bugün

mustafa kemal atatürk'ü her anlamda en iyi özetleyen söz grubu olup şevket süreyya aydemir'in yazdığı 3 ciltlik eserin de adıdır. fiyatı 20ytl idi geçen sene, remzi kitabevinden çıkmıştır.
not: yeni baskıları beyaz kağıda yapmak gibi bir cinliği neden düşündükleri de ayrıca merak edilen bir husustur.
(bkz: ikinci adam)
(bkz: diktatör)kelimesinin "türkçe"sidir.
tek başına yedi düveli yenmiş türkiye cumhuriyeti kurucusu.

(bkz: cüneyt arkın)
(bkz: battal gazi)
tarihte hiç olmadığı kadar rte.
(bkz: biz orospu çocuğuyduk)
nutuk'tan sonra okunması gereken diğer önemli kaynak. mustafa kemal'in yaptıklarını, yaşadıklarını anlatanların en iyilerinden. cumhuriyet tarihinin de ayrıntılarıyla anlatıldığıdır. biraz taraflı anlatımı olduğu da söylenebilir.
Atatürk konusundaki tartışmasız tek kaynaktır. Muhteşem bir biyografiydir.
görsel
2013 kpss de çıkan atatürk ile ilgili biyografik eser.
atatürk'ü anlatan 3 ciltten oluşan güzel eser. evet.
şevket süreyya aydemir, tek adam'da, değişen bir dünyada çöken bir dinsel-geleneksel imparatorluktan ve sevr'i imzalamış olan bir kalıntıdan yepyeni bir ulusun, yepyeni bir devletin doğuşunu anlatıyor.
1963 basımlı ciltli kondüsyonuna sahip olduğum ve 3 gündür deli gibi okuduğum eser.
mustafa kemal' in askeri dehasını, taktik ve strateji konusundaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seren eserdir. mustafa kemal' i yüceltmekle mehmetçik şanından bir şey kaybetmez lakin bunu kullanan ahlaksız çoktur. ordunuzun mevcudu isterse yüzbinlerle ifade edilsin başında sevk ve idare konusunda bir deha yoksa yenilgi kaçınılmazdır.
(bkz: hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır)
(bkz: ordunun sakarya nın batısına çekilmesi)
(bkz: dumlupınar a giden yolda ordunun sevk ve idaresi)
biricik oğlan anlamındadır.
şevket süreyya aydemir'in flashback yöntemi ile atatürk'ü tüm yönleriyle ele aldığı kitabı.

büyük emek harcanarak hazırlandığını her satırından anlayabileceğiniz bir kitap.

atatürk'ü konu alan kitaplara baktığımızda bunların arasında sivrilen tek adam'a başucu kitabı diyebiliriz.

atatürk ile ilgili hangi görüşe sahip olunursa olunsun, okunması gereken kitaplardan bir tanesi.

üç cilt olmakla beraber daha sonrasında ismet inönü'yü anlatan ikinci adam isimli kitaba öncülük etmiştir.
şevket süreyya aydemi'in mustafa kemal'i hayatını ele alan kitabıdır.

Çok methediliyor, ben de buna istinaden aldım ama sıra gelmedi daha okumaya, inşaallah duyduğum övgüler kemalist kaygılarla yapılmamıştır. objektif tarih istiyorum ben...
sözlük yazarı olandan bahsediyorum;
ciddi ciddi cahil olan yazar. (#26109923)
iş aş haydar baş'ın şii olmasını veya öyle olduğunun iddia edilmesini şia ajanlığı zannedecek kadar cahildir.
haydar baş mıydı iranlı şiilerle altın ticareti yapıp ülkenin cari açığını kapatan? *
Asosyal insanımsılar hakkında doğru tespitler yapabilen yazar.
tek duble rakı gibi yazar.
sözlük yazarı olandan bahsediyorum vol 2;
tipik akpli cahil (#26130393)

kadınlara "evlenilip cinsel ve hizmet ihtiyaçlarını beleşe karşılayacak nesneler" muamelesi yapmaktadır. *
3 cildini okuduğum ve takas /para karşılığı verebileceğim kitap.
Melek yazar. Bir de atarlanmasa hep güzel olacak.
iyi yazar bence.
Çok komik yazardı bir aralar ama simdi egoist gibi gibi.