bugün

Çok güzel olur.
Tavşan kesilmez yenilmez hayvan oğlu hayvanlar.

Bu canlılar sevilmek için var.
Bir değil iki gün suda beklemesi makbuldür. Zira kan tadından zor kurtuluyor.
çok kanlı olduğu için uzun süre suda bekletmek ya da bazılarının yaptığı karda/buzda bekletmek elzemdir. bir de yağsız bir eti var, hele de av hayvanıysa. o yüzden pişirirken bol bol tereyağı kullanmak gerekir.

bu arada inekler kuzular tatlı değil mi lan. nedir bu türcülerden çektiğimiz. (bkz: türcülük)
efsane olan ettir hazırlamasını bilenin yapması gerekir. yoksa rezildir yenmez. suda bekletmektense karda bekletmek daha iyidir. (bkz: giden gelmez dağları)'nda 365 gün kar bulunduğundan kar temininde sıkıntı yaşamamaktayız. ponçik tavşan resmi atanlar yenen tavşanlar onlar değil dağ tavşanıdır 70 cmi geçebilmektedir. (bkz: https://tr.wikipedia.org/...a%C4%9F%C4%B1_tav%C5%9Fan)
Anımı paylaşmak istedim.

Manisa'da devriye atıyoruz hazır kıta şoförüyüm, dağ köylerinden birin de muhtarın evine davet edildik.

Tabi muhtar köy sofrasını kurdurmuş yere çeşit bol, bir tabakta da et var.

Bir süre tıkındıktan sonra Ağzıma Bir lokma da et attım, saygısızlık olmasın diye attığım gibi lavaboya gidip çıkardım.

Meğer tavşan Eti imiş, ilk ve son oldu..

Bu işi bilen yapsın, aksi takdirde murdar olur.
bir defa yedim ve hiç beğenmedim yaa:(
bence fare falan yemekten pek farkı yok. sonuçta bir kemirgendir kendileri.
sert ve yavandır kirpi daha lezzetlidir ama o da çok serttir.
av eti olarak yaban domuzu sırt bölgesi en güzelidir tavşanları boşuna vurmayın .
Bağımlılık yapar.
Yaban tavşanı çok kanlı oluyor canlı yakalayıp kesilmesi gerekir yoksa kan yersiniz.

Av hayvanı yemek kolay değildir.