1. 1.
  insanların uzaklaştığı kavram takdir etmek..öyle ki ya sen sunu ne güzel yapmışsın iyi ki varsın tarzı cümleler kurulduğunda acaba bir cıkarı mı var da yalakalık yapıyor deniliyor,siz de seziyorsunuz bakışlarda bunu sezer sezmez geriye gidiyor adımlar,alışılmış yergilere boynumuz kıldan ince tabi * icinizden gelse de kıcınızdan cıkıyor sevgi sözcükleri,severseniz yalancısınız,s.kerseniz deluğanlı * takdirin belgelere ihtiyacı var tabi biz ilkokuldan beri takdirnamelere alıştık mühür olmadan kesmiyor sözler.en güzeli küfür etmek..

  vay a.q sen neymişsin be abi*
  ... yosun
 2. 2.
  yapılan davranışa artı oy vermek.
  1 ... kirmizi
 3. 3.
  genelde, sık sık takdir edilen, övgüye yaraşır yönleri bulunan insanlarca yapılır. bir kişide, başkalarının haklarını verme, onları takdir etmek isteme gibi bir erdem geliştiyse, muhakkak ki, takdir ediliyordur.

  zira, eksiliğini görmediğin bir durumu, başkalarına yakıştırma sıkıntısı çekmez. ancak, bu konuda egosu doyurulmayan, takdir edilmeyen biris, kendisinde olmayana sahip kişilere, asla bu yakıştırmayı yapmaz. zira, önce kendisinin egosu tatmin edilmelidir.
  ... angry man
 4. 4.
  "gereken kıymeti göstermek" anlamındadır.
  ... en zayif halka
 5. 5.
  arapça kökenli ''kadera'' fiilinden türemiştir.
  1 ... bir polis kadin