bugün

vhf telsizlerden 50 tl yıllık olarak alınan ücrettir.
gece 5 gibi kesilir. bu ne lan sanki vergi kaçıracağız.
milyonlarca cep telefonu kullanıcısının olduğu düşünüldüğünde devletin kasasına bir kalemde her ay nasıl milyonların kolayca cukka edildiğini gösteren yeni vergi kesintisidir. o mesajı görünce adama nasıl koyar anlatılmaz. önceden göstermeden alınırken şimdilerde "söke söke alıyoruz işte"nin net ifadesidir.
artık bıktığımdır. hayır vergi ödemek elbette vatandaşın görevi ve bir zorunluluk. ancak hiç bir mantığı olmadan her 1 liranın üstünde para almak vatandaştan işin bokunu çıkarmaktır.
vatandaşın ihtiyaç durumunda polis ve zabıta telsizlerini kullanabilmesi karşılığı alınan ücret.
- pıh pıh neriman bir şey lazım mı ?
+ dirliiing merkez dinlemede 4540 anlaşılmadı
- pıh pıh nerimana sordum merkez çık aradan.
+ dirliiing anlaşıldı vatandaş.
tüm operatörlerin faturalı ve faturasız hatlarında alınan ve devlete ödenen bir tür vergi 1.20 kuruş civarında..
bu vergiyi ödemek istemiyorsanız ve telefonu da pek kullanmıyorsanız operatörünüzün standart tarifesine geçerek bu vergiyi boşuna ödememiş olursunuz..
(bkz: hakkımı helal etmiyorum)
zaten hayatımız vergi, attığımız mesajların aramalarımızın yarısı vergi, bir de üstüne utanmadan ekstra verginin vergisini alıyorlar. Lira yoksa veresiye yazan amca gibi kenara yazıp yükler yüklemez üçer beşer alıyorlar. Peeh.
bugune kadar odemedigim vergileri de odemek istiyorum. soyun lan beni. daha cok soyun ki daha icten serrefsizler diye haykirabileyim suratiniza.
20 tl'lik yükleme ile 19 tl'lik bir paket alımı arasında kesilmiş ise bildiğin umut sarıkaya tipi mutsuzluk oluyor kendisi.
ne kadar küfür edilse az olandır. o ne pis ne lanet bir şeydir her defasında bu yüzden aylık kampanya için yüklediğiniz liralardan gidiyor ve öylece kalakalıyor insan sadece. sonra yeniden lira yüklemeniz gerekiyor. öyle bir ayarlanmış ki bu kadar açık bir soygun görülmemiştir.
gerçek bir hırsızlıktır.
cep telefonu ve telsizin hiçbir alakası yoktur. isteyen işin teorik yönünü de araştırabilir. cep telefonları telsizler gibi karasal yayınla çalışmazlar ve telsiz olarak kullanılamazlar.
telsizden vergi alınma sebebi telsiz kullanımında kontör vb bir ücret ödememenizdir. zaten kontör üzerinden konuşma ile ilgili ücretlendirme ve buna bağlı olarak verginizi ödemektesiniz. ilaveten alınan telsiz kullanım ücreti bariz bir şekilde hırsızlıktır.
ayrıca 2. nokta, kardeşim yeni mi geldi aklınıza bu cep telefonuyla telsiz alakası, ilk çıktığında böyle bir vergi yoktu, böyle bir alaka yoktu da yeni mi kurdunuz telsizle alakayı.
açık deniz evrakları için bulundurma zorunluluğu olan telsize tonla para vermek.
altı aydır kontör yüklenmeyen bir sim karta sahip ve bu uygulamadan bihaber iseniz vay halinize.

neticesinde 6 ile çarpılır ve bu canavar sıra sıra sizden sevdiklerinizi alıyor gibi tl'lerinizi yer, bitirir.

6 x 1.21 = 7.26

uuups!
cep lira yüklenir yüklemez hesaptan alınan vergi. bu vergi yüzünden tarifelere katılamazsın 1.2 lira eksik diye. tekrar tekrar lira yüklemek zorunda kalırsın.
operatörlerin düzenli olarak zikme eylemidir. para veriyoruz yine zikilen biz oluyoruz. nasıl bir adalet sistemi var bu ülkede böyle.
Yasal soygun.
devlet eliyle yapılan soyguna 'vergi' denir.
"telli olsaydı g*tünüze sokardık nasılsa.. o yüzden ses çıkarmayın, ödeyin şunu" nun, kibar halidir.
haram olsundur.
2 hafta önce vodafone standart tarifeden cebine göre tarife'ye geçmiş olmama rağmen benden kesilmemiş haraç.
19tl lik tarife icin 30 tl aliyorum. Yok su parasi yok bu parasi. 30 milyona geliyor.
türkiye'deki vergi adaletsizliğinin en acı örneklerinden birisidir. bir de janjanlı isimler koymuyorlar mı şu vergilere bitiyorum.
orosbuçocuğu sömürü düzenine ses çıkarılmadıkça bu daha da artar. amına kodumun ülkesinde koyunlaştırılmış milletin yüzünden sömürülüyoruz. bu koyunlaştırmayı sadece iktidarlar yapmıyor, devlet de yapıyor.
(bkz: elektrikte büyük soygun)