bugün

Bilgisayar kameralarından izleniyor muyuz sorusundan daha önce sorulması gereken soru.

Uygulama indirirken gerekli tüm izinleri onaylıyoruz; kamera, mikrofon vs. Peki sürekli yanımızda bulunan ve olmazsa olmazımız telefonlarımızdan bizi izliyor, dinliyorlar mı.

Sıradan birilerini izlerler mi, ya da neden izlesinler diyebiliriz. Peki ya siyasetçiler, önemli iş adamları ve bürokratlar. Onlar izleniyor olabilir mi. Bence olabilir.
eğer öyleyse %95'lik kısmımızı g.tümüzden takip ediyorlar demektir.
(bkz: baslık entry ve nick uyumu)
Hayir bence sarj soketinden izleniyoruz.
kalpli sticker yapıştırın, post it yapıştırın, elektrik bandı çekin.

ahahaha

millennialın da cahili hiç çekilmiyor.
bence izleniyoruz. internet paketim çok çabuk bitiyor.
Uzun yıllar laptop kameralarına elektrik bantı yapıştırmış biri olarak beni de hep düşündüren durum. kuzenime taa avustralya' dan gay bir sapık musallat olmuştu. Zırt pırt kamerasını açıyordu. En sonunda konuştular hatta o zaman. O gün bugündür pis tırsıyorum. Sapık çok.
Valla beni izleyen varsa bir daha bakmaz zaten.
bir önemi yok... sadece 1 kişiyiz.
fazla black mirror izlemiş fantastik yazar sorgulaması.
Tabi lan manyak mısın amerikan başkanı dahil herkes sizi izliyor.

Oğlum yıllardır bu sözlükte yazarım bir çoğunuzu dolaylı yolla gördüm sizi doğuran ananız bile o muşmula suratınıza 10 dakikadan uzun katlanamaz sizi kim ne yapsın neden izlesin?

Siz kimsiniz amk???
ilerde siyasete atılırsam cia nın en fazla diyeceği bunun siki de kocamanmış olur. .
(bkz: paranoya)
izlenmiyorsun. Ne zamanki gocamanların işine burnunu sokarsın, o zaman götünü bile izlerler.
Bilgisayar kameralarından izleniyor olabileceğimizi düşünüyorum ama telefon zor gibi geldi.
ÇOk basit bir soru : kim seni niye izlesin?