bugün

entry'ler (155)

boktan bir babaya sahip olmak

ne babasız olmak ne babalı... kocaman bir yara olur hep içerlerde, çocukluktan gelen...
keşke bazı entrylerde yazıldığı gibi sadece bir ergen yakarışı olsaydı benim için.

7 aralıkta hiçbir şey olmaması durumu

olabilicekler teorilerimin içerisinde hiç birşey olmaması da var, çok yıkılmam hani.

üniversite sınavında katsayının kaldırılması

an itibariyle katsayıyı tamamen kaldırdıklarını duydum..
liseler ve alanlar arasındaki tüm katsayılar kaldırılmış, o zaman neden meslek liselilere kendi bölümlerini seçerken ekstradan puan veriliyor ben onu anlamıyorum... eşitlikmiş! asıl böylesi haksızlık değil mi? sayısal öğrencileri en avantajlı konumda kendi bölümlerinden kazanamazlarsa kayıyorlar eşit ağırlık-sözel bölümlere ve 3 senedir bu bölümde okuyanların üniversite yoluna taş koyuyorlar... halbuki bir eşit ağırlık-sözel öğrencisi gidip sayısal bölüme giremiyor alternatif olarak.
bu yüzden az da olsa katsayı olmalı, 3 yıl bu bölümde okuyan ile farklı bir bölümde okuyan arasında fark olmalı. oks dir sbs dir kasıp anadolu kazanan ile yerlerde sürünüp mesleğe giren ögrenci arasında da fark olmalı...
yaptığımız puanla mağdur ediliyoruz resmen.

edit: türk eğitim sistemi bok gibi.
garip mahluk a teşekkürler...

aşık olmak istemek

aslında aşık olmak istemek yoktur. mesela ilk aşk hiç anlamadığınız bi anda güm diye vurur, siz istemezsiniz. ilk aşktan ya da herhangi bir aşktan sonra aşık olmak istemek ise aslında "birini sevsem de, şu an unutamadığımı unutsam, acı çekmesem, yeniden mutlu olsam" isteğidir..
bir nevi çivi çiviyi söker mantığıdır.

pis yedili

başta bazı çocukların gönderileceği okul olarak "türkan saylan lisesi" dendi. ikinci olarak bayrampaşalı "güzel günler göreceğiz, güneşli günler" dedi ve nazım hikmet'in bir şiirinden alıntı yaptı. "secret" kitabı laf arasında geçti. 2.bölüm fragmanında ise yine bayrampaşalı "nietzsche" nin sözünden alıntı yaptığını gördük.
belki kimse yakalayamadı ama, bunlar güzel ayrıntılar...

yazarlar 1 yaşında olsa açılacak başlıklar

(bkz: memeyi bırakma yöntemleri)

zaz

hayatımda ilk defa hiç mi hiç anlamadığım bir dilde şarkı dinlememe sebep olan grup.
ama youtube videolarını izledim de, sokak çekimleri hem daha güzel hem daha doğal. ünlü olunca biraz sıradanlaşmış gibi.
isabelle geffroy ilk arkadaş önerisi olarak izlediğim de bir sempatik geldi, o şımarığımsı haraketleri filan çok hoş.* ayrıca les passants ı çok içten söylüyor.

yökün katsayıyı kaldırması

'yeni bir uygulamayla anadolu ve fen liselerinin katsayısı düşürülecek, meslek ve imam hatiplerin katsayısı daha yüksek olacak' haberini görebilmemiz muhtemel böyle giderse.

ne yaptigi bilinmeyen adam

nesildaşım, hoşgeldin.

gece sözlüğe giren kızın amacı

açıklıyorum: amacım yok sadece uykum kaçtı.*

babanın evde bira içmesi

baba gün geçtikçe ölçüyü kaçırır, zamanla biranın yerini rakı alır. ailede huzur denen bişey kalmamıştır, baba "ben padişahım!" moduna girmiştir anne ve çocukları köle olarak görmeye başlar.
bu da benim ailemin paramparça olma sebebinin ta kendisidir.

kız için mühendislik fakültesine gitmek

bir erkeğin mühendislik fakültesine girmesi kadar doğaldır.
puanla alıyorlar, indir bakcam diyerek değil.

dünyayı ele geçiren adamın ilk sözü

Dünya harbiden küçükmüş, elime sığdı.*

gece yatmadan 2 buçuk litre kola içmek

(bkz: yatağa işemek)

bir kızın bakire olduğunu anlama yöntemleri

http://www.facebook.com/v...eo.php?v=1015008906906453 * * * *

deja vu

sistem, sahte gözyaşı gibi tapılası şarkılar yapan rock grubudur.
özellikle sistem in klibi izlenilesidir.

müziği bırakması kimsenin sikinde olmayan sanatçı

teoman değil.

gey misin sorusuna türk erkeğinden olası cevaplar

- Gay misin?
+ Sevişelim mi?

başlıkları alt alta okumak

damatlarına otomobil hediye eden kayınpeder
amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar

ne biçim martı lan bu deyip takla atmak

(bkz: inciye gidecekken yolunu şaşırıp uludağa gelmek)