bugün

gerçekler bazı kişilerin zoruna gitse de gerçek budur. yurt dışına çıkan kişiler hak verecektir. ecnebiler eğer birini namaz kılarken gördüklerinde veya müslüman olduğunu öğrendiklerinde onlara türk diye hitab eder. oy vermesem de bu partiye bu açıklamaya imzamı atarım...

http://www.facebook.com/v...240581859173&comments
türk demek müslüman demek değildir. (bkz: gagavuz türkleri)
inanç toplumsal bir kavram olmadığı için yanlış bir önermedir. eğer öyle olsa idi, anayasamızda türkiye cumhuriyetinin resmi dini diye bir madde olurdu.

(bkz: t c anayasası)
bu mantıktaki insan toplama, çıkarma işlemlerini öğrenirken öğretmeninden sürekli şu uyarıyı duymuştur: " elmayla armutu karıştırma çocuğum ! ".
bi de bizim öğretmenimizin boşa giden emekleri karşısında bir lafı vardı: " Nato kafa, nato mermer!"

bakalım senin kız annesi gibi müslüman mı olacak yoksa babasının dinini seçip hristiyan mı olacak sorusuna valla bizimki şimdilik sorunca türküm diyor cevabını veren, pasaportunda din hanesinde ne yazıyor sorusuna türk diye cevap veren bir zihniyetle aynı evde yaşamamın acısı yetmez gibi bir de sözlükte karşılaşınca delirmemek elde değil.

(bkz: her müslümanı türk, her türkü müslüman sanan küçük dünyalı insan)
(bkz: 40 yaşına kadar dinsiz olmak sünnettir)
hem uyruk hem de din kişinin isteğine göre değişebilir. buna bağlı olarak hristiyanlığı seçmiş bir türk'ün çocuğu hristiyan doğar. yanlış bir tespittir.
1000 yıldan fazladır bu böyle. aksini iddia eden soysuz gibi bir şey oluyor.
hazar türklerinin yahudi olduğu gözönüne alırsa doğruluğu tartışılabilir bir önermedir.

hatta bu öneriyi atanlar yıllardır akabinde hep aynı argümanı sürerler destekleyici olarak: çünkü müslümanlığını kaybeden türkler kendi kimliklerini, millet bilinçlerini de unutmuşlardır.

mı acaba?

sanırım burda bahsettikleri macarlar(hungary). şimdiye kadar hiçbir macar dan ben türktüm,türküm gibi birşey duymadım.

sonuç olarak, biraz tartışmaya açık bir konudur başta da dediğim gibi. yani evet islamcılar propaganda için milliyetçiliği kullanıyor olabilirler ama islamiyet, türklüğü daha doğrusu milliyetçiliği (ırkçılığı değil) destekler nitelikte bir kurumdur.
türk demek türk demektir.

(bkz: nokta)
Örnek vermek gerekirse öncelerden macarlar türktür. Ama tarihte bakacak olursak hristiyan olduklarından türk kimliklerini kaybetmişlerdir, asimile olmuşlardır.
Şimdiki çoğu macar köklerinin türklerden geldiğini bilmezler.
Beyinsiz yobazların çalıp uyarladığı laf. Türklerde Müslüman olmayan milyonlar var zaten.
Hiç zoruma gitmiyor , herkesin dinine saygı duyuyorum. Türk'üm Müslüman değilim ve Türk hristiyan , pagan, şaman arkadaşlarımda mevcut.
güzel bir tesbit.
Hadi oradan sentezci islamcı ülkücü yavşak. Türk'üm, Müslüman değilim.
Ülkücü değil Türkçüyüm.
müslüman şehit kanını simgeleyen bayrağı kullanıyorsun.
Eğer müslüman değilsen gayrimüslimsin.
Gayrimüslimler türk değildir.

Kürtler müslüman oldukları için türk sayılırlar.

Türk muslumandir.
türklerin asıl dini tengriciliktir, müslüman demek arap geleneklerini benimseyen demektir, Talkan-Cürcan Katliamlarını, kuteybe bin müslim denen arabı unutmadık.
En az “tesbit” yazman kadar doğru.
ben önce müslüman sonra türküm.
Türklüğü koruyan tek dinin islamiyet olduğu bir gerçektir. Yahudi olan hazaryalilar gürcü, hristiyan olan Bulgar Türkleri anti türk Bulgar olduğu bilinen bir gerçektir.
Eğer bunu derseniz şirke girer gençler. islam tıpkı yahudilik gibi milli bir din olamaz. islam evrenseldir ırk, renk, milliyet vs... tanımaz. Bu yüzden bu söz yanlıştır. Din seçim Türk olmak kaderdir.

Selam ve dua ile...
sırf bu yüzden, geçmiş tüm tarihimizi reddederler. çünkü onlara göre, müslüman olmayan türk değildir.

göktürkler'den geriye gitmezler. o kadar gittiklerine bile şükür. en fazla hunlara giderler, orada biter. çünkü hunlar gökten indi.

atatürk'ün yazdırdığı tarih tezine ve dönemin tarihçileri, arkeologları, dilbilimcilerine göre geçmişimiz sümerler'den de geriye gitmektedir.

koskoca ingiliz kraliyet asya topluluğundan bir çok adamlar bile bu gerçeği dile getirmiştir. örn: https://tr.wikipedia.org/wiki/Archibald_Sayce

istanbul pera doğumlu constantine samuel rafinesque yaptığı çalışmalarda tüm dünyada türkçe varlığını tespit etmiştir. https://tr.wikipedia.org/...tantine_Samuel_Rafinesque

atatürk, sırf bu yüzden meksika'da türkçe varlığını araştırmak üzere tahsin mayatepek'i(bu soy isim oradan gelir, tepek ismi bölgedeki bir çok tepelere verilmiştir) meksika büyükelçiliğine atamıştır. örneğin: çapul tepe - https://tr.wikipedia.org/wiki/Chapultepec
Hoca Ahmet Yesevi'nin sözünü benimsiyorum: Elhamdülillah Türk'üm, sonra da müslümanım.
islam'da kavim vardır kavmiyetçilik yoktur.
Bağımsızlığı kendi karakteri sayanlara ne mutlu.