bugün

Kullanmaya meyilli olan kişileri korkutur.

(bkz: sıkıysa başla)
mahalle bakkallarını zora sokacak durumdur, abi camel dedim ya baksana altına gibi tartışmalar doğacaktır, gelmesin bize.
hava atmak için sigara içmeyi tercih edenleri elekten geçirecek olan uygulamadır.
ben camel içiyorum fakirler dercesine sigarayı masaya gömen tipleri üzecek uygulama. *
Müthiş bir fikir. Destekliyorım.
Ne dedi şimdi bu.

Lan bunlar tayyip yasakladı diye götüne bile sigara sokacak sanırım. Manyak mısınız.

Umuma açık kullanım alanlarında bahçede bile içmeyin arkadaşım tek bir dumanını bile solumak istemiyorum ben.

Sigara sağlığa çok ciddi zararlıdır. 2016nın dünyasında artık insan hayatı daha değerlidir.

Yasadışı madde gibi tezgah altından ancak satılabilmeli. Marka paket özendirici her türlü detay sıfırlanmalı mümkünse kese kağıdında falan satılmalıdır.

içmeyin arkadaşlar. Lütfen şu pisliği içmeyin.

Yasaklar da genişliyormuş. Oh inşallah.
eskiden ciciboxlar vardı.
Bir de paketlet küçülsün tek tek satılsın. 20 tane mi var tek pakette. 5 ya da 10 olsun.

Zamlansın.
Tamam kapalı alanlarda sigara içilmesin eyvallah da park, bahçe, plaj vs. neden?
Destekledigim yasa ama bu isin beynini vurmaları lazım daha sert yaptirimlar gerekiyor. sigara içenin sağlık giderlerini sgk daha az ödesin. Bazı anne babalar var çocuğuyla beraber sigra iciyor yok neymiş benden gizleme iceceksen beraber icelim ulan katil bıraktırmaya teşvik etsene öğretmenler içiyor var mı böyle bir şey. kamu kurumlarinda sıkı denetime ihtiyaç var en fazla ölümler sigara yüzünden gerçekleşiyor. Her gün birisi kalp krizinden kanserden ölüyor çevremizde ben nasıl 20 yasima kadar ağzıma surmediysem siz de isterseniz kullanmazsınız.
işe yarayacağını düşünmediğim uygulamadır.

bunlar en son benim nicki de yasaklar s s..
Baskıcı rejimin ayak sesleridir..
Önce faşizme, baskıya uygun kılıflar bulunarak eylemler gerçekleştirir..
Zamanla yasaklar kanıksanır ve herşeyin bir kulbu bulunur, esasen bulunan her kulp onaylanacak hale gelinmiştir artık..

Durum türkiyede yıllardır bundan ibarettir..
Bunu destekleyenler de ağır maldır..
Şakşakçıdır, yandaştır, yalakadır..

Sigara tüketimi vb şeyler devletin vatandaş üzerinde ki en cicili baskı aracı olmuştur.. Tartışılmaz bile..
Sigara düşmanlığının faşizme evrilmesi sürecinin bi boyutu.
Hayır şimdi bu gerizekalılar sigara içimi azaldı sanıyolar, millet cayır cayır tütün içiyo.
bi sikmedikleri kaldı...

kardeşim, tiryakilerin sigara içmeyenlerin hakkına girmesini engelleyin kafi...

kapalı alanda içilmez dediniz tamam...
sigara fiyatlarının anasını bellediniz tamam...
sigara paketini ecinniye çevirdiniz tamam...
yetmedi sigaranın zararlarını kalın puntolarla tiryakilerin gözüne gözüne soktunuz ona da tamam...

