Belki eskisi gibi değil ama hala vazgeçemiyorum.
türkiye cumhuriyeti tarihi'nin görüp görebileceği en yavaş şehiridir. yavaş derken akşam clublarda ceket sallayalım, mekanlardan mekanlara tünel kazalım anlamında değil, bildiğin bir ahestelik bir rahatlık kanına işlemiş şehrin ve içindekilerin.

ilk girdim, bir baktım trafikte herkes götüm götüm ilerliyor, gaza basmaya korktum recmedilirim diye. arabayı yıkamaya verdim, ne kadar sürer dedim, bir buçuk saat dediler, oha dedim. yemek söyledim, ne zaman hazır olur dedim, yarım saat dediler, oha dedim. para çekeyim dedim, bankamatik sırası 20 dakikada geldi, oha dedim. Ulan erkekler tuvaletinde bile 5 daikka sıra bekledim, utanmadım ona da oha dedim. Bir buçuk saat nasıl ve nerede beklesem arabayı derken bir saatim beklemekle geçti zaten. bugune kadar 1 saate bitirdiğim sunum bile 2 saat sürdü. işimi bitirdim, siktir olup gideyim bu şehirden dedim, traifk ışığı bile 120 saniye alüminyum, bekle bekle yeşil yanmıyordu, bizim oralara bahar gelmiyordu.

aynı konsept ile istanbulda yaşasa bu şehirdekiler, ikinci gün topuklarına sıkarlar lan insanın. zaten şehirin sokaklarında bi' rakı kokusu hüküm sürmekte, insan bi "acaba?" diyor için için.
Yaşadığım 2.şehir yılın aşağı yukarı yarısı burda geçiyor.insanlarını ve havasını seviyorum.soğuğu pistir.
Gelişmişlik seviyesi düşük.beni çeken tarafı da burası.kötü yanı hiçbir belediyesi çalışmıyor.
insanları üç yerine üj, beş yerine de bej demez. inanmayın böyle şeylere. nerelisin sorusuna tekirdağlıyım diyenlere de ''aaa o zaman sen de üj bejsin ehehe mehehe'' tarzı espiriler yapmayın. ilk intiba önemlidir. salak konumuna düşmeyin.

- üj beş ehehe komik baya ehehe
+ he anuna koyim he. üj bej.
Cumhuriyetin yıkılmaz kalesi. Kadehi çekip çekip vurduk mu mührü yine? Vurduk.

Hadi eyvallah. Net.
yerli halkının yabancıları pek sevmediği bir şehir.

-nerelisin kızanım?
+elazığ'lıyım?
-olsuun kızanım.. onlar da insan.. onlar da...
+?!?!
Akp zihniyetinin karşısında yine yıkılmadan ayakta durabilmiş memleketim.

Nah alırsınız Tekirdağı reisiniz bizzat aday olsa yine çıkamaz sandıktan.
bir başka güzel memleket. ve bizi dünyanın diğer tüm ülkelerinden ayıran bir özelliğimizi bir kez daha gösteren yer.

haber bültenlerinde belirtiliyor, tekirdağ'da aşırı yağmur yüzünden trafik kazası oluyor ve trafik kitleniyor. üstelik saatlerce açılmıyor. şimdi dünyanın pek çok yerinde bu durumda kornalar çalar, protestolar olur, insanlar öfke krizleri geçirir.

ama tekirdağlılar ne yapıyor? davul ve zurna çalıp işlemeyen trafik yüzünden bomboş kalan otobanda göbek atmaya başlıyorlar.

bu memleketi gel de sevme arkadaş.
Yarın kısa bi’ süreliğine ayrılacağım canım memleketim. Ayrıca bizim mahallede su falan gayet var şoklardayım şu an anlık.
görsel

Gecelerini sevdiğim şehir.
Aman aman nerelere geldik.
bir kısım insanlar tarafından şopar memleketi olarak görülse de aslında öyle olmayan memlekettir. gelişmişlik bakımından türkiye'nin önde gelen şehirlerindendir. (bkz: hepimiz tekirdağlıyız)

(bkz: üj sensin bej de sana girsin)
Haftada bir kac gun bulundugum trakyanin giris kapisi.tekirdagli kadinlar yesillendirebilir *
görsel
Aaah canım şehrim.
her zamanki gibi en çok oyu chp'ye veren, yaşamaktan gurur duyduğum güzel şehir.