bugün

demek istiyor ki "bir haltlar karıştırıyorum, sen saf saf takılmaya devam et bana gölge etme".

yemezler canım.

o telefonu goethe sokarlar.
gayet haklıdır. sevgili denilen kimse de yerini bilmelidir hemen aldatmaya/aldatılmaya yormamalıdır. sevgili olunca kimse kimsenin eşyası olmuyor onu yap bunu yap buraya gel filan neyin kafası ya ?

herkes sevgilisinin özel alanına saygı duyacak ki ilişkin düzgün yürüsün.
Her zaman aldatmayan sevgilidir.

ben bunu derim. kimsenin telefonumu eline almasını istemem. rahatsız olurum.

illa rahatsız olmak için birileriyle karıştırmak mı gerekiyor? kötü bir iş çevirmek mi gerekiyor?

sevgilimin benim arkadaşlarımla aramda yaptığım "ohahahoaoha senin ben amuna goyam kanka" muhabbetlerini görmesini istemiyorum. annemin bana attığı "yavrum nasılsın niye beni hiç aramıyorsun :'( " mesajlarını; babamın kandilde attığı "amcanı ara, kandilini kutla" komutunu; samimiyette arşa çıktığım lise arkadaşlarımın olduğu, her türlü dini ve ideolojik değeri dalga konusu yaptığımız grubu görmesini istemiyorum.

bu benim özelim. nasıl ben onun kendi kız arkadaşlarıyla yaptığı muhabbetleri deşmeye çalışmıyorsam, onun "kızsal şeyler" dediği şeyleri kurcalamıyorsam, aynını ben de isterim. illa aldatmaya gerek yok.

siz sevgilinizin telefonunu kurcalayarak ona güven duyuyorsanız, o ilişkiyi tekrar bir gözden geçirin derim. zaten yanlış bir şey yapan adam, telefonunu size gösterecekse siler engeller bazı şeyleri olur biter. zor mu?

not: * *
evet telefon kişilerin özelidir. eşim dahi olsa kurcalamam. eğer göstermek istediği bişey varsa o bana gösterir. adam niyeti bozduysa zaten yapar istediğinini. adamın aldattığını düşünüyosan nasıl onla beraber olabiliyosun.
Kıskançlıktan bunalınca ben.
her zaman olmasa da genel olarak bir haltlar yiyen sevgilidir. saklayacak bir şeyin yoksa neden göstermiyorsun?

Dipnot: benden uzak olsundur.
Bunu diyen sevgili kadın veya erkek en kotu ihtimalle sizi aldatmasa bile arkanizdan atıp tutuyor yada serzenişte bulunuyor ki görmenizi istemiyor.
Özellikle asla karıştırma huyum yoktur fakat öylesine bir şeye bakacağım anda karşımdaki insan geriliyorsaa vardır yediği bi naneler diye düşünüyorum.
Haklıdır.
Güven konusunda zerre şüphe duyduğunuz insanlarla birlikte olmayacaksın arkadaş!
Güven başlığı altında, kırmızı çizgilerine, özeline, elini kolunu sallaya sallaya tecavüz etmeyeceksin!
Telefonu karıştırmayacaksın, cebini, cüzdanını yoklamayacaksın, çantasını aramayacaksın, her kim olursan ol, buna hakkın yok!
Ne ayıp şeyler bunlar yaaa!
Kendinize, duruşunuza saygınız olsun!
Erdemsiz insan, kendini belli eder, merak etmeyin, kendinizi bu tür davranışlarla küçültmeyin.
Büyük sözü dinleyin!
beynini kullanmayanların yerden yere vurduğu sevgili.

bakınız üniversiteyi bitirmiş yani takriben 22-25 yaş bandına erişmiş er/hatun kişiler, hala "sevgilim" dediğiniz insanın telefonunu kurcalıyor, sosyal medya hesaplarını veya mesajlarını kontrol ediyorsanız, kusura bakmayın ama ya sorunlu ya da aptalsınız.

aldatmak isteyen bunu midesi kaldıran her insan, karşı tarafın ruhu duymadan bunu yapabilir. ya bu inanılmaz basit bir şey. face'ten niye mesajlaşsın adam, neden kendi numarasını versin ya da?

bu nasıl bir sığırlık beynim almıyor.

kuzum siz salak mısınız?
evet özelidir. Eğer onun bu lafına güvenilmiyorsa bitirilmesi gereken bir ilişki vardır ortada.
kesin aldatıyor denemez. telefon özeldir. sevgiliye güven cep telefonuyla ilişkili değildir. güvenmediğin kişiyle sevgili olma. zaman kaybı.
bu cümleyi kurmamak için bir parmak izi kilidi yeterlidir.
Bu sevgili bir sözlük yazarı ise haklıdır.
Ya aldatıyodur. Ya birine yürüyodur. Yada gaydir resimlerini gzlyodur.
Kesin bişeyler saklıyodur oç ısrar ederim yine vermezse

Bu ne cesaret yarabbim seni tanımak istiyorum ara beni yiğidim.
Dogrudur. Zaten sen sevgili dedigin insana guvenmiyorsan amona koyim oyle iliskinin.
sözlük modernlerinin hatırlattığı sevgili. öberler öyle özel hayatı.
kendisi yokken karıştırırım, o da benim özelim.
Senden sakladığı şeyleri var direk terket arkana bile bakma.
Tabi ki özelidir. Anasını satayım, ülkede tüm ilişkiler vıcık vıcık. Özel alan diye bir şey kalmamış durumda. Nasıl psikopatlarsınız lan siz? Tuvalete de beraber girin ne de olsa hiçbir şey gizli olmamalı. Pislikler sizi.
ben seni aldatıyorum ama senide kaybetmek istemiyorum diyendir
her boka burnunu sokmak isteyen türk insanı için ayrılık sebebidir çünkü insan gibi ilişki yaşamaktan mütemadiyen kaçınırlar.
Haklı söylemdir.
(bkz: nasıl gavat oldum)

entry burada.
Geçerli bir sebep. Özelidir efendim. Benden gizlicek ne özelin olabilir diyebilirsin peki ya sende telefonu kurcalama fikri nerden geldi? Ne yaptın da onun da sana yapabilceğini düşündün?