hiçbirine ulaşılamadığı düşüncesindeyim.

müziği mi bırakıyorsun teoman? bırak git. uzaklaşıyor musun? defol git, çünkü senin gibi şişirme starlardan ve yapmacıklıklardan bıktık artık! git ki yerini hayatımızda işgal ettiğin yerlerde yeni birşeyler yeşersin, bu boktan alemde en azından hala iyi birşeyler olabileceğini, bataklıktan yeşil fideler çıkabileceğini ümit ediyoruz. bu gidişin feyk atmak ise de bilesin ki, zaten kıyısına iteklemelerle ancak oturabildiğin bir tahta bir daha sittin sene çıkamazsın. bu karakter ve müzik eksikliği ile daha senden bir halt olmaz! yürü de ense traşını görelim.
(bkz: tadında bırakmak).
(bkz: kıyamam)
2-3 şarkı dışında şimdiye kadar bir şey üretemediği halde, rock bilmeyen ergenler tarafından tanrı ilan edilen aynı zamanda kendini yeni bülent ortaçgil zanneden faninin reklam çabasıdır.

(bkz: keşke bıraksa)
Bırakması gereken o kadar adam varken teoman müziği bırakıyor. Hiç hoş değil.
(bkz: Sinan Akçıl)
(bkz: Serdar Ortaç)
pek büyük bir kayıp olmamaktadır, zira insanların dinlediği teoman şarkıları çoğunlukla 10 yıl önce çıkmış şarkılardı.
--spoiler--
ayılmasını bekledim. yapamaz, inanmam.
--spoiler--
olabilir normaldir zaten diğer yaptığı ticari işlerden şarkıcılıktan elde ettiği gelirlere yakın gelir elde etmektedir.
adam haklı beyler,her güzel şeyin sonu vardıra takılmış bence...
"tutmayın küçük enişteyi koyverin gitsin" sözleriyle reklam kokan bırakma senaryosudur.
not:iyi reklam 2-3 gündür gündemde. bırakırsa da bıraksın çokta tınnn.
kayahan gibidir.
geri dönecektir illaha.
her şeyi tadında bırakıp giden romantik bir adam .Tek şansımız ise benim gibi 2 Temmuz 2011 akşamı Kuruçeşme arenadaki son albümü olan Aşk ve Gurur'un konserinde bulunmuş olmak.
şarkılarını gerçekten beğenmiyorum. o yüzden üzüldüğümü söyleyemem. çirkin diye bir genelleme yapmak haddime değil, adam yılların müzisyeni. ancak tarzı, bakış açısı ve düşüncelerini sevmiyorum. yetenekli olabilir, şayet bence sesi de çok güzel değil. yine de sevenlerine birçok albüm bıraktı. bence mutlu olunmalı.
imkansizligin kekremsi tadina üzüldüğüm, teoman adına sevindiğim sanat olayı.
yazdığı veda yazısıyla çok da bırakıyormuş gibi hissettirmeyen durum.
çok da şaşılası bir durum değildir. eğer eskisi gibi müzik yapabilseydi kanaatimce bırakmazdı müziği ama o da anladı ki her şey tadında güzel. nerde o (bkz: istanbulda sonbahar) (bkz: gönülçelen)...
(bkz: adnan şensesin müziği bırakması)
Neyse ki Sinem Kobal'in oyunculugu birakmasi bu haberden sonra yureklere su serpti.
teoman tüm takıntılarında ve seçimlerinde samimi biri hissiyatı veriyor. ama kontrattan doğan mecburiyetler yoksa çeşme ve almanya konserleri enteresan olur. bu şekilde reyting adamlığına geçiş bildiğimiz teoman ı gerçekten kaybettiğimiz anlamına da gelebilir.
dönmeli, dönecek...
fakat bir teoman hayranı olmama rağmen reklam olabileceğini de düşünüyorum.