bugün

bugün bilet almak isteyip de avrupa yakasında boş yer bulabildiğim tek oyun. umarım iyi çıkar çünkü son gittiğim iki oyunda gerçekten birbirinden kötüydü. ilkini hatırlamıyorum zaten çok önceydi ama ikincisini söyliyim de yolunuz düşerse yolunuzu değiştirin. "bakhalar" inanılmaz sıkıcı bir oyun. dialog olacağı zaman dans ederek gidip mikrofonu alıp sonra yine dans ederek getirip araya koyuyolar ya o mikrofonu inanılmaz rahatsız oluyorum. bu ne lan. bu ahmaklığın bir adım ötesi aynı oyuncunun gidip plazma getirmesi ve oyunun kalan kısmını bize oradan izletmesi. bu kadro 1 yıla kalmaz onu da yapabilir inceden inanıyorum. neyse efendim konu fazla kaybolmadan temiz ev hakkında biraz bilgi veriyorum sizlere ve işi olmayanlar için boş yer var uyarsa gelsin...

rol dağılımı:
sema çeyrekbaşı, simay tuna, gülseren gürtunca, levent güner, neslihan arslan

konu:
temizlik yapmaktan nefret eden ve mükemmel esprinin peşinde olan brezilyalı göçmen matilde’nin çalıştığı yerin ev sahibi cerrah, ameliyat yaptığı ve kanser hastası olan başka bir kadına aşık olduğu için karısını bırakır. ancak “yeni kadın” tam da matilde’nin tarzındadır, böylece temizlik için her iki ev arasında gidip gelmeye başlar. bu deneyim ilişki, aşk ve sevgi kavramlarının herkes açısından tekrar sorgulanmasına neden olur.
Antalya devlet tiyatrosunun 2. festivalinde sahne almış komedi kıvamında oyun.
erkek ögrenci olmadığı kesin olan evdir.
not:ögrencilik yıllarımda anneler gelip, temizlemeseydi. bizim evi kesin bok götürürdü.
güncel Önemli Başlıklar