bugün

defalarca verdiğim ve aylarca kalan bataya tırnakları kırık olan asus zenfone 4 ü beceremediler.
iphone yetkili servisi olmayan sıradan bir telefoncuya telefonumu verdim.

göya yapılacak işlem sadece ekran değişimiydi.

önceden açılan telefon açılmamaya başladı; bu sefer servise verdim. servis personeli: "dokunmatik entegresi arızalı, lehim yuvası kopmuş, parmak izi okuyucu bağlantı yeri kopmuş, anakartta sıkıntı var tamir gerekebilir, ekran yuvası esnemiş..." gibisinden saydırdı.

o an anladım ki yetkili olmayan telefon tamircilerinin büyük bir çoğunluğu haysiyetsizdir benim nazarımda.
zamanında telefoncuda çalışan bir arkadaşın bana şöyle demişti.

sakın % 100 emin olmadığın yere telefonunu tamire verme.

olay suymus telefonu bir güzel açıyorlar içinde ki parça işlerine yararsa direkt kendilerine alıp yedek parça takıyorlar yani amaç hem iyi parçayı almak hem de teli yeniden bozup adamın tekrar gelmesini sağlamak..

zaten oldum olası telefoncularla berberleri sevmem ikiside üç kagitci...
doktora giren kişinin daha çok hastalanması gibidir.sıra beklersin ,sıra gelir doktor gider,psikolojinin bozulur ,bir de ilaçların yan tesiri derken off nerden nereye geldi.
Geçen hafta iphone 5s telefonumun ekranı kırıldı tamire gönderdim wifi çalışmıyor nasıl iş anlamadım.
hele general mobilse unut gitsin.
(bkz: sadece türkiye de yaşanan olaylar).
kodumun sisteminde işten anlamayan lavukların teknik servis elemanı yapılmasındandır.

bizim ülkemize özel olduğuna eminim.
bit pazarı dolandırıcılığıdır. sağlam parçaları alırlar içerisinden. güven yok esnafın çoğuna.
içindeki parçaların araklandığını gösterir.
oldu maalesef, yasandi. o tamircinin taa anasini avradini sikeyim. ekran camini degistirsin diye vermistim. sd kart dahil telefonun butun hafizasini sildi orospu evladi.