türk insanının son dakikaların insanı olduğunu ve çözümü daima ya son anda ya da rahatlarken bulduğunu anlatır atasözü.
bir arkadaşım ekolü sayasinde bizzat şahit olarak inandığım önerme.

arkadaşla bir soru üzerinde uğraşılır, hesaplar yapılır, türlü yollar denenir ama sonuca ulaşılamaz. o anda arkadaş 'olum sen bak ben bi klozete g.tümü gösterip geliyorum' der. eyvallah denir. soruya bakıp, kafa kaşındığı anda içerden arkadaş böğürür; ' lan olum her iki tarafın karesini al çıkıcak sanırım! '.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
milletimizin düşünme işlemini en yoğun gerçeklestirdiği yegane anları anlatan atasözümüzdür.
öss'de tuvalet izni verilmemesinin sebebi.
iq'nun sıçarken 40 tan 110 a vurmasıdır.

+ ahmet ıhhhhh yaz formülü veriyorum 3456 sayısının offf .. yazıyomusun?

- evet profosör devam edin lütfen

+ çabuk ol cepanem bitiyor.

- devam edin lütfen...

+@'!& lan senin gibi asistenın mikroskobunu sitiyim lafa tutun beni kaçtı hacet.

- koyunlar sayın gelir belki.

+ ben senin şimdi anuğa koymazmıyım kaçma lan gel buraya

asistan vın topuk vınnnnn* (ve o esnada)

- ahandaa düdük profosör buldum bile formülü.

yavaşlayıp dururlar

+ (soluk soluk soluk*) neyniş söyle bakim.

- ana neydi lan.

+ şimdi ağzına sıçtım

- iyi fikir sen sıç ben not alayım profosör.

+ ben kaçsam kaçarkende sıçsammı ya la? ışık hızını nasıl geçeceğimizide bulurum belki.
bir türk atasözü lakin bir türk olarak gurur duyduğum atasözü. *
kaçarkenin bilmem de sıçarkenin türkle alakası yok.bilimsel olarak da sıçarken kafa daha iyi çalışır. özellikle işerken.
(bkz: anason kokusunun zeka açması)

Bütün mesele budur. tabii tuvalet kısmının...
alında doğru önermedir zira bunun kaçmakla yada sıçmakla alakası yoktur. Genelde zaten ya kaçtığımız yada sıçtığımız için aklımızın geldiği an ikisinden birine denk gelmektedir. Her sabah yarım saat tuvalet desek, evden işe gitmek için önce borçluğun bakkaldan sonra manavdan kasaptan vs kacarsın yarım saat de bu , ee kaçarken işe geç kaldın patrona görünmemek için kaçarsın, yemekten sonra sıçmasan bile tuvalet ihtiyacı giderirsin maksat işten kaytarmak, akşam işten erken kaçarsın, karı dırdırından kaçarsın, çocuk gürültüsünden kaçarsın kaçarsında kaçarsın üstüne bide sıçarsın ee aklın başka ne zaman gelecek ki?
alında doğru önermedir zira bunun kaçmakla yada sıçmakla alakası yoktur. Genelde zaten ya kaçtığımız yada sıçtığımız için aklımızın geldiği an ikisinden birine denk gelmektedir. Her sabah yarım saat tuvalet desek, evden işe gitmek için önce borçluğun bakkaldan sonra manavdan kasaptan vs kacarsın yarım saat de bu , ee kaçarken işe geç kaldın patrona görünmemek için kaçarsın, yemekten sonra sıçmasan bile tuvalet ihtiyacı giderirsin maksat işten kaytarmak, akşam işten erken kaçarsın, karı dırdırından kaçarsın, çocuk gürültüsünden kaçarsın kaçarsında kaçarsın üstüne bide sıçarsın ee aklın başka ne zaman gelecek ki?
wc kapılarındaki edebi metinlerle anlaşılabilir durum.
Tarihi özetleyen bir atasözü.
(bkz: http://lin.kim/fSzGZ)
5000 yıllık tarihi olduğunu iddia eden höwallerin tespitidir. 5000 yıldır aklınız başınıza gelmedi. ne zaman gelecek tek kaşolar diye sordurtur.
Senelerdir ülke işgal ediliyor diyorduk memlekete 10 milyon mülteci dolduktan sonra geldi akıllarına.

Bu saatten sonra gelenler mal bulmuş mağrip gibi her yeri istila edecekler bu işin kaçışı yok.

Biz de üç kuruş maaşla kendi vatanımızda dağ taş yayla yeşllik görecek kadar bile para kazanamıyoruz pislik pislik betonların arasında çürüyerek ölmeyi bekliyoruz.

Bizim müstehakımız memleketin en güzel yerlerine içip sıçıp sikişmeye gelen gavurların havlularını bokunu pisliğini temizlemekmiş ne diyeyim.