bugün

benim bu tur konularda genel görüşüm insanin yasak olana meyil etmesidir.yani ulkede seks yasaklari kalktigi zaman ornek olarak 20 yasinda iki gencimiz birlikte oldugunda erkek adam kadin fahise yollu olmadigi an tecavuz azalacaktir.
Ülkemize kucuklukten itibaren insanlara gerekli dini ahlaki dini egitimi ve cinsel egitimi tam olarak verirsek. Baska sekilde yok yasaklamayalim falan filanla olmaz. Oldu canim ondan sonra herkes sokaklarda işini görsün.
edepli ve ahlaklı bir nesil ile azalır. bugün hiç bir seks yasağının olmadığı isveç avrupa da en çok tecavüzün olduğu ülke. ne kadar serbest bırakırsan bırak insanı düzgün yetiştiremedikten sonra fayda etmez!
(bkz: kısasa kısas).
tecavüz denilen şerefsizliğin ortadan kaldırılmasıdır. maalesef gerek ülkemizde gerek dünya zerinde tecavüz oranı çocuk yaşa kadar inmiş durumda. bunu engelleyecek şey ise gene insanoğludur elbette. idam etmek, hadım, etmek, kısırlaştırmak, müebbet hapis cezasına çarptırmak tecavüzü değil tecavüzcüyü engeller. cahil i toplum yerine aydın sağlıklı ir toplum yetiştirerek azaltılabilir, saygılarımla.
Tecavüz? Yasak? Ar yu kola? Wat ar yu?

Ülkede seks yasağı falan yok herkes gayet net isterse sevişiyor. Öyle toplumsal baskı falanda kalmadı. 10.000 nüfuslu yerdeyiz mahmud dedikodu çıkar falanda kalmadı dünya bir tabletin bir telefonun içinde artık.

Tecavüzün nedeni bahanesi vesairesi olmaz. Bu sebeble harhangi bir toplumsal yaşam biçimi tecavüze kılıf olmaz olamaz. Hollanda gayet nezih duruyor buradan bakınca hatta cinsellik konusunda kendisini dahi aşmış özelliklere sahip. Örneğin bazı hollandalılar 2012 yılında hayvanlarla seksin suç olup olmadığını tartışmaya açtı bazı zoofili kişiler "köpeğim bunu seviyor bende seviyorum" diyebildi.

Romanya mesela... Ben 20 yaşında gittim romanya ya 4 ay yaşadım orada. Çok rahatlar ve tahminim kızlar 15-18 arası mutlaka ilk deneyimini yaşıyor.

Amerika kıtasına avrupa ya bakarsanız keza orada da seks aleni parklarda bile yapılıyor.

Ancak abd ve diğer orta ve güney amerika ülkeleri tecavüz şampiyonu konumunda.

(bkz: parkta çocuklarının yanında ilişkiye giren çift)

Bu sebeble 20-30 yıl önce yapılan ve hatta hala yapılabilen "cinsel açlığın afrikasi türkiye" gibi 1.sınıf sosyoloji öğrencisi tespitleri tutmuyor tutmaz.

Erkekler kendini eğitebilmeli empati yeteneğini geliştirmeli hatta ortaokulda empati dersi dahi verilmeli. Nedir nasıl yapılır... Ha?
Aile kisilik ve karekter ureten bir fabrikadır. Hersey ailenin topluma ornek insan yetistirmekte mükellef olursa, bu vakalar en aza inecegine eminim.
Kriter çok, sonuçta bunlar çok gelişmiş ülkelerde de oluyor ama bizde resmen boku çıkmış vaziyette. Kafasına esen bir kadına ve hatta bir çocuğa tecavüz edebiliyor. Ve yakalanıp salınıveriliyor.
Lan bunların hepsi mi ruh hastasi aq? Eğer öyleyse çok korkunç. Ama bence oyle degil. Sanki bilerek planlı bir sekilde kadının toplumdaki itibarını zedelemek için, evden çıkarmamak için planlı yapılan eylemler var gibi.
Her neyse sonuç, kadın ve çoçuk toplumda hakettiği değeri bulmadan bu işler düzelmez. Evde annesine bacısına insan gözüyle bakmayan,onları hizmetkar veya mal gibi goren bir zihniyet sokakta baskalarının analarına bacılarına bebelerine neler yapar var sen düşün gayrı.
Durumun taşak geçilecek yanı yok, durum çok vahim çok.
Idam idam diye cigiriliyor ya...

Ver bakalim idami, bi daha oluyor mu tecavuz?

Yilda 5 vaka bile olmaz.

Idam bazi konularda bence maalesef kesin cozum. Cunku bizim lanet bir takintimiz var ucunda olum var mi diye bakmak gibi.

Ucunda olum var mi? Yok. O zaman benden cikti.

Ucuna olum koyacaksin, herkes de takkeyi onune koyacak, adam olacak aga.

Veya kisasa kisas koyacaksin.

Kardesim sen bu kisinin cebren irzina gectin mi? Sucun delillerle sabit mi? O zaman 1 yil boyunca her gun devletin atadigi infazcilar da senin cezani infaz edecek.

