bugün

çekememeleri, islamın koruyucusu olarak türkleri görmeleri, tarihten gelen kuyruk acısı vs vs vs örnekleri çoğaltabiliriz.
Kuyruğa basma huyları.
kuyruk acısı ya da islamın temsilcisi olmaları değildir. uydurma bir din yüzünden yıllarca sevişemeyip sonra ata eşşeğe hallenen bir toplum tabi ki medeni avrupa tarafından hoş görülmeyecektir.
turistlere asılan abazalarımız olabilir.
Tarihi, kültürü, mirası, şeref ve haysiyeti sebebiyle kıskanılması gayet normal olan, bu özelliklere sahip olmayan insanların içinde oluşan hazımsızlık problemi.
ucuz laf kalabalığı yapacak değilim. sapına kadar türk'üm ama bizim örtmemiz gereken başlıca kötü özelliklerimiz;

--spoiler--
"ahlaksız kurnazlığı zekilik, naifliği aptallık olarak gören; başkasını kandırınca kendisini daha zeki hisseden; bir cümlelik sohbet ettiği kişinin arkasından on cümlelik dedikodusunu yapabilen; egoların büyük, hedeflerin küçük olduğu; sürüden farklı olanı ezmek için elinden geleni ardına koymayan; birbirini tanımaya çalışmayan; tanımadan seven, aşık olan, hatta evlenen; daha yakınındaki insanın başarılarını daha çok kıskanan; başkalarının mutsuzluğuyla bile mutlu olabilen ama başkalarının mutluluğu ile mutlu olamayan; başarısız bir kültür devrimi neticesinde iyice arada kalmış bu hastalıklı kültürden nefret ediyorum."
--spoiler--

https://eksisozluk.com/entry/45401314
Annelerinizi ingilizlerin fransizlarin yunanlilarin sikmesini engelledik bu yuzden bizden nefret edebilirsiniz sizi asagilik soysuz kopekler! Tanri turku korusun, turk irki varolsun!
açtıkları kürt başlıklarıdır.
sözlüğe üye olmadan önce bu kadar nefret ettiklerini bilmiyordum .
yok efendim kürtler pis kokarmış , eşek sikermiş , vs... banyo yapmazlarmış.
hayatlarında kaç kürt görmüş aceba bunlar ? kaç kürt şehrine gelmiş ? yazık... zaten siz bölmüşsünüz , ayırmışsınız , dışlamışsınız kürtleri ...
yoktur.

kes ulan kes, derhal kes sesini, bu nasıl bir lakırtı bu nasıl bir saçmalık, yeni dünya düzeninde türk gençlerinin son modası türk-islam düşmanlığı olmuş, ne demek nefret nedeni?
ağır ve kanlı bir tarihi geride bırakmış bu necip millete bu nasıl bir hakarettir.
pılını pırtını topla siktir git lan bu sözlükten.
Nefret eden arkadaş Türkse aidiyet duygusu yoksunluğu.
Ananızı sikti bu Türkler demi çekemez köpekler.
fatih sultan mehmed han'ın dedelerine bıraktığı kılıç yarası !
bilgili efendi insanı sevmemeleri. Yüzyılllardır bişey başaramadıkları halde kendilerini bişey sanmaları.
Arap etkisinde kalmış Türkler dışında Türkler en mükemmel toplumlardan biridir.
Her birinin "Ben kurallara uymam ama başka herkes uysun." kafasında olması.
sokağa çıkmak yeterli. bende onlardan olmayayım diye çok dikkat ediyorum. sinyalsiz şerit bile değiştirmem.
tıpkı ataları gibi tek bildikleri şeyin barbarlık olması.
Türk olmaktan hiç bir zaman utanmadım, Türk olmaktan utananlardan kadar..

