bugün

Can sıkıntısına ilaç gibi gelen eylemdir.

Önce bulaşıklar, sonra elektrik süpürgesi faslı, en sonda vileda yardımı ile silmek.
Her gun yapilandir.

Zira "temizlik iman'dan gelir."
şu an yaptığım eylem. bu kızlar bunu her gün nasıl yapıyor lan öldüm yorgunluktan.
Cennete gelince kurtulursun kardeş. Burada temizlik yok çünkü kadınlardaki adetlerce kanama ve pislik yok. Temizliğe gerek yok.
yüksek motivasyon ve disiplin gerektiren mini bir iş koludur.
20 yıldır kurtulamadığım şey.Keşke gündelikçi olsaydım.Titiz olduğum için yavaş yapıyorum.Yüzden gözden temizlik bana göre değil.
Temizlik yapmak Dünyadaki en zevkli şeydir. özellikle sinirliyken bir de müzik eşliğinde terapi gibidir.
Hiç hoşlanmadığım eylem. Mümkün olsada yapmasam keşke. Ama şartlar işte. En nefretim de ocağı temizlemek.
ben her gun yaptigim icin bagisiklik kazandim hicbir duygu hissetmiyorum.keyif kahvesi falan icmiyorum.

siz pasaklilar ayda yilda bir yaptiginiz icin hisleriniz normal.

eminim kapi ustlerini piriz iclerini lamba duylarini elektrik dugmelerinin ustunu klimanin ustunu silmiyorsunuz temizlik yaptim diye geciniyorsunuz.

kizlar benim anam orgu sisine bez takip odalarin anahtar deliklerini siler siz kimsiniz.
duman rengindeki tüy toplarına ve tozlara karşı savaşmaktır.
insanı dinlendirir.

Bazen "yeter lan bir daha mı geleceğim dünyaya" diye kendinizi şımartıp viledaya biraz yumuşatıcı dökersiniz ve dünya birkaç saatliğine güzelleşiraskds.
terapidir.
Temizlik diye yararlı bakterilerin de öldüğü, evin florasını bozan durum. Acilen probiyotikle desteklenmelidir.
ruhumun gıdasıdır. çok keyif aldığım huzur bulduğum eylem keşke hep temizlik yapsam. evet.
Temiz bir çevre, temiz bir dünya ve Sağlığımız için elzem, olandır.
Sabah 9 temizliğe koyuldum bayram geliyor maaaalumunuz. E pis kadın olmak olur mu ballı çörekler? Nö olamaz. O yüzden alın vileda kovalarını haydin gelin silelim yerleri.
Başlaması zor olan ama bir başlayınca dip köşe yer bırakmak istenmediğinden ötürü sonucta insanı perte çıkaran, evinizi mis kokulara büründüren eylem.
En güzel deşarj yoludur. Temizlik bittiğinde içilen keyif kahvesinin ardından duş alıp yeni değişmiş yatak kılıfları eşliğinde uyumak çok güzeldir.

Tatile Denize gidemediğim için böyle mutlu olmaya çalışıyorum ben de ne yapayım. insan kendini mutlu etmesini bilmeli.
Kirli ve dağınık olan kişisel alanınızı, bunun tersine çevirmektir. Eğer benim gibi dağınık bir adamsanız ve işler kontrolden çıkana kadar bekliyorsanız, bunun formülünü vereceğim.

Ben tek yaşıyorum. (yakında yeniden ev arkadaşım olacak). problemi çözme algoritmam aşağıdaki gibi;

1)" yapıcam anuna koyum" motivasyonuna gelmeniz lazım. Buraya gelmeden başlayamıyorsunuz. "Sonra yaparım yeaa" modundaysanız başlamayın. Önce gaza getirin kendinizi. "Lan neden böyle yaşıyorum ki, aslan gibi adamım, elim kolum tutuyor sakat değilim, ayıp lan." eşiğine ulaşmanız lazım. gerekirse annenizin babanızın "cık cık cık" diye onaylamadan etrafa bakan yüzlerini hayal edin. Bunu, maç başlamadan kendine vuran boksör hareketi gibi düşünün. Sevgili, ev arkadaşı vs gibi bir yancı varsa süper, ama yoksa da yaparsınız siz. Acı yok. içinden geçeceksiniz evin.

2)O noktaya geldiniz mi? Süper. şimdi Çakırkeyif hale gelene kadar içiniz.

