bugün

istanbul'da tekstil toptan ticareti ve küçük üretim birimlerinin bulunduğu başta Sultanhamam ve Osmanbey piyasaları olmak üzere çeşitli bölgelerde karşı karşıya bulunulan alt yapı yetersizliği, ulaşım ve nakliye güçlükleri, düzensiz yapılaşma, yeterli güvenlik unsurlarından yoksunluk gibi sorunları ortadan kaldırmayı ve tekstil sektörünü çağdaş mekanlara kavuşturmayı hedefleyen kooperatiftir.

http://www.tekstilkent.com.tr
tekstilkent plazanın mülkiyeti yüzde 75 oranında garanti koza'nındır.
ikiz kuleleri bahçelievler, bakırköy, florya, topkapı cevizlibağ gibi yerlerden rahatlıkla görünen iş güç merkezi.
içerisinde in-cinin top oynadığı, ulaşımın hayli zor olduğu, rüzgarlı havalarda uçabileceğiniz, mevcut dükkanların büyük kısmının boş olduğu, toptancıların genellikle depo olarak kullandığı, içerisinde inşaat aşamasında ve sonrasında büyük yolsuzlukların yaşandığı iki adet kuleyi de barındıran devasa kompleks.
(bkz: tekstilkent arena)
tem'den tekirdağ istikametine giderken solda kalan, harbiden eşşek kadar yapılmış kocaman iki kuleden oluşan, ancak tutmadığı için birilerinin elinde fena patladığını tahmin ettiğim merkez.
esenlerde oturanların direksiyon sınavına girdikleri yer.
Mantıklı düşünülen ama beklenen talebi göremeyen yerdir. Konumu itibariyle insanların tercih etmediği iş alanıdır. Adı tekstilkent ama tekstilden başka her türlü işletme var. O da ayrı bir konudur.
gaziosmanpaşa-eyüp te oturanların direksiyon sınavına girdiği yer.