bugün

Muhalefet nasıl yapılır dersi veriyor. Evet.
bir anda konuşulan adam olması tesadüf değildir. işte siyaset böyle ilginç birşey. gündem öyle bir şekillendi ki, %0.7 sp’nin marka değeri %10-11 alan mhp’den daha fazla artmış durumda.
ak parti, mhp’yi pazarlık yapmadan ittifaka dahil ederken, sp ile günlerdir pazarlık yapıyor. bu da sp’nin kamuoyunda popülaritesini çarpan etkisini gün ve gün arttıyor. arada erdoğan'a atarlandığına bakmayın eninde sonunda cumhur ittifakına mecbur bırakılacak. akp ile geldikleri köken, ideolojiler zaten birbirine yakın. burada aklımı karıştıran bir kişi daha var kilit isim abdullah gül, yakında tüm saflar iyice belirginleşir. temel reis ya gülden direktifler alarak danışıklı dövüş oyunları yapıyor olabilir veya ileride gül ile aynı amaca hizmet ederek (veya gülü kendi saflarına dahil ederek) projeler gerçekleştirebilirler. ama unutulmaması gereken bir nokta var ki gülü seven dikenine katlanır, parti arasında gül mü dikeni mi ayrımları başlayabilir. sp hakkında şunu söyleyebilirim hoca hayattayken talebelerine çok iyi dersler verdiği, talebeleri ise bu aldıkları derslerden dışarıya çıkmamaları(has talebelerden bahsediyorum ki bunlar türkiyeyi iyi tanıyan bilen insanlardır, Kamalak, Karamollaoğlu, Asiltürk Şevket Kazan, Ahmet Tekdal, Şevki Yılmaz, Hasan Hüseyin Ceylan, ibrahim Halil Çelik, Süleyman Arif Emre, Recai Kutan, Fehim Adak ) kısacası aksakallılar sözü yabana atılmayacak, düşmanlığından sakınılacak insanlardır. ben eli maşalının yerinde olsam yanıma yaşlı kurtları toplayacağıma, aksakallıları toplarım, çünkü kurtlara güven olmaz ama aksakallı dedeler bilgelikleri ile yol gösterirler, hayat kurtarırlar, vesselam.
Erdoğanın dinde reform sözleri üzerine erdoğana bi hassiktir çekerse oyumun kendisinin olacağı siyasetçi.
mhp-akp ittifakına karşın sp-chp-hdp ittifakına girecek gibi duruyor hafız. Halbuki bilmeleri gerekir siyasetin islamda yeri yok. Bu dünyadan geçti ama Allah hesap sorar hafız. Bizim amacımız insanları mutlu etmek değil ALLAH'ı razı etmek olması lazımken menfaat uğruna neler neler yapaLır olundu.
yakında leş yandaş medya tarafından chp'ye yapıldığı gibi güya hdp ile işbirliği yapmakla suçlanacak olan adam, sözlükteki rezil tipler iftiralara başlamış bile, yazık.
üstgeçite asılmış afişini gördüm; "son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, beyaz akpartili adamlar, beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaklar" yazıyordu. müslüman olarak kalsaydım sırf afişte yazan söyleminden dolayı oyum karamollaoğlu'na giderdi.
ittifaka girmeden de reyizi yollayabilirler.ikinci turda anayasa değişikliği şartıyla diğer adayı desteklediklerini açıklarlar olur biter.
ittifaka girmediği için her yerden vurulmaya çalışılan kişi. bula bula eşini bulmuşlar sanırım.
ak partinin yanlış politika ile parlattığı şimdi de götün götün korkuları yüzünden bok atmaya çalıştıkları şahıs. muhtemelen. genel seçimlere muhtemelen iyi parti ile katılacak.
Bu ülkenin hafızasının balıktan daha zayıf olduğunun göstergesidir kendisi. Bakıyorum da sempatik dedeler, bilgeler havada uçuşuyor. Kendisi siyasal islamın iki yüzlülügünün bir kanıtıdır. Sivas katliaminda allah yardimcnız olsun nidaları atan kisidir. Igrenc kalabaliğa engel olmaya calismamıstır. Konjoktür geregi sempatik adamı oynamaya calışıyordur ama yemezler. Siyasal islamdan hayır gelmeyecegini size gene hatırlatacaktır. O zamana kadar övmeye devam edin.
sulalemizden asla oy alamayacaktir.
Akıllı strateji izliyor temel bey.