Hic oyle dini egitim iyi verilsin yoksa millet sokakta is tutar falan degil. Her kose basinda imam hatip olan bir ulkede ciddi anlamda zoofili var. Sonuc buysa sen mevcut egitim sistemini otur dusun ben nerde yanlis yaptim diye.
Her ne kadar tecavüzcülerin çok büyük çoğunluğu erkek olsa da kadın da var bunların içinde. Erkek tecavüzcülerin sikini taşağını kesicen. Kadın tecavüzcülerinse memesini kesip amına beton dökücen. Caydırıcı ceza olmazsa caymazlar abi. Açık ve net.
hadım cezasının kanunlarda yerini alması ile cevabına sahip mini sorunsaldır. hapis cezası bile yıldırmıyor bu kansızları en çok korktukları şey aletlerini kaybetmek bu çok açık. tecavüz ettiği kanıtlanmış olanı hiç mahkeme hapis falan uğraşmadan orada hadım edip ondan sonra alacaksın içeriye. şöyle bir şey var tabi bu kanıtlanmış kısmı da önemli zaman zaman denk geliyoruz bazı kadınlar erkeklerden intikam almak için bu ithama girebiliyor burası en ince nokta olmalı cezalandırmadan hemen önce.
devlete bağlı kerhaneler ile. hem legal olur hem vergisi de kesilir hem de adam cinselliğe doyar.
Siklerini daşşaklarını kopartarak azaltabiliriz. Bana verin ben işkence ederek acı çektirerek öldürürüm.
genç yaşta evliliği teşvik edip kolaylaştırarak.
kadınlar kapalı giyinir ve ahlaklı olurlarsa azalacaktır.
--spoiler--

benim bu tur konularda genel görüşüm insanin yasak olana meyil etmesidir.

--spoiler--

senin kafaya göre pedofili vakalarının azalması için bu da serbest olsun o zaman.
tecavüzcünün idamının şart olduğunu düşünenlerdenim.

adamlar hadım deyip duruyorlar, o iş sadece penisle yapılıyormuş gibi. adam sapık arkadaşım, düşünsene o sapık orospu çocuğunun elleri küçücük bir çocuğun bedeninde geziyor. penisini bir yere sokmasa ne olur.

idam sadece cezalandırmadır. tecavüzün, sapıklığın önüne geçemez.

bu işin önüne geçecek en büyük şey eğitimdir. eğitimli insanlar da yapmıyor mu diyenler olacak elbette ki yapıyorlar, bu işin zenginlikle, fakirlikle alakası yok.

ancak cinselliğin tabu olduğu, erkekler için günde kaç defa yaptığının övünç kaynağı olduğu kadar eğitimsiz bir toplumda da bu yönelimlerin daha çok olduğu aşikar.

ayıp, günah ikileminden kurtulup, cinselliğin insan doğasının bir gerçeği olduğunu kabullenmeli ve çocuklarımıza bunun abartılacak bir şey olmadığını öğretmeliyiz.
tecavüz edenlerinkini, kesip eline vereceksin bak bakalım bir daha cesaret edebiliyorlar mı?
kimyasal hadım.
Hadımla. Birini hadım et bakalım bir daha yapabiliyor mu?
psikopat derecesinde sapıklık çok düzgün toplumlarda bile olabilmektedir. buna engel olmak pek de kolay değildir. ancak bizim gibi ülkelerde normal bir insan bile taciz ve tecavüz olayına karışabilmektedir. cinsel olarak doyumsuzluk bunun en temel nedenidir. gizlilik ve günah olgusu ise cinsellik dürtülerini bir yerlerde bastırmaktadır. ama sonra öyle bir an gelmektedir ki, bu patlayıvermektedir. tek sebep bu değil elbette; kadına saygının noksanlığı, onu bir mal olarak görmek, güçsüz olarak görmek, adalet sistemi vs. gibi birçok neden de söylenebilir.
nasıl azalır noktasında ise tıkanıyorum. neredeyse her şeyin değişmesi gerekir ülkede. kısaca, kadınların güçlü olduğu bir topluma ihtiyaç olduğunu söyleyebilirim. bunun olması içinse tonla gelişme gerekir.
Elbetteki caydırıcı cezalar hatta idam söz konusu olmalı ki en ağır psikolojik hastada dahi ölüm korkusu vardır nitekim..
ancak tek başına bu önlem; Bi su birikintisinin önüne taş yığmaya benzer, kaynağını kurutmaz.
Bunun içinse iş, toplumun çekirdeğine yani aileye düşüyor. Ebeveynler önce kendileri her anlamda ahlaklı davranırlarsa yetiştirdikleri çocuklar da yetişkin bireyler olduklarında kendilerini yansıtacaklardır sonuçta..
Bir de tabiki aileden gelen bu eğitimin devlet kontrolünde okullarda da pekiştirilmesi gerekiyor. Oysa şimdi bakıyorum da Okullar eğitim ve öğretim yuvası olmaktan çıktı sadece öğretim yuvaları haline geldi ki o bile zırt pırt değiştirilerek dengesizleşmiş durumda..
Kısacası klişe falan ama çok doğru bi laf var ki o da "eğitim şart"!
Fuhuş yasal ve ucuz olursa.
tecavüz etmeyerek.
cezaların arttırılması bir nebze geriletir.

hadım edilmesi, idam vs bir nebze geriletir.

cinselliğin tabu olmaktan çıkarılması bir nebze geriletir.

ama bitirmez.

vicdan sahibi namuslu bireyler yetiştirmediğimiz sürece devam eder. cahil bireyler, vicdansız empatiden yoksun kişiler yetiştikçe dünyadaki diğer kötülükler gibi tecavüz de devam eder.

iş çocuk yetiştirmeye gelince elbette büyük sorumluluk anne ve babaya düşer.