bugün

Biz 10bin yıl öncesinden başlatıyoruz.

Edit:gök tanrı inancı olan büyülerimde atamdir, Yahudi olup büyük devlet kuranlarda atamdır, Hristiyan olup Türklüğü Yüceltenlerde atamdir, zamanla islam dinine girip büyük işler başaranlarda atamdir. Türklükte din yoktur. Hepsi birdir, hepsinin amacı Türklüktür. Tabi bu sonradan bozuldu arap yalamacılıgına döndü.
Tarih araplarla başlar zaten.
Artık sıkmaya başlayan, kızdırmayan, bozdurmayan gına getiren söylemlerden biridir.
Gerçekten bıktırmıştır.
akp içindeki kargaşa gündeme gelmesin diye bilinçlice ortaya atılan ifadedir. muhalefet hemen atlar sazan gibi.
ülkenin tarihidir o yoksa türklüğün tarihi bu çağda başlar diyen bir tane geri zekalı akp dışında bulamazsın. talas savaşında da başlamaz, senin tarihin talkanda curcanda atalarına tur bindirirken başlamıştı zaten.

ayrıca atatürk samsuna çıkmasaydı osmanlya kat çıkıyor olurlardı.
tarihimizi değil medeniyetimizi 1919'dan başlatan anlayışı reddetmişler bugün de.

1919 milli mücadelenin başladığı tarihtir ve bunu hemen herkes bilir.

sanki tarihimizi de medeniyetimizi de 1919 dan başlatanlar varmış gibi milli mücadele karşıtı bir algı yaratmaya çalışması siyasi bir davranış, tarihle de gerçeklerle de hiçbir ilgisi yok.

ben de siyasi palavradan ibaret tüm sözlerini umursamıyor ve reddediyorum.
mustafa kemal cumhuriyeti ilan ettikten sonra 15 yıl yaşadı... yapabildikleri ve ilkeleri ortada.

peki tayyip, sen de 14 yıldır iktidardasın... ne verdin bu millete, neler yapabildin ?
(bkz: medeniyetimiz 1919 da başlamadı)
Adam gündem işini çok iyi beceriyor.
oha, kaydını tutmayan zaten osmanlı olm, lavuk musunuz siz, dedirten söylem.

kendi imparatorluğun adam gibi kaydını tutsaydı da kendi tarihimizi taa orhan gazi´ye kadar inceleseydik...biz istemez miydik sanıyosun kayıt tutulsun...

senin anlı şanlı osmanlı´n tutmamış kayıt falan.

tutmayan sensin allahın lavuğu, niye 1919´a suç buluyosun?

1919´dan itibaren kayıt tutmuşlar diye teşekkür etmen lazım, nankör herif !
eğer çocuklara tarih öğretmeyi becerebilecek bir eğitim sistemin varsa desteklediğim yakarıştır.

becerebiliyorsan bırak kayıları git ilk canlıdan başla. ossuruk, yalan, pohpohcu tarihle değil bilimle, fizikle, biyolojiyle öğret insanlığın gelişimini.

boktan eğitimin zaten çocuklar için zaman geçirme, ömrünü boşa tüketmeden başka bir şey değil. liseler eğitim yuvası değil, gençler başıboş sokaklarda sürtmesin, örgütlenmesin, isyan etmesin, gözü açılmasın diye verin devletin eline torna gibi tek tip gençler yaratın. üniformalı, saçı sakalı tek tip, fortçu kel müdürden başlasın itaat etmeyi öğrenmeye. ossuruktan tarihi ver gençlere, vizyonlarının amına koy. hepsini torna tezgahından çıkma gibi tam devletin istediği şekle sok. ne matematik öğret ne fen ne dil ne tarih ne gerçek din ne de kültür.

ver ossuruk din derslerini, ver ossuruk tarihi önce boşalt içini sonra istediğin gibi doldur.

özetle ah keşke öğretebilsen de 1919'dan öncesini de öğretebilsen. ama önce bir aynaya bakmak lazım be bebeğim. boş konuşma yerine bi gerçekleri görmek lazım. matematikte dünya kaçıncısıyız bir bakmak lazım. kaç tane üniversiteden dünyada ilk 1000e giriyor bir bakmak lazım.
ben de diyorum laiklik muhabbeti adamın götünde patladı, ne zaman sayko bi laf edip gündemi değiştirmeye çalışacak. geldi o laf.
adam çorap değiştirir gibi gündem değiştiriyor. arkadaş bazen öyle bir konuşuyor ki sanki iktidarda bunlar değil başkaları var bunlar da muhalefet. bütün güç ellerinde ama yine madur hep onlar.
Milyonali ve davidoff arasındaki avanta kavgasına kamuflaj.
müdür onu bırak da kuran kursunda çocuklara bademleme işleri ne durumda.
Kendisinden pek haz etmesem de bu sözüne katılıyorum.
türkiye cumhuriyeti'nin temelini atan anlayıştır o. türkler tarihin en kadim topluluklarının başında gelir.
Anayasa mahkemesini bile reddettin sen ibibik.
insan bu adama hayranlik beslemeyip de ne yapsin, bir cumleyle kudurtuyor kemalistleri ehe.

Hakli soylem.
(bkz: dolmabahçe mutabakatı)
attan düşen şahsiyetin doğum tarihiyle başlayan türk tarihine hoş geldiniz.
tarihi 1071 ile başlattığı halde hiç olmayan bir şekilde tarihin 1919'da başlatıldığını iddia eden birinin cahilce lafı.

bu adam cehaletten prim yapıyor.
Kesinkes katılıyorum.

Bizim islam dan önceki tarihimiz çöptür. Biz islam ile şereflendik.
Tarihimizi orta asya larda falan aramaya gerek yok. Tarihimiz 1299 yılında başlamıştır.