şimdi plajda sigaranın yasaklanması da nedir?
ya da mevcut uygulamada sigara içenlerin kullandığı üstü açılır tavanlı bölmelerin yasağa dahil edilmesi nedir? ( zaten sigaradan rahatsız olanlar, bütün mekanların neredeyse 4/3 ünü kullanıyor, göt kadar yerimize neden göz dikiyorsunuz?)

yani tiryakiler için daha da küçük alanlardan oluşan hücre uygulaması getirmek de nedir?

dilerseniz gece yarıları evlerimizi basın. şayet evde tütün ve mamüllerine yönelik bir delil bulursanız bizi derdest edin.
gbt kontrolü yaparken üst baş aramasında paket yakalarsanız hemen cezai müeyyide uygulayın.
hatta alkolmetre gibi tütünmetre uygulaması da devreye girsin; alet öttüğünde götümüzden kan alırsınız.

hadi hep beraber haykıralım: ''biz çok erdemliyiz, biz yeşilaycıyız, insandan ver doğadan yanayız.'' diye...
insanların durmadan öldürüldüğü ve doğanın kıymetsiz olduğu ülkemizde...

bu sigara yasağı tartışması, evi ateşler bürümüşken içerideki insanları değil de bahçedeki fesleğenleri kurtarma telaşına düşmek gibi birşeye benziyor...
çok iyi oldu monte carlo alıyorum mınagoyim parlementle aynı pakette olacak artık ben de paketi masaya koyabileceğim *.
isyan çıkar .
Güzel uygulama olabilir lan.
Patlıcan mor u olsun paketler. Ve de kondom paketlerine benzesin.
Bastan söyleyeyim,afedersiniz ama yarrrraak uygularsınız bunu,tamamen yasaklanmasını isteyip salyalarını akıtan siktiğimin çomarlarına da üzülerek söylüyorum bunu..

Öncelikle güzel kardeşim 4te 3ü acık olmadığı sürece cafelerde barlarda da yasak,uygulanabiliyor mu bu?hayır..kusura bakma ama sen o dumanı gene soluyacaksın seve seve,çünkü düşündüğün kendi sağlığın değil holiganlık..parkta içtiğim sigaranın zararı sana araba egzozundan çıkan gazın zararının binde biri kadar..ya beyinsizsin,yada faşistsin..sonuç olarak iki türlü de senin haline üzülemiyorum..

Sırf AKP destekçisi diye bunu destekleyen bi dingil de var yukarıda,ona söyleyecek fazla sözüm yok,siktir olup gitmişti geri döndü dedem sözlüğe..

Son olarak SGK'dan faydalanamasın diyen beyinsiz piçler var..siktiğimin salağı senin aldığın sağlık hizmeti benim sigaraya verdiğim vergiden karşılanıyo haberin yok..tamam sigaradan cüzi vergi alsınlar sağlık hizmetlerinden faydalanamayım,her tiryaki kabul eder bunu..aradaki fiyat farkıyla zaten devlette değil özelde tedavi olacak kadar kar sağlarız kendimize..ama beyinsizin derdi o değil ki,onun derdi faşist olmak

Kısaca yeşilaycı beyinsizler,bu yasakların ne uygulanabilirliği var,ne de şikayet edebileceğiniz bi mağduriyetiniz var..alayınız şekilci faşist acınası yaşam formlarısınız,salyalarınızı fazla akıtmayın derim ben
Zaten her işi hallettik memleket olarak bi leylek kaldıydı. Güneydoğu yangın yeri, Başkent'te bombalar patlıyor, esnafın hali içler acısı Başbakanlık kalkmış sigara ile uğraşıyor. Ulan akan kan ile mücadele edin! Ulan işsizlikle mücadele edin. Ulan yolsuzlukla mücadele... Etmezsiniz, edemezsiniz! Neşet Ertaş ruhun şad olsun.
benzeri uygulama dünyada pek çok gelişmiş ülkede var ama memlekete önce başka gelişmişlikler getirin ben zaten dünya turuna çıkıp, sigarayı bırakacağım.
devlet en iyi gelir elde ettiği kalemlerden biri olan sigara satışının azalmasını şeklen istese de, aslında istemez. sigaradan aldığı vergi malum. o yüzden şurda içme yasak burada içme yasak gibi kağıt üstünde kurallar gelir ama beyaz paket uygulamaya geçmez gibime geliyor.
Bir orospunun cici görünme çabası gibi....

Tüm doğal yaşam alanlarını katletmeyi kendine görev edinen kişilerin " biz vatandaşın sağlığını düşünüyoruz" tribi hiç çekilmiyor.
Bence siyah olsun,siyah en sevdiğim renk.
Uzun paketler iptal olmasın da ne bok yerseniz yiyin amk.