bugün

(bkz: tanrıyı kıskanmak) *
kur'an-ı kerim'i bir kere bile okumamış,okumayı da hak etmeyen kişilerin düştüğü vahim bir durumdur.o kadar vahimdir ki onlar allah'ın kur'an-ı kerim'de yaptıklarının 'ben yarattım' olarak değil 'biz yarattık' olarak geçtiğini bilmezler.

ben 'biz yarattık'diyen bir megaloman hiç görmedim.
(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)
(bkz: o zaman allah belasını versin)
muhtemelen bir ateist tarafından tanrı'nın varlığını inkar için söylenmiş olabilecek söz..

ancak temel önerme olarak tanrı'nın varlığını ön şart kabul etmesiyle tanrı'nın öyle ya da böyle var olduğunu ispat eden haddini aşmış bir ifade..

ölümden sonra tanrı'ya hesap verme ihtimalinin olabileceğini düşünmeyen bir vatandaşın sarf etmiş olabileceği, karşılığını da öte dünyada ilgili sözün muhatabından bulacağı ihtimali olan lakırtı..
(bkz: serdar sen kocaman bir çılgınsın)
megaloman insanın saçma iddiasıdır.

(bkz: kendi kendini haklı bulmak)
(bkz: eski başlığını gündeme getirmeye çalışmak)

edit: size ne neyi editlediğimden. database log audit * mi yapıyoruz burada. * *
konuyla paralel olarak;
(bkz: tanrı bencildir)
the devil's advocate deki şeytan da böyle düşünür.
(bkz: tanrının narsist olma ihtimali)
(bkz: eksilemenin dayanılmaz hafifliği).
doğru önermedir. sürekli kendisine iltifat etmemizi isteyen, 5 vakit namazda onu anıp, yüceltmemizi isteyen egoist birisidir.
haklı söylem. kur'an'a göre evrenin başlangıcı var, ama allah'ın başlangıcı yok. yani allah günün birinde "evren diye bir şey yaratayım, sonra insanlar yaratayım ve bana tapsınlar" demiş ve bunu da gerçekleştirmiş. bunun mantık çerçevesinde hiçbir açıklaması olamaz.
mantık olarak doğru bir önermedir.
Bize bir şey kalmamasının dayanılmaz hafifliği.
Her kitapta kendinden bahseder ayrıca, çok bencil yahu. Ben şöyle merhametliyim, şöyle iyiyim falan. Gerçi inanmıyorum ona ve kitaplarına ya neyse.
sürekli itaat ister.

(bkz: obey your master)
megalomani, kendisinde olmayan bir büyüklüğü varmış gibi kabul etmektir. allah zaten büyüktür. var olan şeyi kabul etmektir o'ndaki.