bugün

siz istemeseniz de bir türlü kurtulamadığınız hatta düşünmeyi bir an önce kesmeniz gerektiğini bilseniz bile yine de düşünmeye devam ettiğiniz bir takım olaylardır...
bunu hatırladıkça duygusallaşır, kendinizi çok kötü hissedersiniz, hatta ağlarsınız...
çoğu zaman size haklızlık yağıldığı konusunda hemfikirsinizdir...
durmadan tekrar tekrar, ince ayrıntısıyla aklınızdan geçirirsiniz. kim suçlu? kim haklı? kim ne kadar ileri gitti? nasıl bir davranış belirlenmeli?

ya da mesela bir ayrılık sahnesi: ben ne dedim? o ne dedi? hangi durumda dedi? bunu neden söyledi? vs...vs...

ha bir de takıntılı bir biçimde sözlükte zikredilen konulara değinirsek: futbol, kemalist, siyaset, politika, bilmem ne yapan kız ve nihat doğan.
Durmadan aynı şeyi düşünmek, takıntıdır zaten.
"Kızgın bir şekilde sinirlenmek" gibi bir şey olmuş mu, olmuş.
boş zamanla ve diğer insanların düşüncelerine çok fazla önem vermekle alakalıdır. gerek yoktur aslında kendini üzmektir mazoşistçedir. insanlar egolarını tatmin etmek için sürekli sizin fikirlerinizi ezmeye çalışırlar ve siz bunu anlamayıp boş eleştirilerle kafanızı meşgul etmekle kalırsınız. bu takıntıdan kurtulmanın en iyi yolu boşvermektir herkes kendi bildiği gibi gitsin eleştirilere kulak asmamak değilde takıntı haline getiriyorsa özellikle karşınızda ki kişinin hiç bir faydası dokunmayacaktır.
insanın ruh sağlığına çok zarar veren davranış biçimidir.
kötü bir durumdur.çünkü insanın etrafında gördüğü her şey ona boş gelebilir.bence kafamıza hiçbir şey takmadan yaşayalım yani saçmasapan şeyler takmayalım.
başıma gelen kötü bir durumdur. hastalıklı biçimde aynı şeyi düşünüp bunu durduramamaktır. üzüldükçe üzülmek kahroldukça kahrolmaktır.
Evet tam olarak ben.
obsesif kompülsif bozukluk yaşadığınızın göstergesi olabilecek istem dışı davranış. genelde zihinde, kişinin engelleyemediği cümleler dolaşır ve bir süre sonra huzursuz bırakıp yormaya başlar. hayata olumsuz etkisi bulunmaktadır.
kilo veremedim, kilo veremedim ve hala kilo veremedim diye düşünmektir. **
iyice psikopata bağlayacağım onu düşünmekten.
acaba bana niye böyle dedi, niye şöyle yaptı diye diye yaptığımdır.

insanı deli eder.
Kilo almanıza engel olur.
Suan yasadigim durum. Neden sorusu geciyor surekli zihnimden ve bir yanit bulamiyorum. Sonra bu sorular cok agir gelmeye basliyor nefes alamayacakmis gibi oluyorum ve agliyorum. Ciglik atmak istiyorum arayip küfretmek istiyorum hatta bazen. Bana bu kargasalari yasattigini anlatmak istiyorum ama hepsinin benim takintili bir insan olmam kaynakli oldugunu da biliyorum. Neyse sonuc olarak cozumunu bulamadiginiz bir konuyu tekrar tekrar aklimiza getirip delirmenize neden olan durum.
Bir çok rahatsızlıgı yanında getirir yapmayin arkadaslar boyle seyler.
Kafanda fazlaca yer etmis durum
Derhal cozmeye calis tek basina cozemessen yardim al birilerinden.