Herkes baktığı gibi görür, benim liderim benim atamı dünya örnek alır iken, siz kendinizden nefret ediyor iseniz sizin gençliğinizi ve ülke sevginiz s*keyim!
Şoven milliyetçilik, kabalık, muhafazakarlık, inançlara saygısızlık, bireye saygısızlık vs. uzar gider diyebileceğimiz nedenlerdir.
Evet Türküm. Türklüğümden de gurur duyuyorum fakat çoğunlukla Türklerin olağanüstü tembel ve bulundukları ortamda etik olmaktan yoksun olduklarını da kabul etmek gerek.
bir honda reklamında kullanılan bir şarkı vardı bir zamanlar: "hate something change something" diye. Yani şiddetli bir duygu olan nefreti al, o nefret ettiğin şey artık her ne ise onu değiştirecek bir enerji olarak kullan tarzında bir mesajdı.

şimdi bu milliyetçi nefretler için durum biraz aynı ve biraz da değişik. diğer milletlerden nefret etme hadisesini bir tarafa bırakıyoruz ve dikkatimizi "kendi dahil olduğu gruptan nefret eden" kişilere veriyoruz. çünkü "türkçe bilip türk olmayanlar bizden nefret ediyor" dalgası boş iş; en azından süpriz bir durum değil, ya da diyelim ki "olası".

peki bir insan kendi milletinden nefret ettiğinde ne olacak? iki seçeneği var: ya honda reklamındaki şarkıda söylendiği gibi birşeyleri değiştirme yönünde efor sarfedecek, yani nefretten gelen o keskin duyguları adeta bir çeşit yakıta dönüştürüp birşeyler yapacak, ya da o nefret ettiğin hadiseden uzak duracak, yani "türklükden istifa" edeceksin.

nefret bir bilinç için yanıcı ve yakıcı bir enerji kaynağıdır, fazla üzerinizde tutmak herkese zarar getirir.

mesela bir de "love to hate" diye bir kavram var: bak o da eğlenceli ve bir o kadar da kimliği şekillendiren bir hadise...
https://tr.sputniknews.co...ya-1200-lira-ucret-odedi/

Avustralyalı iş adamı kendisini istanbul Havalimanı'ndan Aksaray'a götüren turizm firmasına 1200 lira ödeme yaptı. Turist 12 kat fazla ücret ödediği firmayı il Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne ve TÜRSAB'a şikayet etti. iş adamı söz konusu durumu 'zulüm ve haram' olarak niteledi.

O süre boyunca istanbul'da işlerini halleden Tallawi ardından arkadaşlarıyla bir araya geldi. Burada turizm firmasına yaptığı 1200 lira ödemeden bahseden Tallawi, şehirde bulunduğu süre boyunca anlaştığı bir şoföre faturayı gösterdi. Türk şoför faturaya bakmasının ardından turistten normalinden 12 kat fazla ücret alındığını gördü.

Durumu Tallawi'ye izah eden şoför, taksi ile yolculuğu gerçekleştirdiğinde 100, UBER ile gerçekleştirdiğinde ise 150 lira bir ücret ödendiğini anlattı. Bunun üzerine şoför ile birlikte havalimanındaki firmaya giden Tallawi, yetkililerden faturanın iptalini istedi. Ancak iddiaya göre yetkililer turist ile ilgilenmedikleri gibi durumu da düzeltmedi.

Kısacası: bu dolandırılan insan Türk nefretinde sonuna kadar haklıdır.
Bu ahlaksızlığı yapan insan ile bu insanın denetiminde sorumlu kurum bile aynı karakterde ise ve toplum içinde bu kurumlar ile kişiler hâlâ ticaret hayatında yaşıyorsa bu toplumdan nefret etmesine kızabilir miyiz?
türk değilim ancak türklerden de zerre kadar nefret etmiyorum.
her toplumun içinden beyinsizce hareket eden zerzevatlar çıkıyor bunu genellemenin bir anlamı yok. eleştiri bireylere yapılır topluma değil.
Burunun tek tarafini basparmagiyla kapatip yola misket buyuklugunde sumuk atan dayılar.
günü kurtarma mantalitesiyle sadece kendi işi görülsün istemek ve bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesini benimsemek.