2019'da akşener ve CHP ile ittifak olması mantıklı olabilir.
yumuşak ve uzlaştırıcı siyaset üslubunu sevmemle birlikte siyasal islamcılara asla güven olmayacağını bildiğimden son anda bir şeylere razı gelip reyisin yanında ittifak safında göreceğimizi düşündüğüm sivas şüphelisi saadet partisi lideri.

beni yanıltması takdirde bu entryde kendisinden özür dileyeceğim.
ideolojisinden hazetmesem de duruşunu ve özellikle tespitlerini yerinde bulduğum kişi.
kendisi mühendis kökenlidir * ve bunun izlerini görmekteyiz; muhalefet yaparken nesnel verilerle, rakamlarla konuşmakta, ülkenin pek çok alanda genel durumunun dipte oluşu hakkında bilgi verirken. (kılıçdardan daha etkili muhalefet yapabildiği aşikar.) ve 80e dayanan yaşına rağmen zihnen dinç bir insan.
kendisine yönelik önyargılarım mevcut bir siyasal islamcının ipiyle kuyuya inilmeyeceği kanaatindeyim yalnız eleştirileri, özellikle sözde yerli milli goygoyu yapanlara karşılık "giderek gayrimillileşen ekonomi ve kalitesizleşen üretim" vurgusu gayet yerinde.
çok delikanlı gidişatı var. helal olsun adamıdır.
eski sivas belediye başkanı değilmiydi o ?
insanları dinlemeden yargılamaya, hüküm vermeye alışmış bir milletiz. bu yüzden acaba bir iftiraya mı kurban gidiyor, yanlış mı anlaşıldı diye sivas katliamından sonra kendisiyle yapılmış tüm röportajları okudum. röportajlarda madımak otelinin müze olmasına karşı olduğunu ( sivas halkına haksızlıkmış), olaya katliam denilmemesi gerektiğini ( karanlık ellerin eylemiymiş) , ordakileri sakinleştirmeye çalıştığını anlatmış da anlatmış. ancak ne hikmetse vahşeti ağız dolusu lanetleyememiş.
bu bugün yaptığı başarılı muhalefeti umursamamak, inanmamak için yeterli. ben kendisine zerre saygı duymuyorum ve inanmıyorum. birçok insanında böyle düşündüğünü biliyorum. aleviler, alevi olmasa da "insan" olan herkes seni sivas katliamıyla hatırlayacak temel bey.
şu günlerde en iyi muhalefeti yapan kişidir.

selo'dan hallice bir insanlığa sahip olan temel'i övmeme neden olanlara yazıklar olsun.

bahçeli'ye, kk'ye ve şu anda pasifliğiyle ön plana çıkan akşener'e yazıklar olsun be !
görsel
muhafazakar oluşumlardan her ne kadar hoşlanmasam da doğruları dürüstçe çekinmeden söylediği için bir tık sempati beslediğim siyasetçidir.

gerçi zamanında numan kurtulmuş'a da gerçekleri söylediğinde aynı duyguları hissetmiştim ama sonuç ortada güç için fikirlerini satan biri çıktı.

umarım bu sefer yanılmayız.
Adam gibi adamdır.. çizgisini hiç bozmadı.
son günlerde yaptığı açıklamalarla " vurduğu yerden ses getiren " politikacı.
milli görüş ideolojinin son temsilcisi.

" milli görüş gömleğini çıkardık " diyenlerin,
hangi safta olduğunu görünce daha da saygı duyulan ulusalcı politikacı.

not: gelecekte, " medya padişahınsa sosyal medya bizimdir " cümlesiyle anılacaktır.
(bkz: medya padişahınsa sosyal medya bizimdir)
akıcı bir şekilde ingilizce konuşmaktadır.
ülkedeki tek muhalefet lideri.
erbakanın belki de tek gerçek varisidir. o'nun çizgisinde gidebilecek nitelikte ekonomik ve adalet politikalarına sahip. bu adam hangi siyasi partide olursa olsun kesinlikle mecliste kürsü sahibi olmalıdır. türkiye cumhuriyetinin karamollaoğlunun görüşlerine kesinlikle ihtiyacı vardır.
hayır mk, adamın seçmeni falan değil d im şimdiye kadar. sadece müthiş kaliteli ve donanımlı, somut çözümlerle dopdolu bir adam olqrak görüyorum o kadar.