bugün

belli bir konum üstündeyseniz başınıza her zaman gelebilecek hadise. belli düzende giden bir şeye çomak soktuğunuzda, aslında gerekli bir şey olsa bile, kişinin çıkarına karşıysa, küfürle birlikte gelir.

tehdit eden aynı zamanda korkan kişidir. götünden bile korkan o...çocuğudur. işini bilen biri tehdit etmez, işini görür. derdini anlatır, olayı budur.

tehdit edilen kişi korkmasa bile huzuru kaçar. uykusu kaçar. olası düşmanlarını gözden geçirir. biri üzerine yorum yapar. ve direkt bulur. çünkü beyinsizdir bu tehdit eden. bilinmeyen numaradan arayınca kim olduğunun bulunabileceğini bilmeyen geri zekalıdır.
eden kişilere bağlı olarak insanın huzurunu hiç kaçırmayabilen olaydır.
insanın tadını tuzunu kaçıran durumdur. bir yandan kanun nizam doğrultusunda savcılığa dilekçe vermeyi düşünürsün, diğer yandan ise aldığın tehditleri kendine yediremediğinden dolayı karşıdakine zarar vermeyi düşünürsün. zordur yani. her gün gelen aramalar, mesajlar insanı çileden çıkartır. telefon her çaldığında, her mesaj sesinde aklına o 'şerefsiz' gelir. dışarı her çıktığında daha temkinli olursun, sağına soluna daha çok bakınırsın. arada sırada tepen iyice atar, en iyisi bu şerefsizi gidip vurayım diye düşünürsün. sakinleşmeye çalışırsın, önünde sorumluluk üstlendiğin bir hayat ve sevdiklerin vardır. gidip savcılığa dilekçe vermenin en mantıklı yol olduğuna karar verirsin, savcılığa durumu detaylı bir şekilde izah eden bir suç duyurusunda bulunursun. savcılık ifadeni alır ve işlemler başlar. birkaç gün içerisinde ikamet adresinize yakın bir karakoldan çağrılırsınız, artık polisin koruması altındasınızdır.

tehdit etme eylemine gelecek olursak. tam bir orospu çocukluğudur, haksızlığın ve ürkekliğin üstünü örtme çabasıdır. haklı ve dürüst olan kişi tehdit gibi aşağılık bir eylemle uğraşmaz, ya kanun nizam çerçevesinde hakkını yasal yollarla arar ya da gider işini halleder çeşitli yollarla. fakat hiçbir zaman tehdit etmez haklı ve dürüst olan. işini öyle ya da böyle görür.

haklı olduğunuz halde tehdit ediliyorsanız, hayata ve sevdiklerinize karşı sorumluluklarınız varsa asla karşıdaki şerefsize illegal yollarla zarar vermeyin. gidin savcılığa, verin dilekçenizi, anlatın bütün olayları, gösterin tüm çağrı ve mesajları, anlatın sizi çağıran polislere durumu, karartın tehdit edenin hayatını. artık o şerefsiz düşünsün.
insanın huzurunu kaçırır durup dururken korkmasan bile sinirin bozulur.dışarı çıkarken temkinli olursun yanına emanet almanı sağlar.tehtid eden kişi ise beyinsizin tekidir.çünkü delikanlı adam tehtid etmez ya adam gibi alır karşısına alır konuşur sorunu çözer yada tehtid'e bile gitmeden yapacağını yapar.dediğim gibi korkmassın ama sinirin çok bozulur.
insan haklı olduğu halde gözü dönmüş bir adam tarafından tehdit edilebilir.Hem de vatanını, milletini, namusunu ve özgürlüklerini savunduğu için olabilir bu.Söylediğiniz bir söz için intikam yeminleri edildiğini öğrenirsiniz.Bu size doğrudan söylenmese de arkadaşlarınız dikkatli olmanızı söyler.Siz elinize silah almadığınız halde, sizi evden aldırma muhabbetlerine geçer ki; adamın çocukları torunları vardır.Gidip el nusra gibi çocuklarının kafasını kesip arabasına koymayı bile düşünürsünüz.Çünkü bu adam gerçekten el nusranın öldürdüğü kişilerle aynı ırktandır.Küfretmemenize rağmen azılı bir komunist tarafından tehdit edilmek iğrençtir.Bu ülkeden gitmeyi düşünürsünüz ama nereye gideceksinizidir? Böyleleri yüzünden yılıp koyun olmayı mı tercih etmelisinizdir? Yoksa şehirlere inip bunları tek tek tespit etmek mi gereklidir? insanın aklına bir sürü şey gelir.

Kalleştir bu adam, ruh hastasıdır.Doğrusu ne yapacağımı bilmiyorum ama midem bulanıyor artık.
(bkz: #27944759)

beyler çok korkuyorum.
benden korkun diyen herkes korkaktır.
götümüzden korksak arkamızda taşımazdık diyen maço erkek ve kızların umursamadığı durum.
karşınızdakinin delikanlı olmadığının göstergesidir , delikanlı adam tehdit etmez gider yapar ne yapacaksa o yüzden korkmayın tehditten , ısıracak it havlamaz arkadaşlar , karşınızdaki havlıyorsa hoşt deyin kuyruğunu kıstırıp kaçacaktır , siz sessiz kaldıkça üstünüze gelir.

lakin karşınızdaki kabarıp köpürmek yerine sadece gülümsüyorsa siki tutarsınız ama böyle biriyle karşılaşırsanız durumu tatlıya bağlamaya çalışın , zira o tehdit etmez yapacaklarını planlıyordur o gülümseme aşamasında , durumu toparlamazsanız elinize verirler.
Geçen gün kapalı üslupla bilmem kaçıncısını yaşadığım şey. Bugüne kadar hiçbiri gerçeğe dönmedi. Çünkü ısıracak köpek havlamaz. Kendimden biliyorum. Birini Isıracağım zaman hiç havlamadım. Bu yüzden bir kulağınızdan girip diğerinden çıksın. Sagopa'nın da dediği gibi " hiçbir tehdit tenime rüzgar kadar zarar veremedi"
Eden kişi tehlikeli bir ortam yaratma çabasındadır. Ama merak etmeyin ortamda kendiside olacaktır.
az önce başıma gelen olay. küfürlü bi şekilde konuşarak beni bastırmaya çalışıyodu. böyle kimselerle nasıl konuşması gerektiğini bilen biri olarak konuşmamızın sonunda adamı zihinsel olarak felç ederek bu işten sıyrıldım en azından şimdilik.
bugün başıma gelen olaydır. eden kişiyi çok yakından tanıyorum, genelde sadece konuşan icraata geçmeyen biridir ama tedirgin olmadım değil. ne yapıcam bilmiyorum yaşayıp görücez.

(bkz: kanun var nizam var)
ispata dair dökümanlarla savcılığa bir dilekçe ile suç duyurusunda bulunabilirsiniz.