3)Gidip eksik temizlik malzemelerinizi alınız. Her sokakta a-101 filan var zaten, çöp torbanız, eldivenleriniz, çamaşır suyunuz her şeyiniz tam olsun.

3)Malzemeleri aldık, eve geldik, çakır olduk. her şey güzel. "Lan nerden başlasam?" diyorsunuz. Ben hemen söylüyorum . çamaşırları makineye atıyorsunuz. Onlar yıkanmaya başlıyorlar.

4)Bir duble daha içki koyuyoruz, eldivenlerimizi takıyoruz ve çöp toplamaya başlıyoruz. bu dakikadan sonra, sadece artık arada yudum yudum içeceğiz. Amaç sarhoş olmak değil. Bu sırada kulaklıklarımızı da takıyoruz, güzel bir playlist yapıyoruz. (klasik rock ve metal tavsiye ediyorum). Evde ne kadar çöp varsa, koltuk arkasında yatak altlarına kadar topluyoruz. Hiç inanılamayacak yerlerden inanılamayacak şeyler çıkabiliyor, üşenmeyiniz. iş bitince dolu çöp torbalarını direk dışarı çıkıp çöpe atıyoruz.

5) eve geldik. ilk işimiz eldivenleri çıkarıp çöpe attıktan sonra ilk parti çamaşırları çıkartıp, asıp, ikinci partiyi makineye atmak oluyor.

6) bulaşık zamanı. Telefonumuzu göz hizamızda bir yere koyuyoruz, uzun, güzel bir video açıyoruz, (bilimsel videolar tavsiye ediyorum, karadelikler filan çok iyi gidiyor, bakmasanız da dinleyebileceğiniz şeyler olsun), ve bulaşığa dalıyoruz. Bunu yapmadan önce, tüm odalardan, çay kaşığına kadar yıkanılacak her parçayı topluyoruz tabii ki.

7)bulaşık bitiyor. içkiyi yeniliyoruz. 15 dakika mola. bir sigara içiyoruz.

7a) ikinci parti çamaşırı asıp, varsa 3. partiyi atıyoruz.

8) Çişimiz kakamız varsa yapıyoruz. ondan sonra tuvaleti baştan aşağı çamaşır suyuyla temizliyoruz. Sanılanın aksine tuvalet temizlemek, en kolay ve hızlı olan temizlik adımlarından biridir. Artık kuruyana kadar, yarım saat - 1 saat tuvalete girmiyoruz.

9) Elektrik süpürgesini açıyoruz, dip bucak, gerekirse ucunu çıkarıp borusunu aralara sokarak her yerin tozunu bir güzel alıyoruz.

10) içki yenile.

11) yüzeyleri siliyoruz. tezgahlar, raflar, kütüphane vs, bal dök yala oluyor. bu adımda, ıslak mendil bizim dostumuz.

12) çamaşır suyu ve sabunla paspas hazırlıyor, tüm eve paspas çekiyoruz.

13) Son kalan şey, dağınıklığı toplamak oluyor. kitaplar kütüphaneye, giysiler katlanarak dolaba, ıvır zıvırlar ise ıvır zıvır kutularına gidiyor.

14) içk ve bir sigara.

15) duş

16) (bkz: the end)
ev temizliği ve beden temizliği olarak 2 ye ayrılır.
Günlük toz alinir, banyo, tuvalet ve lavbolar çamaşr suyuyla temizlenir.
çAmasır yıkanır, ütü yapılır(iç camasiri bile ütülenir).
Her kahvaltı ve akşam yemeğinden sonra mutfak temizlenir.
Haftada 2/3 ev süpürülür.
çArşamba günleri yardımcı kadın gelir ev dipten köşeden temizlenir.

Evet hiç Normal değilim.
Az önce çamaşır makinesinin deterjan hazinesini çıkarıp yıkadım.

Evde kalmak herkese iyi gelmiyor sanırım.
En sevdiğim aktıvitedir efendim. Lavabolari ovmak duşakabin tellemek vs vs insanın stresini alan şeylerdir benim görüşüm. Akan giden kirlerle beraber benim de sinirim stresim gidiyor sanki.
Aslında insanın içini temizlemesi.
Müzikli olanı terapi niyetinedir.

Fazlalıkları atmak ve bulaşık favorimdir.