bugün

hani cennet ve cehennem vardı nerede?
bu soruları soranların akıbeti ne olacak?
allahım neydi günahım?
peki ya fenerbahce?
terazide acaba günahlarım mı yoksa sevaplarım mı daha çok ağır basıyor.
neden merak ettigim her seyi tek bir cumlede toparlayabilme gucunu bana bahsetmedin?
madem her şeyi biliyorsun geçmişi ve geleceği neden hala sorguluyorsun?
orada yalnız başına sıkılmıyor musun?
ben nerde yanlış yaptım? her şeyin bir cezası var mıdır?
bana mutluluğun resmini çizebilir misin?
gerçekten adalet var mı?
en iyi ihtimalle burda yazıan sorulardan sadece birisidir.*
- orda mısın?
yeryüzünde mirasçı olarak bıraktığın insanlar bu kadar başıboş, ahlaksız, münasebetsiz, alaycı iken ve tuğyan bu kadar revaçta iken nasıl oluyor da hala yaşatıyorsun? rahmetin nasıl oluyor da bu kadar engin oluyor? * *
neden hep ben?
matt damon'a bir tv programında, ne soracağı sorulduğunda şöyle demişti...

"duyduğun ve hissettiğin acıların senin için bir anlamı var mı?"
nietzche diye bi puşt vardı nerde o acaba, öğrenebilir miyim?
ceza mı bu?
tamam beni yarattın. ama niye bir daha arayıp sormadın?
- amy winehouse'u neden bu kadar geç yarattin ?
her ortam ve her şartta sorulabilecek sorudur. cevabını tanrıya inanan insanında inanmayan insanında yine kendisinin vereceği bir sorudur.

soru soranlar tanrının varlığına inanıyorlar demektir bu zira olmayan bir şeye soru sormak beyaz,kolları arkadan bağlanabilen gömleği giymeye işarettir. inanmayıpta toşak geçenler ilk toşağın nerden geldiğini söyleyebilirler mi, inanıpta masum bi şekilde soru soranlar bunun neyi ifade ettiğini bilmezler mi, inanmayanlar neden tanrıyı ağızlarına alırlar zaten varlığına inanmıyorsunuz inananların tanrısına neden dil uzatıp tanrılarının varlığını kuvvetlendiriyorsunuz gibi soruları akla getiren sorudur.

tanrı ile tapılan şeyleri ayırtetmek gerekir. tapılan şeyler değişir ama tanrı tektir.

tanrıyı reddetmek bir ayrıcalıktır.

edit:ne içirdiniz lan bana???
hayatımı sonlandırabilir misin lütfen?
kizima kavusabilecek miyim?
neden herşey bu kadar kötü?
neden güzel şeyler başa gelmez şu hayatta ya da gelse bile zamanlaması yanlış olur?