bugün

15 temmuz 2016. Veya 26 şubat 1954

içindeki her şeyle beraber silmek isterdim. 2. Tarih incedir evet.
15. 05.2005 trafik kazası. .
3 kasım 2002. Annadın sen onu.
669 senesi.
türklere ve arap olmayan halklara en büyük soykırımlardan birini uygulayan lanet emevi kuteybe bin müslim itinin doğduğu sene.
günü belli değil ama lanet olsun o güne.
Olmayan.
24 mart 1986.
23 mart 2016 aldatıldım...daha önce de aldatıldım ama bu tarih kafama kazılı adeta...
2 temmuz 1993

(bkz: sivas katliamı)
tarihten silmek istediğin gün genellikle sonrasında etkiler bırakan bir gündür, ve o günü silsen bile etkilerini silemezsin- mesela babanın öldüğü gün, ya da boşandığın gün. o tarihleri silsen bile, etkileri halen daha sürmektedir.
19.05.2009.
Bugündür.
20 nisan 571.
(bkz: aşura günü)
(bkz: 18 Kasım 2002) ve güven oyu aldıkları 28 kasım.
Annem ve babamın boşanma günü.
29 mayıs 1453.
17.08.1999
17 ağustos 1999.
Doğduğum gündür. Böyle lanet bir yere, bu kadar nankör insanın bulunduğu bir dünyaya geldiğim günü sevecek değildim ya.
Evet, tarihten silmek istediğim bir gün var . Ama o günü aklımdan hiç silemem.
Kimin keşfettiği bile itilaflı olan amerika'nın keşfedildiği tarihi. Başımıza ne geldiyse bu keşif ve ihmalkârlığımız yüzünden geldi. Koskoca imparatorluk, sayesinde ekomomik kriz yüzünden çoktü. Osmanlı'yı bitiren ekonomik krizdir. Avrupa'nin sömürdüğü amerika onları zenginleştirmiş ve gelişmelerini sağlamıştır. Bizimde çöküşümüzün sinyallerini doğurmuştur ve büyük ölçüde neden olmuştur.
Her şeyin tezahür ettiği ilk gün. Ne güzel böylece hiçbirimiz olmamış olurduk.
Kabil ile Habil'in kavgasını silerdim. Çünkü bir inanışa göre kötülük o gün doğmuştur.
rte ne zaman doğmuş bilen yazsın.
10 kasım 1938.