bugün

Tahinin şekerle karıştırılmasıyla yapılan bir tür helva.
kalori deposu..
alabalığın üstüne, güveç içinde fırına verildiyse, sıcacık eridiyse, bir dilim ekmeğe sürüp yemesi dehşet olan lezzettir. hele canınız tatlı bir şey istediyse...
balık sonrası en güzel yenen tatlı türüdür.
askerde tatlı niyetine çokça çıkar.
ilk parçada insanı kendinden geçirten son parçada fenalık geçirten tatlımsı.
fıstıklısı makbul olan bir helvadır.
edirnedeki ufacık tefecık eskı bı dukkanın sahıbı tonton bi amcanın elleriyle yaptıgı müthiş tatlıdır.ben gidip gormedım ama sevgili oda arkadasım üsenmeden taa edirneden her donusunde getirir bizi de mutlu eder.yasasın tahin helvası özellikle el emegiyle yapılmış olanı..
olası balık zehirlemelerini engellemek için catering firmalarının ve yemekhanelerin balıklarla beraber servis ettiği tatlı türüdür. zehirlemeye engen olan ise muheviyatındaki çöven suyudur.
susam mucizesi.
ekmek arası yapılıp parasız zamanlarda karın doyurulur.
milletçe sevdiğimiz tatlı, kahvaltıların olmazsa olmazıdır.
(bkz: yaz helvası)
(bkz: kakaolu tahin helvası)
Avrupa birliği standartlarını belirlemediği *için ağız tadıyla yiyebildiğimiz tatlımız.
dumanı üzerinde tütmekte olan bazlamanın içine dürülür, biraz erir gibi olur helva o esnada, afiyetle yenir.
resmi gazetede 05.03.2008 tarihinde "tahin helvası tebliği" başlığı altında yayınlanan bilgilerin ışığında;
-şeker, içme suyu, sitrik asit veya tartarik asit ile gerektiğinde yenilebilir glikoz şurubu katıldıktan sonra elde edilen şeker şurubunun ağdalaştırılıp çöven ekstratı ve modifiye proteinler ile beyazlaştırıldıktan sonra tekniğine uygun olarak tahin ile karıştırılıp yoğulması ve gerektiğinde çeşni malzeme ilavesi ile tekniğine uygun olarak hazırlanan, katı, homojen, ince lifli yapıdaki ürün.
-benim gibi "bu ne kardeşim, deney mi yapıyoruz" diyenler için içine tahin katılmış katı helva olarak tanımlanabilir.
toprak kap* içerisinde fırında kızartılarak, üzerine dondurma ilave edip yemeden, hakkında konuşulmaması gereken kutsal nimet.
cevizlisinin sadesinden daha bi hoş olduğu helvadır.
Bana kalırsa, gerçi ufak çaplı bi araştırmam neticesinde bana kalırsa diyorum ama olsun, babaanne, anane falan tahin helvasına bayılıyorlar.
geleneksel tat, en iyisinin güneyli yerel bir firma tarafından yapıldığı, teneke kutular içinde satıldığı.
helva, ekmek, çay'daki helvadır.
balığın ardından yiyebileceğin en güzel tattır.
dünyanın en güzel bi'şeyi...
balıkla müthiş lezzet uyumu vardır. balıktan sonra yendiğinde adeta astral seyahate çıkarıyor insanı o lezzet uyumu.
insanı coşkuya sürükleyen yiyecek. demin bir ahbap aradı, çalışma masamda sefil sefil tahin helvası yediğimi duyunca ;aaa sen dedi! Setten geldim, yazıyorum, 36 saattir uyumadım, ne yiyeceğim başka? somon füme mi? yarım saat tutmaz o beni! tahin helvası yaşama tutunma sebebidir! sanıyorlar ki kırmızı kadife jozefin koltuğuma uzanıp ipek sabahlığımla krem şantili çilek atıştırıyorum! pöh.
geçen gün bir reklam filminin moda çekiminde; cilt bakım programınızı anlatır mısınız? dediler. en son 98 yılında cilt bakımı yaptırmışım. O tarihten sonra ciltte başka katmanlar filan bulundu. ezildim. ameleye havyar sever misiniz? dediler gibi oldu. bundan sonra ;yüzüme tahin helvası sürüyorum diyeceğim, denesinler, maksat eziyet! Teşekkürler gülse birsel.