-kızmasında bile bir sevimlilik,tatlılık olan sempatik kişilere söylenen söz.
-ne çok cıvık,ne de çok serttirler.tatlılık ve sertliği ustaca harmanlamışlardır.
futboldaki açıklaması, faul yapmadan ya da abartı faul yapmadan dişe diş, kana kan oynama olan tabirdir.
kavaklıdere'nin likör-şarabı. nedense beyaz olanı kötüdür, kötü bi tat bırakır ağızda ama kırmızısı harikadır, tavsiyedir.
vega'nın 2. albümü.

şarkı listesi şöyle:

bu sabahların bir anlamı olmalı
bihaber
evet ne var
iz bırakanlar unutulmaz
aşk başlar
ısınamazsın ağlarken
zat ı ali
ninni
desem de inanma
çok çektim
normal mi sence
tadın kaldı
poh poh perisi(bonus track)
tatlı sert diye bir sinema filmi vardı.aslında sinema filmi yerine kabus desek daha yerinde olur. ikinci yarıda daha fazla dayanamayarak çıktığım film olmasından dolayı en'lerim arasına girmiştir. * iklim değiştiren garip insanlar *, gerisini hatırlamıyorum.*
sean connery ve uma thurman'ın başrol oyuncuları olmasına karşı nasıl bu kadar kötü olabilir diye sınırları zorlayan filmdir kendisi.
(bkz: the avangers) filmin orjinal adı.
bu sabahların bir anlamı olmalı diyerek uyanırsın hayatından saatler götürdüğünden bihaber olduğun kısa süreli ölümden. düşünürsün kendi kendine ve sorarsın "evet ne var?" diye yalnızken dertlerini dinleyen karalama duvarına. bilirsin iz bırakanlar unutulmaz ve kendi kendine umutsuz bir aşk başlar. her ne kadar o bitirse de. bunu bilip ağlarsın ama ısınamazsın ağlarken kanın gibi sıcak olsa da gözyaşların. zat ı alilerine ninni gibi gelir "seni seviyorum" deyişin. "seni hayatımdan çıkardım desem de inanma" dersin yüzüne ama içinden ve ne çok çektim senin elinden. sorarsın "yaşadıklarımız iki aşığın yaşadığı en güzel şeyler değil miydi?" diye,bu kadar çok şey yaşadıktan sonra bu olanlar normal mi sence diye geçirirsin aklından. o son öpücük aklımda, kalbimde ve dudağımda tadını bıraktı,tadın kaldı. sen benim başucumda duran küçük, minnacık bir poh poh perisisin fakat bana tatlı sert bir acı verdin.
ağda buna örnek olabilir.
24 te yayınlanan bir sohbet programı. an itibari ile konuk harun kolçak.
kırmızısı enfes olan kavaklıdere şarabı. beyazı hakkında bir şey söyleyemem çünkü denemedim. ama şu an monitörün önünde duran şarap bardağının dibine cimrice dökülmüş (boru değil 19 ytl) kırmızı şarabı eşsiz portakallı lindt çikolatası ile birlikte yudumlarken aldığım zevk hayli yüksek. herkese tavsiye ederim.

yanında peynir değil çikolata tavsiye edebilirim. sek de içilebilir ama özellikle bitter çikolatayla tüketildiğinde daha bi hoş olur. ayrıca hemen tatlı diye yumulmayın %19 alkol var, nispeten hızlı çarpar.
(bkz: armut),
(bkz: meybuz) hemde soğuk.